Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczne

  • 21.06.2019, 12:03 (aktualizacja 21.06.2019, 12:11)
  • Lord Lud
Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczne
Fundacja Funkcjonariuszy Policyjnych Pododdziałów Antyterrorystycznych SPAP wpadła na genialny pomysł. W jednej z placówek szkolnych w Pabianicach, funkcjonariusze zaaranżowali atak terrorystyczny na ciało pedagogiczne. Próba wypadła koncertowo.

Powiadamiając jedynie dyrekcję szkoły, SPAP postanowił nie informując nikogo z grona pedagogicznego sprawdzić reakcję nauczycieli na atak wariata z bronią i wnioski są przerażające. Po reakcjach samych nauczycieli, którzy po dzień dzisiejszy żalą się w mediach - można wywnioskować że nasze dzieci nie są bezpieczne w obliczu zagrożenia.

 

Omdlenia, płacz, łzy zamiast opanowania, żal i pretensje do SPAP, tak wygląda  dzisiaj polski nauczyciel z Pabianic, w momencie kiedy widzi zamaskowanego idiotę z karabinem.

 

Powiem szczerze, jako ojciec popieram takie niezapowiedziane akcje, w końcu terrorysta pytać się nie będzie kiedy może przyjść, a nauczyciel w chwili zagrożenia jest ostatnią szansą dla ucznia i może być pierwszym cichym mediatorem do przyjazdu profesjonalnych służb.

 

Dziś nauczyciele z Pabianic zamiast wyciągać wnioski, a po całej akcji podziękować służbom – idzie do Wyborczej pożalić się na złego Pana Policjanta, który chciał sprawdzić jego reakcję w obliczu zagrożenia. W tym całym zaaranżowany tak  naprawdę egzamin zdał jedynie pracownik, który zawiadomił Policję. 

 

Aby wam przybliżyć, co mam na myśli opowiem wam inną historię. W 2003 roku przeżyłem potężny pożar w domu.  Była siódma rano, w nocy instalacja elektryczna strzeliła, a że w domu były jeszcze plastikowe kafelki, te zaczęły płonąć wraz z ubraniami i wieloma innymi rzeczami. Od śmierci moich najbliższych i mnie uratowały jedynie zamknięte drzwi od obu izb i otwarte okna (pora letnia). 

 

Mój ojciec jako pierwszy poczuł dym i natychmiast zaalarmował cała rodzinę. My z bratem totalnie spanikowani nie wiemy co robić. Ojciec na szczęście wiedział jak się zachować, i zaprezentował spokój i natychmiast wybiegł na korytarz, zerwał plombę z licznika gazu,  po czym go odłączył i na klatce schodowej i w domu.

 

Kolejny jego ruch to telefon do straży i przykręcenie wody, gdyż rury tak się nagrzały że zaczęły pod wpływem ciśnienia strzelać, a woda lać ciurkiem. Do dnia dzisiejszego pamiętam ten dzień i jego spokój oraz opanowanie. Jak wspomniałem wyżej,  sam dzisiaj jestem ojcem i tylko dzięki niemu - wiem jak mam się zachować.

 

 Panie nauczycielki z Pabianic – w przeciwieństwie do mojej osoby - miały tylko próbę. Dostały przybliżoną sytuację, nie było zagrożenia i chwała za to SPAP że one o tym nie wiedziały, bo co to za próba, w której nauczyciel wie że ktoś będzie atakować.

 

W tym momencie grono  jest  jeszcze częściowo wystraszone i zażenowane, ale emocje ostygną, a przyjdzie osobista analiza tej sytuacji. Na ich miejscu zebrał bym jakąś małą kwotę pieniędzy kupił kwiaty oraz czekoladki czy dobre wino, a następnie podziękował dyrekcji za taką lekcję. Policjantom mogę pogratulować pomysłu. Oby więcej takich prób.  Terroryście nie będą informować nauczycieli o krzywdzie jaką chcą zrobić przestępcy. 

Lord Lud

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czaro
Czaro 21.06.2019, 21:48
Pewnie, pomysl wspanialy, a co gdyby jeden z nauczycieli zareagowal odpowiednio i np uszkodzil lub zabil napastnika. Takie akcje to idiotyzm, ktory moze doprowadzic do sytuacjo niebezpiecznej dla dzieciakow, jesli tego nie widzicie to gratuluje wyobrazni.
Jestem nauczycielem, ktory potrafi sobie radzic w walce wrecz, zakladam, ze skrecam kark napastnikowi i po wszystkim ide siedziec na pare lat bo to nie byl prawdziwy napastnik. Czego ludzie oczekuja, gdy robia takie akcje. Czlowiek w sytuacji zagrozenia jest nieobliczalny i moze dzialac instynktownie, przez taka akcje mogla stac sie krzywda nie tylko nauczycielom ale i dzieciakom, o napastnikach nie wspominam, bo to na ich zyczenie. Jesli to z inicjatywy dyrekcji to jeszcze lepiej swiadczy o odpowiedzialnosci zarzadu szkoly. Przeciez napastnicy maja kontrole nad wszystkimi wydarzeniami podczas akcji i wiedza jak zareaguja nauczyciele i pracownicy szkoly, ktorzy dla obrony dzieciakow nie podejma ryzykownych dzialan. (sic)
Jak wspomnial kiedys Lem, nie wiedzialem ze na swiecie jest tylu (nieodpowiedzialnych) idiotow i co gorsza jak widac maja wielu poplecznikow.
jon
jon 23.06.2019, 10:13
Nawet zabawne jest to co Pan piszę i sądzę nie wie Pan o czym pisze :-) Rozumiem że jest Pan tym nauczycielem, który w życiu zagrożenia nie przeżył i stąd te bzdury
_numerus clausus wykluczający milony. Tylko dlatego, że rodzice blond…
_numerus clausus wykluczający milony. Tylko dlatego, że rodzice blond :( 22.06.2019, 09:53
Lem to żaden autorytet. Wikipedia - "Wczesne lata" Jeśli nie chce się głębiej.

Były tysiące Polaków z takim talentem do fantazjowania. Karierę zrobił Lehm. Sorry Lem.
siostra generała
siostra generała 21.06.2019, 16:43
W "Mechaniku", to klasa wojskowa tych ze SPAPU wciągnęłaby nosem. Mają opanowane tematy, bo szkoli ich major rezerwy z prawdziwych komandosów. Każdy wie, że wbijająć długopis w tzw. "mientkie" nawet Rambo puści bąka z kleksem.
propsy
propsy 22.06.2019, 09:57
No i brawo! Już dziś jesteśmy z Was dumni! Super!
Ewa
Ewa 21.06.2019, 14:26
....i znowu beznadziejni nauczyciele.....nieroby, nieuki, a teraz jeszcze tchórze.....
rodzic
rodzic 21.06.2019, 13:29
A gdzie był Szeryf tej szkoły tzn. dyrektor? to on powinien wyjąć Pepeszę z szafy i odstraszyć złoczyńcę.
Norek
Norek 21.06.2019, 16:26
,,Szeryf " skrył się obserwując z kryjówki bieg zdarzeń.
cvc
cvc 21.06.2019, 12:25
Mogli by tak wyprowadzać te pożal się boże nauczycielki, gdy będą strajkować we wrześniu.
Lord Lud
Lord Lud 21.06.2019, 13:05
Nie przesadzajmy, to normalny objaw paniki. Sam test był świetną inicjatywą dyrekcji. Dobra lekcja dla nauczycieli, z której muszą wyciągnąć wnisoki
Kamasze zamiast brązowych sandałów
Kamasze zamiast brązowych sandałów 22.06.2019, 09:04
Ale co nie przesadzajmy? Wyraziłem nadzieje, że Rząd który wybrałem, będzie ich tak wyprowadzał podczas ewentualnej nielegalnej okupacji placówek budowanych przez pokolenia, utrzymywanych przez pokolenia i nie należących jedynie do grupek podjudzanych belfrów, którzy jeśli wcześniej mieli jeszcze jakiś szczątkowy autorytet, to stracili go już zupełnie przebierając się za krowy i chodząc na czworakach po korytarzach szkół podczas ostatniej próby podpalenia Polski.

Nie podzielasz tej nadziei, ok - rozumiem, ale co nie przesadzajmy. To są emocje do których mam prawo i jak widzę nie tylko mi się udzielają. Ja nie podzielam na przykład zamiłowania do brązowych sandałów które lubisz latem odziać skarpetę i których zapewne masz kilka par. Boli mnie gdy to widzę na Twoich nogach, no ale co mam zrobić, jakoś z tym muszę żyć.

Ważna jest większość, to jak głosuje, a nie jakieś sztuczne, na siłę łagodzenie spraw. Co to jestem *** zobowiązany do spędzania z Tobą świat jednych czy drugich? Jestem zobowiązany do miziania Cię jakimiś tanimi, całkowicie powierzchownymi komplementami? „Dzień dobry”, „do widzenia”, „proszę”, „przepraszam” i *** to wszystko! Oczkujesz, że będę dusił w tej hipokryzji do końca życia? Cooo?! Nie podoba się, że ludzie wybrali sobie władze jakie chcieli? Że potwierdzają ten wybór kolejny raz? Bo co? Bo jakiś samozwańczy „głos rozsądku” w postaci Geremka, Smolarów, Michników a potem polskich przy***sów klakierów, uważa, że to nierozsądne? Gówno mnie to obchodzi!

Jeśli jest konflikt, jeśli pojedyncza grupa zawodowa (i to też przecież nie w całości, bo o ile zablokowali większość szkół, to wcale nie musi oznaczać, że w takiej szkole mieli większość. Zamknąć szkołę może właściwie 3-5 osób. Ciekawe jak taka dyrektorka podejmowała decyzje? Było jakieś głosowanie wśród nauczycieli? Bo znając już standardy 3RP, to jest „na gębę” z 2-3ma których uważa się mocniejszych w środowisku i ciach! Strajkujemy. Pfffff!), jeśli grupka terroryzuje resztę, to mam prawo oczekiwać od Państwa, że wprowadzi porządek.

Byłby jaja, gdyby się potem okazało, gdyby PiS zdecydowało się na wyciągnięcie za wsiarze, byłby jaja gdyby i tak zwyciężyli w eurowyborach.

Dla mnie to ciekawe.
love!
love! 21.06.2019, 12:21
Mocno pojechane!

Uwielbiam teksty Lorda Luda. Tak rzadko się pojawia, ale gdy już jest to jedzie po całości.

Pozostałe