Upał, alkohol, kąpiel... śmierć

  • 21.06.2019, 14:30
  • Mariusz Strzepek
Upał, alkohol, kąpiel... śmierć
Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w miejscowości Karolinów gm. Tomaszów Maz. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 57-letni tomaszowianin znajdujący się pod widocznym wpływem alkoholu przyjechał w rejon Zalewu Sulejowskiego z zamiarem kąpieli. Po kilku minutach od wejścia do wody, jego dryfujące ciało zauważyły dwie nastolatki, które wszczęły alarm. Niestety pomimo wyciągnięcia mężczyzny z wody i przeprowadzonej akcji reanimacyjnej nie udało się go uratować. Policjanci apelują o zachowanie rozwagi podczas wypoczynku nad wodą.

Wczoraj, 20 czerwca 2019 około godziny 17:00 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na plażę w Karolinowie został wyciągnięty z wody Zalewu Sulejowskiego nieprzytomny mężczyzna. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z patrolu wodnego oraz patrol interwencyjny znajdujący się najbliżej miejsca zdarzenia. Wezwana została również załoga pogotowia.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 57-letni tomaszowianin przyjechał na niedługo przed zdarzeniem w rejon zalewu Sulejowskiego w Karolinowie by zażyć kąpieli wodnych. Policjanci rozpytując świadków ustalili, że mężczyzna ten mógł  znajdować się pod wpływem alkoholu. Spragniony kąpieli wszedł do wody gdzie wielokrotnie zanurzał się pod jej taflą. W tym samym czasie w rejonie karolinowskiej  plaży wypoczywały również inne osoby. W pewnym momencie dwie nastolatki przebywające w wodzie obserwując zachowanie mężczyzny stwierdziły, że zbyt długo znajduje się pod wodą o czym zaalarmowały matkę jednej z nich. Kobieta wraz z innym plażowiczem wyciągnęła mężczyznę na brzeg, gdzie jeden z wypoczywających mężczyzn rozpoczął akcję reanimacyjną. Akcja ta była kontynuowana przez ratowników medycznych i lekarza karetki pogotowia w asyście ratowników WOPR. Mimo wysiłków nie udało się uratować mężczyzny.   

Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora rejonowego przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli przedmioty należące do mężczyzny.  Ustalono również jego tożsamość. Ciało mężczyzny decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która pozwoli dokładnie ustalić przyczynę jego śmierci.

Okres letniego wypoczynku dopiero się zaczyna, dlatego policjanci apelują do wszystkich amatorów zabaw i relaksu nad wodą o rozwagę i nieprzecenianie swoich umiejętności. Chwila nieuwagi, brak rozsądku czy wchodzenie do wody po spożyciu alkoholu  może doprowadzić do tragedii.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe