Nasz człowiek w Ekstaklasie

  • 10.06.2019, 15:18 (aktualizacja 10.06.2019, 15:42)
  • Bartłomiej Grzywacz
Nasz człowiek w Ekstaklasie lkslodz.pl
W wielką przyjemnością informujemy, iż na ławce trenerskiej Łódzkiego Klubu Sportowego w przyszłym sezonie Ekstraklasy zasiądzie Marcin Pogorzała. Jest to kolejny krok do przodu w karierze uzdolnionego szkoleniowca z naszego miasta.

Jak poinformowała oficjalna strona klubu z Ekstraklasy ŁKS Łódź -  Marcin dołączył do sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu i będzie łączyć obowiązki ze stanowiskami, które piastował do tej chwili

 

Były zawodnik Lechii, były asystent trenera Lechii, trener grup młodzieżowych UKS Mazovia od kilkudziesięciu miesięcy piastuje stanowisko szkoleniowca trenera drugiej drużyny ŁKS Łódź, z którą w tym sezonie awansował do rozgrywek IV ligi. Drużyna ta złożona jest z graczy oparta jest na piłkarza akademii.  Bilans zespołu rezerw pod wodzą Pogorzały to 27 zwycięstw i dwa remisy. Bilans bramkowy jakim mogą pochwalić się piłkarze ŁKS to 153 gole strzelone i zaledwie 15 straconych. Dodajmy że to jeszcze koniec sezonu i ten dorobek z pewnością zostanie poprawiony. 

 

Ambitny, pracowity, podchodzący do swojej pracy z analizą i respektem, a do swojej osoby z odpowiednim dystansem, która pomaga mu w pracy szkoleniowca. Komunikatywny.  Te cechy charakteru powodują, iż z roku na rok Marcin Pogorzała z swojej karierze trenerskiej winduje co raz wyżej. Szlifu trenerskiego uczył się nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech i Hiszpanii. Obserwował m.in. grę drużyn młodzieżowych Getafe, Realu Valladoid czy Realu Madryt. Prezes ŁKS Łódź  Krzysztof Przytuła o nominacji: 

 

 Dołączenie Marcina Pogorzały do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny to kolejny przykład na to, że cały czas konsekwentnie patrzymy w stronę Akademii ŁKS. Chcemy, aby do pierwszego zespołu dołączali nie tylko piłkarze, ale i pracujący tam trenerzy.  Marcin, odkąd trafił do naszego klubu, dał się już poznać jako osoba bardzo odpowiedzialna, doskonale przygotowana merytorycznie i niezwykle ambitna. A my takich ludzi zawsze będziemy doceniać i zawsze na takich ludzi będzie stawiać.

 

 

Marcinowi gratulujemy awansu i życzymy kolejnych sukcesów w roli trenera. 

Bartłomiej Grzywacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rks
Rks 11.06.2019, 21:38
Powodzenia Marcin!!!
ja
ja 11.06.2019, 12:10
Zły tytuł bo chłopaków z Tomaszowa jest dwóch.
fctm
fctm 11.06.2019, 08:27
W TOMASZOWIE TYLKO WIDZEW!!!
Dd
Dd 10.06.2019, 17:19
Chyba malo kto z tomaszowa bedzie sie cieszyl po zwycieskich meczach z trenerem..
RKS
RKS 10.06.2019, 16:08
Brawo Mały! Sukcesów życzymy!

Pozostałe