Polecamy: Związek partnerski

  • 16.06.2019, 19:00
  • Mariusz Strzepek
Polecamy: Związek partnerski
Kolejna książka, która chcemy Wam polecić

Autor: Marcin Anaszewicz, Sylwia Spurek

ISBN: 978/83-66278-27-1

Ilość stron: 231

Oprawa: miękka

Data premiery: 2019-04-24

Rok wydania: 2019

 

Dr Sylwia Spurek i dr Marcin Anaszewicz od dwudziestu lat realizują swoje ambicje, marzenia i ideały. Pomimo że ich styl życia odbiega od stereotypowych wyobrażeń Polek i Polaków (a może właśnie dlatego), są szczęśliwi i mogą stać się inspiracją dla wielu rówieśniczek i rówieśników.

Jaka jest ich recepta na sukces, dobry związek i – przede wszystkim – szczęśliwą Polskę?


Cały zysk ze sprzedaży książki autorzy przekażą na rzecz fundacji Viva!


Przyjaźnimy się już 17 lat, ale nigdy nie dowiedziałem się tyle o ich doświadczeniach, marzeniach i pomysłach na Polskę, co z tej książki.

Robert Biedroń


To prawdziwa przyjemność czytać rozmowę dwóch kochających się i szanujących osób, które działając w przestrzeni publicznej, potrafią przenieść do niej swoje wartości. Książka doskonale ilustruje popularne hasło drugiej fali feminizmu: „prywatne jest polityczne”, bo to, co robimy na co dzień i jak żyjemy, wpływa na społeczeństwo.

dr Sylwia Chutnik


Wiele lat temu Jacek Kuroń powiedział mi, że przepisem na dobry związek jest wspólna pasja. Pasją Sylwii i Marcina jest zmiana Polski, Europy i świata na lepsze miejsce do życia dla słabszych i dyskryminowanych, nie tylko ludzi, ale też zwierząt. To o tym z wielkim zaangażowaniem rozmawiają w tej książce. Polecam ją, bo nie tylko świetnie się ją czyta, ale przede wszystkim daje ona nadzieję na zmiany. Ta nadzieja jest tym większa, że dla obojga czynienie świata lepszym nie jest zajęciem teoretycznym. Robili i robią to w praktyce. I to od dawna.

Adam Wajrak

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Też
Też 17.06.2019, 09:32
żyję od 10 lat w związku partnerskim, dzieci i wspaniałą partnerkę, z którą uzupełniamy się nawzajem. Czego życzę wszystkim. Samo życie jest najlepszą książką.
Elo :)
Elo :) 18.06.2019, 00:58
Jadasz pewnie obiad że styropianu, co? Za wyjątkiem niedziel ked wam atka gotuje :))
Kasia
Kasia 17.06.2019, 09:49
Bo czasami tę prawdziwą miłość spotyka się kilka lat po ślubie, poza oczywiście >wybrankiem losu<!
.
. 18.06.2019, 00:56
To raczej przywiązanie do karty do konta męża. Nie nazywaj tego miłością.
Inna propozycja czytelnicza
Inna propozycja czytelnicza 16.06.2019, 20:01

Polska naszych marzeń, Jarosław Kaczyński

(również z z płytą DVD, wiec wystarczy, że ktoś ma 1 płytę to można nagrać nawet babci bo odtwarzacz CD w magnetofonie na pewno już ogarnia. Zdobyć jedną płytę, ściągnąć pliki audio na kompa i wypalić następną płytę. Powtarzać wielokrotnie. Dla babci, dla rodzeństwa, dla sąsiadów, dla kolegów. Dla każdego kto ma choć najmniejszych dysk twardy w telefonie komórkowym. Słuchawki w Carrefourze przy szpitalu z 7,99 - przyp. red.)

Z posłowia:

„Warto być Polakiem, warto by Polska trwała jako duży, liczący się europejski kraj. Wielkim wysiłkiem Polaków zewnętrznie nasz kraj w dużym stopniu upodobnił się do państw Zachodu i możemy być z tego dumni. Ale w środku Polska wciąż nie jest krajem naszych marzeń - pod względem łatwości i wygody życia, jakości opieki zdrowotnej i społecznej, funkcjonowania urzędów, poziomu korupcji, jakości sądownictwa, policji, szkolnictwa czy nauki.

Pisząc tę opowieść odbyłem podróż przez polską historię najnowszą, ale także przez własne życie. Ta podróż jest jednak niedokończona. Mojemu bratu Leszkowi tę podróż przerwała tragiczna śmierć. W moim wypadku był to demokratyczny werdykt. Ale tę podróż trzeba kontynuować. Mam nadzieję, że wszyscy ci, którzy w następnych latach będą stawali przed sarkofagiem z ciałem Leszka i Marylki na Wawelu, sprawiedliwie ocenią to, co zrobili dla Polski i Polaków.
Natomiast ja będę się poddawał ocenie na bieżąco. I liczę na sprawiedliwą ocenę. A będzie ona pełna, jeśli dane mi będzie dokończenie mojej podróży z Polską”

Jarosław Kaczyński

(sprawdzcie on - line czy ksiazka jest dostepna w naszej miejskiej bibliotece, jeśli tak - no to kto pierwszy ten lepszy. Płyty nie ma :( przyp. red. )
Kaczor jest bardzo ciekawym zjawiskiem
Kaczor jest bardzo ciekawym zjawiskiem 16.06.2019, 19:14
Ale swoją drogą, jaki to ma związek z Tomaszowem?

Znowu? „Temat jest interesujący” a 70-letni witalny Kaczor, nie jest interesującym zjawiskiem? Jest giga wzorem również dla seniorów, ale dla nas wszystkich.
Pełnia praw dla LGBTQ!
Pełnia praw dla LGBTQ! 16.06.2019, 19:12
Nie zrobiła kariery w zawodzie, no to wiadomo - stały schemat - trochę powywijać postulatami emancypacji jakiejś aktualnie modnej mniejszości by potem na urząd.
Właściwie bez żadnego doświadczenia.

Kaczyński powinien przyznać LGBTQ pełnie praw. Ja nie widzie wlaściwie powodów by dwie matki były gorsze od jednej matki. Więcej zupy, cztery cyce do miąchania, zamiast dwóch. I by się skończyło oszukiwanie ludzi, wypychanie miernot, właśnie wymoczków jak ta na zdjęciach, tylko dlatego, że ma takie czy inne poglądy.

Pozostałe