Dni Antoniańskie w naszym mieście

  • 15.06.2019, 14:21
  • Joanna Sztymelska
Dni Antoniańskie w naszym mieście
Po raz czwarty obchodzone są w naszym mieście Dni Antoniańskie, poświęcone patronowi Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego, świętemu Antoniemu z Padwy. W organizację imprez włączyły się; Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim, Sanktuarium św Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim, Powiatowe Centrum Animacji Społecznej i Zespół Szkół ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki.

Dni Antoniańskie rozpoczęły się 10 czerwca 2019 roku, w Sanktuarium św. Antoniego mszą świętą połączona z katechezą Marii Emanuel Dzieman z Częstochowy, która przybliżyła wiernym wiele informacji na temat życia świętego Antoniego. Kolejne dni, 11 i 12 czerwca odbywały się podobne katechezy.

W czwartek, 13 czerwca 219 roku uroczystości w ramach Dni Antoniańskich rozpoczęły się w parku "Solidarność" , gdzie odbył się I Bieg Antoniański. Udział w biegu wzięło ok. sto osób.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Następne uroczystości odbywały się już w Sanktuarium św. Antoniego. Udział w czwartkowych obchodach wzięli miedzy innymi: Grzegorz Wojciechowski i Zbigniew Ziemba - wicemarszałkowie województwa łódzkiego, Mariusz Węgrzynowski - starosta powiatu tomaszowskiego, Marcin Witko - prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Leszek Ogórek - wicestarosta powiatu tomaszowskiego, Izabela Śliwińska - wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego. Było też wielu radnych powiatowych i miejskich z Wacławą Bąk - przewodnicząca Rady Powiatu  na czele. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


 Przed wiernymi wystąpiła Schola Gregoriańska z Archidiecezji Łódzkiej. Następnie wszyscy przeszli przed kościół, pod pomnik świętego Antoniego, gdzie odbyła się modlitwa wszystkich wiernych. O godzinie 18.00 rozpoczęła się msza odpustowa i po mszy i procesji wystąpił ksiądz Jakub Bartczak, raper. W czasie koncertu odbywało się losowanie płyt księdza. Wiele osób zabrało do domu na pamiątkę płytę. 


 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

"A mówili, że liczy się nihilizm..."
"A mówili, że liczy się nihilizm..." 15.06.2019, 21:03
Ostatni film, ten Facebooka - kapitalny! Proponuję rozpoczac oglądanie od końcówki - 1:01 (od pierwszej godziny i jednej minuty) To jest coś pięknego!

Piękni młodzi ludzie!

Coś niesamowitego!

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w powstanie tego nagrania. Z względów własnego bezpieczeństwa, sam musiałem wyjść dużo wcześniej.

Coś pięknego! Dziękuję!
Co widzę? Że warto być Polakiem. Dziękuję.
Co widzę? Że warto być Polakiem. Dziękuję. 15.06.2019, 20:04
Uczniowie klasy mundurowej w kosciele?

Tak, bo głównie katolicy na nich płacą, a religia rzymskokatolicka towarzyszy nam od stuleci. Modlono siepod Grunwaldem, modlono sie przed powstaniami po których modlitwa pozwalała przetrwać.

Dziękuję za piękna oprawę Uczniom i ich Opiekunom z Mechanika. Wygladacie bardzo dobrze w tym miejscu.

Pozostałe