Tlenoterapia hiperbaryczna  - leczenie czystym tlenem.

  • 14.06.2019, 14:55
  • Mariusz Strzepek
Tlenoterapia hiperbaryczna  - leczenie czystym tlenem.
Hiperbaryczna terapia tlenowa, to metoda polegająca na dostarczaniu czystego tlenu w środowisku zwiększonego ciśnienia

W normalnych warunkach tlen dostarczany jest do konkretnych obszarów ciała w zależności od ukrwienia danego organu, natomiast w komorze hiperbarycznej ma on właściwości przedostawania się także do nieukrwionych miejsc w organizmie. Wchłanianie tlenu w wyższym ciśnieniu jest nawet siedmiokrotnie lepsze, ponieważ tlen pozbawiony jest fizjologicznych barier. Powoduje to zwiększenie tlenu w limfie, płynie rdzeniowo mózgowym, osoczu i  krwi, a przecież to właśnie krew dostarcza tlen do całego organizmu.

Zabieg jest bezbolesny, polega jedynie na wdychaniu leczniczego tlenu – każdy godzionny seans terapeutyczny w komorze hiperbarycznej przynosi uczucie rozluźnienia. Przy okazji odtruwamy organizm zmniejszając ilość toksyn. Wfektywnie stymulujemy go do szybszej regeneracji i neutralizujemy wszelkie stany zapalne. Z terapii hiperbarycznej korzystać można w rożnych schorzeniach min. ortopedycznych, neurologicznych ,dermatologicznych, w wielu krajach jej zastosowanie jest znacznie szersze.

Obecnie jest to nieoceniona, zaawansowana terapia, która daje świetne rezultaty w wielu przypadkach medycznych, począwszy od terapii odmładzających, odchudzających i poprawiających kondycję, przez leczenie trudno gojących się owrzodzeń podudzi czy stopy cukrzycowej, udary mózgowe, reumatyzm, boreliozę, aż do autyzmu i ADHD włącznie. a co ważne jest metodą  całkowicie bezpieczną i nieinwazyjna. 

Terapia 93 -procentowym tlenem ma działanie odtruwające co pomaga się uporać z nałogami ,gdyż oczyszczony organizm łatwiej  rezygnuje z alkoholu, narkotyków ,czy nikotyny.

Tlen jest silnym środkiem bakteriobójczym, szczególnie toksyczny jest wobec bakterii beztlenowych, które wywołują infekcje zagrażające życiu. Niszczy beztlenowe szczepy zasiedlające jelita , będącą przyczyną wielu różnych chorób przewodu pokarmowego i układu nerwowego. Tlen zabija także wewnątrzkomórkowe bakterie,  a także pierwotniaki i wirusy.

Terapia hiperbaryczna oczyszcza z toksyn i metali ciężkich, które przyczyniają się do powstawania komórek nowotworowych. W niektórych przypadkach, m.in. udaru mózgowego, choroby wieńcowej, ran miażdżonych, owrzodzenia podudzi, zbyt mało tlenu dociera do uszkodzonej części ciała, bowiem z różnych przyczyn nastąpiło ograniczenie dopływu krwi w to miejsce. I tu wkracza terapia hiperbaryczna. Dzięki niej możemy zwiększyć do maksymalną ilość tlenu, który przedostaje się do miejsca uszkodzenia - to zaś zapoczątkowuje proces uzdrawiania tkanek. Zwiększony dopływ tlenu stymuluje i przywraca funkcję do uszkodzonych komórek i narządów, w tym m.in. wątroby i mózgu. Stymuluje wzrost fibroblastów i produkcji kolagenu. Ponadto, zwiększone ciśnienie parcjalne tlenu aktywizuje uśpione komórki macierzyste i pobudza je do działań naprawczych.

Na podstawie badań klinicznych przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych stwierdzono, iż przebywanie w komorze hiperbarycznej pobudza szpik kostny do produkcji komórek macierzystych. W wyniku zabiegu ich liczba zwiększa się aż ośmiokrotnie! Zaczynają się one przemieszczać do uszkodzonych tkanek powodując ich głęboką regenerację. W efekcie czas rekonwalescencji skraca się.

Terapia jest także świetnym środkiem zaradczym dla osób przewlekle przemęczonych, zestresowanych, co jest obecnie można powiedzieć przypadłością XXI wieku. Styl życia, zanieczyszczone powietrze i pożywienie odbijają się na naszym zdrowiu. Tlenoterapia niweluje napięcie psychiczne, bóle głowy i ogólne osłabienie.

Terapia tlenowa jest stosowana wśród sportowców na całym świecie ,a także w środowisku show-biznesu i nazywana jest Kapsułą młodości, gdyż polepsza elastyczność i napięcie skóry, co zapobiega powstawaniu zmarszczek i ogólnie daje dobre efekty w leczeniu wszystkich zmian skórnych, redukuje stany zapalne i trądzik. Kapsuła tlenowa ma udowodnione działanie terapeutyczne w leczeniu dzieci autystycznych .

Sesja  w komorze hiperbarycznej

Do komory tlenowej wchodzimy w samej bawełnianej bieliźnie. Może być w spodenkach i koszulce. Po wejściu do komory ciśnienie jest odpowiednio podwyższane, aż osiągnie docelową wartość, na poziomie której jest utrzymywane. Po zabiegu ciśnienie w komorze najpierw stopniowo jest obniżane aż do momentu, w którym można opuścić komorę. Po zabiegu chory odczuwa przypływ energii. Ważne, by seanse były wykonywane regularnie. Ciśnienie, czas terapii, ilość zabiegów dostosowywane są indywidualnie.

 

Z komory możecie skorzystać 

TLEN-MED Iwona Łukasik Andrespol ul. Rokicińska 122

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (2)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dorota.ivdent@gmail.com
[email protected] 20.06.2019, 19:45
Trzeba mieć skierowanie czy zabiegi są odpłatne, bardzo proszę o kontakt
ivet
ivet 14.06.2019, 15:25
Super sesja ,gorąco polecam ,

Pozostałe