Dwa wnioski do Prokuratury

  • 16.06.2019, 16:36
  • Mariusz Strzepek
Dwa wnioski do Prokuratury
Stowarzyszenie "Patrioci dla Tomaszowa" zorganizowało w ostatnim czasie w naszym mieście kilka spotkań poświęconych najnowszej historii Polski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi Krzysztof Karoń i Stanisław Michalkiewicz. Teraz niektórymi wypowiedziami zajmie się prokuratura. Zawiadomienia, jakie złożył Dominik Kupis, administrator profilu Tomaszów Mazowiecki Yizkor Book dotyczy tzw. kłamstwa oświęcimskiego.

Gdy myślę o niesprawiedliwych i krzywdzących wypowiedziach tomaszowianina Krzysztofa Karonia oraz, Stanisława Michalkiewicza i Wojciecha Zawadzkiego, z nerwów palę papierosa za papierosem. Pierwszy z nich mówi o „bandytach żydowskich”, drugi – że „Polacy niepotrzebnie ratowali Żydów”, a trzeci - wbrew ustaleniom Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni prze, ciwko Narodowi Polskiemu w Łodzi (Komunikat z 16 VII 2004), twierdzi, że osiemnastu, w tym dwoje dzieci, ukrywających się w 1943 roku Żydów w lesie Czółna, w gminie Lubochnia (w tym zgwałcona młoda kobieta) było konfidentami, wobec których oddział AK "Mściciel", wykonał egzekucję. Oni unieważniają Zagładę Żydów. Piszą nową historię.

Na YouTubie oglądają ich tysiące ludzi, dla których to jedyne źródło informacji. Nie mogę się z tym pogodzić, bo znam wiele świadectw tomaszowskich Żydów i wiem jak bardzo cierpieli.

Widzę teraz Romę Boniecką, towarzyszącą jesienią 1942 roku swoich przyjaciołom z dzieciństwa: Adasiowi i Lolkowi Głowińskim w marszu do Treblinki, z tomaszowskiego getta na dworzec kolejowy. Którejś nocy przyśnił mi się opisany przez Nią w książce „Wyłuskane z pamięci. Wspomnienia z lat wojny” głośny śmiertelny pocisk, który w ogrodzie przy kamienicy na ulicy Pilicznej w Tomaszowie M., trafił Jej wspaniałą nauczycielkę Eugenię Goldman. W 2016 roku widziałem ból Izraelki Ruti Rahav, odwiedzającej Jej rodzinny Tomaszów M.

Z dzieciństwa pamiętam płaczącego Dziadka, gdy wracał do czasów drugiej wojny światowej. Na moim życiu odcisnął piętno Jego alkoholizm i samotna – z tego powodu – śmierć. Urealniając teoretyczny schemat o nazwie „komunikat Ja”, mówię: Czuję złość, kiedy Wy (K. Karoń, S. Michalkiewicz, W. Zawadzki) obrzydliwie kłamiecie. Potrzebuję, aby ktoś autorytatywnie to stwierdził i żebyście ponieśli za to karę. I łudzę się, że ktoś przeczyta „Magnetycznych” i „Nieparzystych” Elizy Segiet i też napłyną do niego emocje związane z Zagładą Żydów tomaszowskich. Jej poezja jest o… ludziach… z Tomaszowa Mazowieckiego.

- pisze Dominik Kupis

Gdańsk, dnia 15 czerwca 2019 roku

Dominik Kupis
Tomaszów Mazowiecki Yizkor Book

Do Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim

Zawiadomienie

Wnoszę o wszczęcie postępowania sprawdzającego w sprawie wypowiedzi Wojciecha Zawadzkiego w dniu 02 listopada 2017 roku w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim Plac T. Kościuszki 18, który stwierdził na nagraniu, linki: https://youtu.be/xCyrRmdzpCQ oraz https://youtu.be/sE1PEt68d98
– wbrew ustaleniom Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Łodzi (Komunikat IPN OKSZPNP w Łodzi z dnia 16 lipca 2004 roku), że ukrywający się w 1943 roku w lesie Czółna, w gminie Lubochnia, niżej wymienieni Żydzi (w tym dwoje dzieci) byli konfidentami:
– Szajnfarber Icchak Dawid syn Jehoszuy,
– Szajnfarber Szajndlka z domu Pakuła,
– Szajnfarber Szyja Benjamin,
– Szajnfarber Berl Dow,
– Szajnfarber Rywka,
– Szajnfarber Sara,
– Lutman Chaja Alta Perla z domu Szajnfarber,
– Lutman (mąż Chaji Alty Perli),
– Szajnfarber Isachar Dow,
– Kobieta z dwójką dzieci (NN),
– Talonowicz Mindla z domu Szajnfarber,
– Lonknowicz (mąż Mindli),
– Lonknowicz (dziecko),
– Cytronowicz Szymon,
– Cytronowicz Ruwin,
– Cytronowicz Samuel.

 

 

Gdańsk, dnia 14 czerwca 2019 roku

Dominik Kupis, Tomaszów Mazowiecki Yizkor Book

Do Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim

Zawiadomienie

Wnoszę o wszczęcie postępowania sprawdzającego w sprawie wypowiedzi:
Krzysztofa Karonia: „Niestety tak się składa, że jakkolwiek fakt, że Polskę chcą okraść bandyci, nie ma bezpośredniego związku, że są to bandyci żydowscy, w tym przypadku, ale równie dobrze chcą nas okraść bandyci niemieccy, francuscy, którzy nie są Żydami i oni też chcieliby nas doić w dalszym ciągu (…)” – w telewizji wRealu24 w dniu 09 maja 2019 roku: https://wrealu24.tv/film/karon-u-roli-o-protestach-ws-roszczen-zydowskich-i-nowym-urbanizmie?fp.
Krzysztof Karoń wygłosił także wykład w hotelu Mazowiecki w Tomaszowie Mazowieckim w dniu 15 kwietnia 2019 roku: https://youtu.be/0baIZSP_hUk.
Stanisława Michalkiewicza: Pytanie z sali: (…) w gazetach pisało właśnie, że żeśmy dostali od rządu szwajcarskiego jakieś dokumenty, że żeśmy tysiące Żydów ratowali, że rząd szwajcarski pomagał…czy to? Odp. Stanisława Michalkiewicza: Nie znam tej sprawy, nie słyszałem o tym (…) Wie Pan, gdybym był złośliwy, to bym powiedział, że niepotrzebnie (śmiech na sali), ale nie jestem złośliwy, więc tak nie powiem – w hotelu Mazowiecki w Tomaszowie Mazowieckim w dniu 09 września 2018 roku: https://www.facebook.com/nasztomaszow/videos/1058944657601018/.

 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

A.S.
A.S. 23.06.2019, 08:30
Jako Stowarzyszenie Patrioci dla Tomaszowa pragniemy wyjaśnić i sprostować, że Pana Wojciecha Zawackiego nie znamy oraz nigdy do Tomaszowa Mazowieckiego nie zapraszaliśmy.
Pan Stanisław Michalkiewicz, również nie gościł w Tomaszowie na zaproszenie Stowarzyszenia Patrioci dla Tomaszowa.
Jedynym prelegentem, który wygłosił wykład na nasze zaproszenie, był Pan Krzysztof Karoń, lecz co ciekawe cytat przytoczony w zawiadomieniu nie pochodzi z wykładu, który odbył się w Tomaszowie lecz z wywiadu Krzysztofa Karonia udzielonego dla telewizji Pana Marcina Roli "wRealu24".
Więc co wspólnego z tym wszystkim mają Patrioci dla Tomaszowa? Wydaje się, że nie za wiele. Chociaż z kontekstu artykułu i wypowiedzi Pana Dominika Kupisa może wynikać inaczej.

Zachęcamy do obejrzenia rozmowy na powyższy temat.
Głos w tej sprawie zabrał Prezes Stowarzyszenia Adrian Sęk, oraz Łukasz Trzonek Sekretarz Stowarzyszenia Patrioci dla Tomaszowa.
https://www.youtube.com/watch?…

Link do artykułu portalu NaszTomaszow.pl:
https://www.nasztomaszow.pl/wi…

Link do wykładu Pana Krzysztofa Karonia z Tomaszowa Mazowieckiego:
https://www.youtube.com/watch?…
Pozdrawiam Adrian Sęk
Prezes Stowarzyszenia Patrioci dla Tomaszowa
w_p
w_p 18.06.2019, 19:32
Fascynuje mnie żydowski antyopolonizm, który wręcz psychopatycznie i zajadle wyszukuje marginalne czarne plamy w naszej historii nie zachowując przy tym skal. Śmieszne jest też to, że na podstawie bredni tego pana przedstawianych m.in. na tym portalu sam kiedyś zamierzałem zaskarżyć pana Kupisa do prokuratury. Dodam iż IPN śledztwo umorzył, a zdaje się prokurator oddziału wręcz powiedziała: „Ustalenia sądów opierały się na śledztwach prowadzonych przez funkcjonariuszy UB w Rawie mazowieckiej a jak wiadomo dyskredytowano wtedy walkę AK z okupantem”. Bez względu na to co stało się w tym lasku, czy było to zabójstwo motywowane zdradziecką działalnością, czy jak ustalił ówczesny sąd prawdopodobnie (!) chęcią rabunku sugerowanie przez pana Kupisa, iż IPN ustalił cokolwiek innego niż zrobił to PRLowski sąd jest fałszywe. Szkoda, że współcześni Żydzi zamiast pokazywać miłość do kraju który dał schronienie przodkom i był dla nich domem przez wieki wolą szczuć Polakami swe dzieci budząc przez to często negatywne emocje. I jeszcze powoływać się na kłamstwo oświęcimskie do tak głupich wypowiedzi tych panów? Obrzydliwe.
Dimos
Dimos 18.06.2019, 11:52
Dla tych co fałszują historię proponuję starą zapomnianą karę - obcięcie języka.
Ajdejano
Ajdejano 17.06.2019, 21:38
Do wpisu na różowo . Dzisiaj 17:26.
Najpierw, może trochę się ogarnij i w ferworze walki nie wciskaj tekstu o oponach.

A poza tym: nie bądź taki dobrze ułożony internacjonał, zwłaszcza wobec ŻYDŁACTWA.
Też nauczyli Ciebie w domu i w szkole uginania karku przed: szwabami, ruskami i żydłactwem ?!

Gdybyś był w moim wieku i gdybyś poznał trochę historii żydłactwa w Polsce, to Twoi rodzice, pamiętający czasy przedwojenne i ta historia pozwoliłyby, abyś trochę więcej wiedział o "zasługach" żydłactwa dla naszego kraju.
I myślę, że już nie byłbyś taki uprzejmiacha-internacjonalista.

PS. Z tym sowim uprzejmym internacjonalizmem, to Ty należysz do: PO, .N, Razem czy może zielonych, sld ???
Schwalbe
Schwalbe 18.06.2019, 02:48
noo do Razem, najbliżej
Schwalbe Rocket Ron EVO
Schwalbe Rocket Ron EVO 18.06.2019, 02:43
ale to nie o to chodzi prostaczku. Po prostu będziesz pomijany jako burol, a gdybyś to samo napisał w innej formie, brane by było pod uwagę i z czasem zmieniało nastawienie
janeck
janeck 17.06.2019, 14:58
Co do wypowiedzi pana Stanisława Michalkiewicza i pana Krzysztofa Karonia, to zarzuty wobec nich, są tak absurdalnie śmieszne, że do pana składającego zawiadomienie, prokurator powinien natychmiast wysłać ekipę z kaftanem bezpieczeństwa, wyposażoną w odpowiednio duże dawki środków uspokajających.
B
B 17.06.2019, 17:20
Nic nie wysyłać, ale prowokacje skrzętnie notowac.
janeck
janeck 17.06.2019, 13:38
Faszyści, jak zwykle chcą ludziom dyktować, co mają myśleć i co mają mówić. Za chwilę będą nam mówić co mamy robić, kogo należy wsadzać do więzień, a kogo się pozbyć na stałe. I tylko dziwne wydawać by się mogło, że robią to ci, którzy sami doświadczyli kilkadziesiąt lat temu prześladowań. No cóż, jak powiedział Winston Churchill: "faszyści w przyszłości będą sami nazywali siebie antyfaszystami".
anty
anty 17.06.2019, 13:52
Chyba raczej to wy, patrząc po powyższych zawiadomieniach, chcecie wsadzać do więzień za niezależne poglądy.
janeck
janeck 17.06.2019, 14:25
Proszę jeszcze raz uważnie przeczytać mój wpis i zastanowić się, kogo on dotyczy. Pozdrawiam.
anty
anty 17.06.2019, 16:03
Ok. Zwracam honor. Nie doczytałem do końca, bo wkurzyły mnie te zawiadomienia. Mam tylko nadzieję, że zainteresowani wytoczą temu megalomanowi procesy o pomówienia.
Łukasz
Łukasz 17.06.2019, 13:03
Chciałbym zauważyć że spotkanie z p. Michalkiewiczem organizowane było przez partię WOLNOŚĆ a nie Stowarzyszenie PdT.
Swoją drogą ciekaw jestem czy ktoś zapłacił Kupisowi żeby ćwierkał z takiego klucza?
M
M 17.06.2019, 17:24
Raczej brak perspektyw. No ale jest masa absolwentów politologii w takiej sytuacji. Jako absolwent dobrej tomadzowskiej szkoły trochę szkoda że tske rzeczy robi, bo jednak wstyd, no ale cóż.
Aero
Aero 17.06.2019, 14:31
W. Zawadzki nigdy nie był zaproszony przez PdT, a po artykule można wnioskować, że tak było. proszę o dokładniejszy research i sprostowanie. Bo na tę chwilę z trzech osób to tylko jedna przyjechała na zaproszenie stowarzyszenia.
Ajdejano
Ajdejano 17.06.2019, 07:43
Do "3maj się" 20:37: piszesz "jest nas dużo". Pytam: "nas", tzn. kogo ? Polaków, czy żydłactwa ?
.
. 17.06.2019, 17:26
Nas Polaków.

Zydlactwa, prosze nie pisz tak. To: Schwalbe Rocket Ron EVO 2.1 nie służy sprawie.
.
. 17.06.2019, 17:32
Wkleilo się coś czego wcześniej szukałem w internecie. Przepraszam.

Miało brzmieć: To nie służy sprawie.
Od kilku lat dzew dzień pisze na tej samej klawiaturze na tablecie i do dziś mam z tym problem. Przepraszam.
kuba
kuba 17.06.2019, 03:09
Po dziesięciu miesiącach sobie przypomniał. Absurdalne.
varan
varan 16.06.2019, 21:00
Zawiadomienie do prokuratury za stwierdzenie: " niepotrzebnie ratowano Żydów". Daj sobie gościu na wstrzymanie! Każdy ma prawo do swojego zdania i dopóki sam nie dokona zbrodni na jakiejś osobie nie można go karać.
Najciekawsze jest to, że tak strasznie potraktowani w II WŚ Żydzi, dzisiaj sami trzymają, można powiedzieć, w getcie Palestyńczyków.
Ajdejano
Ajdejano 16.06.2019, 20:00
Do "Wieczne niewiniątka" Dzisiaj 19:01.
Szanowny Kolego: z ust mi to wyjąłeś.
Dobrze, że jest jeszcze w Polsce paru ludzi, którym różna propaganda rozumów nie odebrała.

Szkoda, że ludziska nie znają w miarę dobrze historii Polski, zwłaszcza historii stosunków społecznych w Polsce.
Gdyby to znali, nie byłoby tak wielu wielbicieli: komuny, żydłactwa, różnej społecznej lewizny-nierobów, itp., itd.
3maj się!
3maj się! 16.06.2019, 20:37
Jest nas dużo Ajdejano. Warto się odzywać i nie bluznic.
Ajdejano
Ajdejano 16.06.2019, 19:40
Tym od gwiazdy Dawida, ciągle wydaje się, że i w Polsce mogą pociągać sznurkami zawsze kiedy tylko chcą do....ć Polakom.
Zapomnieli żydłacy, że w średniowieczu (już od 12 wieku, a szczególnie w 14 wieku zaczęło się wypędzanie żydłacwa ze wszystkich państw Europy, a największa schizma (wypędzenie znienawidzonych żydłaków) miała miejsce w Hiszpanii w XIV wieku. I znalazł się (jak zwykle w historii Polski) jeden durnowaty Kazimierz Wielki, który to durnowate i wredne żydłactwo przyjął do naszego kraju. I od tego czasy mamy z tym żydłactwem przerąbane.

Na tym forum, już kiedyś pisałem, jak zachowują się pejsole np. w dzielnicy Kazimierz w Krakowie. To bezczelne, zwykłe pejsate chamy.
I to jest, właśnie żydłactwo, które w ten sposób odwdzięcza się nam - Polakom za to, że my ich przyjęliśmy w średniowieczu, po tym, jak wypi... ich Hiszpanie i inni.

Nie mam litości dla żydłactywa, ale również nie mam litości dla tego w ........ ząbek czesanego, który ......
Wieczne niewiniątka :(
Wieczne niewiniątka :( 16.06.2019, 19:01
Dominisiu, ale to że dziadziuś walił wódę, to nie musi wcale oznaczać, że przez Shoah.

Wiemy, że lubicie w drugim, trzecim, czwarty i pewnie i w następnych będziecie, wszystko sobie tym tłumaczyć.

Jest taki tekst Ludwiki Włodek, która Żydówką nie jest, ale była jeszcze te parę lat temu bez etatu na UW i pisywała o swoim przyszywanym dziadku (babka wyszła drugi raz za maż), który się powiesił na kaloryferze gdy babka wyszła po bułki do supersamu na Ursynowie... (to wisiało chyba na stronach Krytyki Politycznej)

No i było łojojoj to na pewno przez Zagładę. Tam też trochę było na temat tego, że zorganizowali ją Polacy :)) Tak, tak.

...może tak, może nie.

Wojna trwała 6 lat, w tym czasie wielu z Was zwiało do ZSRR gdzie mieliście znośne warunku. (też pisanie nowej historii? Czy mam sypnąć nazwiskami, od Baumanka rozpoczynając?) A po wojnie, z krótką przerwą w okolicach marca, kiedy nikt z was nie zginął, a garstka dostała pałą na Krakowskim, po wojnie w każdym obszarze byliście afirmowani. Do liceum? Proszę bardzo. Na Uniwerek? Proszę bardzo. Robota zazwyczaj na wyższym w stosunku do kwalifikacji szczeblu? Proszę bardzo.

Bo Holokuast. Może już styka tego cierpiętnictwa i weźmiesz się za jakaś robotę, gdzie takie podpórki nie będą potrzebne?

Poza tym jeśli nadal czujecie takie traumy w Polin, nie warto przenieść się nad Morze Śródziemne? Tam też was tępiono, no ale jednak wspomnienie Nabuchodonozora Drugiego już tak często może nie budzi po nocach?
L
L 16.06.2019, 17:24
To nie oddział AK "Msciciel" a pojedynczy degenerat dokonał tego mordu w Czolnach.

Może analogiczny wiosek ws kłamstw Pana Kupisa?
<
< 16.06.2019, 17:12
Ostatnie kilka zdań tekstu ws reakcji Michalkiewicza ws grupy berneńskiej - hahaha, to są jaja na maksa :))

Czyli co? Już sama deklaracja, że gdyby doszło do podobnej sytuacji jak IIWŚ, a człowiek by Żydom nie pomagał, zaszyłby się w domu pilnując swojej rodziny - to już samo to ma być karane? Hahahahahaha. Na 99 % społeczeństwa mu musisz napisać to doniesienie. 99 bo i ci krórzy teraz tak deklarują heroizm, ci to nawet jako pierwsi zmykali by po kątach.

Bierność możesz sobie oceniać prywatnie w kategoriach etycznych.
Pan Kupis będzie nas - Polaków  teraz nękał prokuraturą :(
Pan Kupis będzie nas - Polaków teraz nękał prokuraturą :( 16.06.2019, 16:56
Trudno to nazwać inaczej jak represjami tylko ze względu na fakt, że chłopcy głosują na kogo innego jak Pan Dominik. Ale to i tak jest już dobrze, bo mogą już nosić krzyżyk na szyjach, co panu Dominikowi też się pewnie nie podoba.

Pisemka absurdalne, mam nadzieje, że pan czy pani prokurator nie będzie się chwilki zastanawiać, waląc stempel o odmowie wszczęcia postępowania.

Panowie i jak niejednokrotnie się z Wami sprzeczam, ale w tym wypadku pełne poparcie. Głowy do góry, chociaż musicie wiedzieć, że Polska wymaga poświęceń. To nie jest i nigdy nie była zabawa.

Pozostałe