Sukces zawodników Lechii z rocznika 2008 w Minimistrzostwa Deichmann 2019

  • 12.06.2019, 09:25 (aktualizacja 15.06.2019, 21:27)
  • Mariusz Strzepek
Sukces zawodników Lechii z rocznika 2008 w Minimistrzostwa Deichmann 2019
Minimistrzostwa Deichmann to jeden z największych turniejów piłkarskich dla dzieci w Polsce, rozgrywany corocznie w miesiącach kwiecień-czerwiec. Turniej przeznaczony jest dla dziewcząt i chłopców w wieku od 4 do 13 lat. W pierwszej kolejności rozgrywane są eliminacje na szczeblu wojewódzkim w formie kilkutygodniowej ligi,  a następnie finały  systemem pucharowym. Drużyny w tym turnieju występują pod nazwami wybranych reprezentacji. W 2019 roku do rozgrywek w kategoriiU-11 (rocznik 2008) w województwie łódzkim przystąpiły aż 34 drużyny.

Młodzi zawodnicy Lechii (występujący w turnieju jako Francja) znakomicie spisali się w fazie ligowej zajmując ostatecznie pierwsze miejsce w grupie, notując 6 zwycięstw, jeden remis i jedną porażkę. Pierwsze miejsce w rozgrywkach ligowych zapewniło Lechii rozstawienie w fazie pucharowej z pierwszej pozycji.

Fazę finałową zawodnicy Lechii rozpoczęli od wysokiego zwycięstwa 13x0 nad drużyną Wysp Św. Tomasza, następnie w 1/8 finału pokonali drużynę Włoch 8x1. W ćwierćfinale po bardzo zaciętym meczu Lechia (Francja) pokonała drużynę Monako (Bałucką Akademię Futbolu Widzew) 2x1.

Półfinał to również bardzo zacięty mecz z Maltą (drużyna ŁKS-u Łódź), który kończy się wynikiem 2x1 dla Lechii. W wielkim finale Lechia spotyka się z Kolumbią - drużyną Andrespoli, z którą Lechia w rozgrywkach grupowych wygrała 3x0.

Finał rozpoczyna się znakomicie dla Lechii, która już na początku meczu obejmuje prowadzenie. Drużyna Andrespoli ambitnie dąży do wyrównania, co w końcu udaje się jej osiągnąć. Mecz stoi na bardzo wysokim poziomie i każda z drużyn ma swoje szanse na objęcie prowadzenia. Niestety, po jednym z niewielu błędów zawodników Lechii, drużyna Andrespoli obejmuje prowadzenie. Lechia do końca meczu ambitnie dąży do wyrównania, osiągając zdecydowaną przewagę w meczu. Niestety drużyna Andrespoli dzielnie się broni i szczęśliwie utrzymuje prowadzenie do końca meczu, rewanżując się tym samym za porażkę grupową. Ostatecznie Lechia zajmuje drugie miejsce w stawce 34 drużyn. Wygrana w całym turnieju była naprawdę blisko.

Indywidualne wyróżnienie zdobył zawodnik naszej drużyny – Oliwier Sobczyk, który strzelił w całym turnieju 32 bramki i został Królem Strzelców Minimistrzostw Deichmann 2019 w województwie łódzkim.

Drużynę Lechii reprezentowali: Wiktor Pasierb, Patryk Kałwa (4 gole w turnieju), Karol Świątek (2 gole), Stefan Adamus (1 gol), Bartosz Krawczyk (1 gol), Leon Krakowiak, Jakub Szewczyk (4 gole), Jakub Rzymkowski (3 gole), Jakub Mączyński (7 goli), Oliwier Sobczyk (32 gole).

Brawo dla chłopców, którzy znakomicie reprezentowali nasze miasto w tych prestiżowych rozgrywkach.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (2)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rodzic
Rodzic 12.06.2019, 21:30
Ciekawe, czy Zarząd Lechii wykorzysta potencjał tej grupy, jak i innych roczników, bo jak na razie to trenerzy i dzieci odchodzą z klubu. Nikt tego jeszcze nie zauważył ilu piłkarzy odeszło?

Pozostałe