Spotkanie Marcina Witko z mieszkańcami dzielnicy Ludwików

  • 19.06.2019, 21:42
  • Joanna Sztymelska
Spotkanie Marcina Witko  z mieszkańcami dzielnicy Ludwików
loadingŁaduję odtwarzacz...
W poniedziałek, 17 czerwca 2019 roku, Szkole Podstawowej nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim w dzielnicy Ludwików, odbyło się kolejne spotkanie Marcina Witko - Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego z mieszkańcami miasta. Tym razem miało ono charakter plenerowy. Szkoła Podstawowa nr 7 wzbogaciła się w nowe, nowoczesne boisko do gry w  siatkówkę, koszykówkę i piłkę nożną oraz nowoczesną bieżnię i na początku spotkania odbyły się uroczystości związane z oddaniem do użytku młodzieży tego sportowego obiektu.

Spotkanie rozpoczęła informacja na temat problemów spółki gazowniczej z wyłonieniem wykonawcy sieci na terenie dzielnicy Ludwików. Prezydent Witko apelował do lokalnych firm, by wzięły udział w przetargu. Gazyfikacja dzielnicy ma istotne znaczenie z dwóch powodów. Pierwszy i najważniejszy związany jest z zanieczyszczeniem powietrza, powstającym w wyniku tzw. niskiej emisji, a więc tego, którego źródełem są głównie domowe piece centralnego ogrzewania. Drugi to możliwość przyłączenia w kolejnym etapie dzielnicy Białobrzegi. - Zależy mi na tym, by całe ośiedle zostało zgazyfikowane. Liczę na to, że razem, wspólnie uda nam się takiego wykonawce u nas znaleźć - mówił, podkreślając, że część dzielnicy zostało już objęte siecią i kolejne gospodarstwa domowe się do niej przyłączają. 

Marcin Witko mówił też o budowie ulic na Ludwikowie. To problem, który istnieje niemal od samego poczatku powstawania dzielnicy. Wąskie i nieutwardzone ciągi są przyyczyną ciągłych skarg mieszkańców. Prezydent skarżył się na przewlekłość procedur admistrayjnych, które często trwają dłużej niż planowana inwestycja. - Na zaplanowane na ten rok uliczki osiedlowe wykonawca powinien wejść najpóźniej w połowie lipca - tłumaczył zebranym, zachęcając o przyłączanie posesji do kanalizacji miejskiej oraz sieci gazowej. - Jak już tam zostaną położone twarde nawierzchnie, łącznie z kostką, przez pewien czas nie uzyskacie zgody na podłączenie się, 

Prezydent zapowiedział też podpisanie umowy na dofinansowanie budowy długooczekiwanego w Tomaszowie żłobka. Ma on być dofinansowany z rządowego programu "Maluch Plus". Inwestycja umieszczona jest w budzecie miasta na bieżący rok. - Będzie to placówka bardzo nowoczesna i bardzo bezpieczna dla dzieciaków. - mówił.

Jak zwykle nie brakowało pytań, na które odpowiadali urzędnicy magistratu oraz starostwa powiatowego. 

Obejrzyjcie także 

Nowe boisko przy Szkole Podstawowej nr 7

 


 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (5)


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 08.07.2019, 17:53
Patrzę na tych dwóch pustaków ze starostwa: ręce opadają.
Pippi
Pippi 20.06.2019, 16:01
A kiedy wreszcie doczekamy się chodnika na ul. Modrzewskiego .
Bliżej. Bliżej ludzkich spraw.
Bliżej. Bliżej ludzkich spraw. 20.06.2019, 04:59
Węgrzynowski w marynarce przychodzi - źle.
Bo sztucznie, bo za gorąco.
Przychodzi w koszuli - jak na bieg na Muszli - źle.
Bo „co on se prywatny piknik urządza? Przecież jest w pracy”

Nie trafisz, nigdy nie zadowolisz.
A jednak dobrze, że był.

Jeśli nie Bóg, powiedz kto?
Jeśli nie Bóg, powiedz kto? 19.06.2019, 20:56
Dużo ludzi i miła atmosfera.

Pozostałe