Obserwatorium wśród drzew

  • 18.06.2019, 12:02 (aktualizacja 18.06.2019, 12:05)
  • szkola_podstawowa
Obserwatorium wśród drzew
W poniedziałek, 17 czerwca  w Szkole Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków oddano do użytku „ekopracownię pod chmurką”. Nosi ona nazwę     „Obserwatorium wśród drzew”,  i jak na razie jest jedyną taką pracownią         w tomaszowskich szkołach.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, a wśród nich m.in. Zastępca Prezydenta Miasta - Pani Izabela Śliwińska, Dyrektor Wydziału Edukacji- Pani Halina Szczucińska, Zastępca Dyrektora d/s inwestycji- Pani Gabriela Stefańczyk-Wlazło,  Pani Wacława Bąk – były dyrektor szkoły, inicjatorka i autorka pomysłu (obecnie Prezes TTBS)  oraz  wielu innych znakomitych gości, którzy w różnorodny sposób wspierali działania szkoły podczas realizacji tego projektu.

Pracownia powstała na przyszkolnym terenie, od lat zadrzewianym przez kolejne roczniki uczniów klas pierwszych w ramach akcji „rosnę razem z drzewkiem”.

Na terenie powstałego „Obserwatorium wśród drzew” znalazły się zarówno obiekty służące ogólnemu rozwojowi dzieci - ścieżka zdrowia, ścieżka sensoryczna, „leśna skocznia”, jak i elementy służące do zdobywania wiedzy przyrodniczej - światowidy, labirynty, kostki wiedzy, itp. Nie zapomniano też o miejscach przyjaznych małym  zwierzętom, dlatego znajdziemy tu „hotel” i „domki” dla owadów”, a także budki lęgowe dla ptaków. Wśród drzew pojawił się zakątek wyposażony w ławki i stoły, dzięki którym będą się tutaj mogły odbywać „zielone lekcje”. Już teraz jest mnóstwo pomysłów, w jaki jeszcze sposób można wykorzystać to niezwykle urokliwe miejsce.

Głównym zadaniem powstałej pracowni jest wykorzystanie tego terenu w celu rozwijania świadomości ekologicznej oraz rozbudzania wśród uczniów nawyku obcowania z naturą.

Realizacja projektu była możliwa dzięki dużym nakładom finansowym z WFOŚiGW    w Łodzi oraz z Gminy-Miasta Tomaszów Mazowiecki. Wykonanie pracowni wspierała również Rada Rodziców i liczni przyjaciele szkoły.

szkola_podstawowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe