Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w finale ogólnopolskiego Konkursu „Zabawka Edukacyjna”.

  • 20.06.2019, 20:40 (aktualizacja 23.06.2019, 15:58)
  • M S
Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej  nr 11 w finale ogólnopolskiego Konkursu „Zabawka Edukacyjna”.
Do tegorocznej edycji konkursu "Zabawka Edukacyjna” zgłosiło się 84. uczestników z całego kraju. Do finału konkursu, organizowanego m.in. przez Politechnikę Łódzką, w kategorii Młodszy Konstruktor zakwalifikowało się siedem grup w tym dwie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim.

7-go czerwca 2019 roku wzięły one udział w finale konkursu prezentując wykonaną wcześniej zabawkę przed komisją oraz zebraną publicznością. Wszyscy uczestnicy, dzielnie odpowiadali na pytania komisji wykazując się przy tym dobrą znajomością praw przedmiotów bloku matematyczno-przyrodniczego. Prezentacje były oryginalne i miały bardzo wysoki poziom. W przerwie, kiedy komisja konkursowa udała się na obrady, młodzież obejrzała pokaz doświadczeń przygotowany przez dr Rafała Ledziona
z Politechniki Łódzkiej. Spotkanie wzbogaciło spotkanie z dziennikarzem telewizyjnym, reporterem, prezenterem TVP 1 Panem Radosławem Brzózką.

Pierwsze miejsce i nagrodę główną w kategorii Młodszy Konstruktor otrzymały Olimpia Szymańska, Julia Misiak i Izabela Jarząbek uczennice klasy IV d Szkoły Podstawowej nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim - za zabawkę o nazwie" Magnesowa Zabawa".

Trzeci był kolejny zespół z „ jedenastki” także z klasy IV d: Blanka Pietrzak, Nadia Lejman, Nikola Jadryśkiewicz wyróżniony za projekt "Mario Siłacz". Komisja przyznała także dwie nagrody dla szkół. Otrzymał je m.in.: Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim, w którego skład wchodzi SP nr 11.

 

M S

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe