Ksiądz z ekskomuniką

  • 21.06.2019, 21:12
  • Mariusz Strzepek
Ksiądz z ekskomuniką
Dzisiaj na stronach internetowych łódzkiej kurii metropolitalnej pojawił się komunikat dotyczący ekskomuniki ks. Michała Misiaka. Kapłan pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego i wsławił się nietypowym podejściem do niesionej posługi. Dlaczego  został wykluczony z Kościoła katolickiego? O tym komunikat milczy. Nieoficjalne informacje mówią o związkach z jednym z kościołów protestanckich. 

Wspomniana informacja ze strony Kurii stwierdza, że w związku z licznymi zapytaniami informuje się, że ksiądz Michał Misiak, kapłan Archidiecezji Łódzkiej na mocy kanonu 1364 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego zaciągnął karę ekskomuniki latae sententiae. Oznacza to, że został usunięty z urzędów kościelnych i został mu zabroniony jakikolwiek udział w sprawowaniu Ofiary eucharystycznej i w jakichkolwiek innych obrzędach kultu.  Ponadto wykluczonemu kapłanowi nie wolno sprawować sakramentów i sakramentaliów oraz przyjmować sakramentów.  Nie może też oczywiście sprawować urzędów kościelnych. Ma również zakaz noszenia stroju duchownego, także liturgicznego. Komunikat podpisał ks. prał. Zbigniew Tracz Kanclerz Kurii

Ksiądz Michał Misiak dał się poznać, jako osoba nietuzinkowa. Od początku miał niekonwencjonalne podejście do własnego kapłaństwa. Kilka lat temu zorganizował m.in. Chrystotekę –  w czasie której młodzi ludzie mogli słuchać muzyki, tańczyć,  a także się wyspowiadać. Był twórcą chrześcijańskiej szkoły tańca Dance Hope. W zajęciach uczestniczyli młodzi ludzie z trudnych środowisk. Głośno o księdzu zrobiło się, kiedy nocą spacerował po ulicach Łodzi i spowiadał, odwiedzał też z kolędą agencje towarzyskie. Walczył również przeciwko dopalaczom.

Ojcem kapłana jest Krzysztof Misiak, przez kilka kadencji radny Rady miejskiej oraz rady powiatu, działacz środowisk katolickich. Wsławił się kilkoma wnioskami dotyczącymi między innymi potępienia Helloween czy obrony przedszkolaków przed ideologią gender.

 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (83)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 11.07.2019, 20:45
Do "Gk".
Dobrze, że taki dałeś wpis. Ludzie nie potrafią się opanować, kiedy ich atakują media i inni ludzie. I zaczynają wariować, albo pisać i mówić brednie.
Alinka
Alinka 06.07.2019, 07:08
,,Błogosławieni będziecie gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego podadzą w pogardę imię wasze jako niecne" W ostatecznym rozrachunki liczy się tylko to co było między tobą a Bogiem. I bądż pewien, że pewnego dnia Bóg ci to wynagrodzi.
Gk
Gk 06.07.2019, 02:49
Szkoda tego księdza, dobrze o nim mówią, i rodziny żal , może się opamięta i wróci do kościoła, pokaże ze można , przez tych innowiercow, heretyków same problemy. Módlmy się za niego i innych pogubionych. Żeby te sekty się rozpadły i nie kradły nam ludzi. Czynią tylko tragedie i ręce zacierają . A tam tylko o kase chodzi.
@Gk
@Gk 06.07.2019, 15:40
Kupił sobie motorek - ścigacza, poza tym oczach widzę iskrę diabła. Ma temperament raczej nie do Kościoła. Niech sobie idzie.
Monia
Monia 04.07.2019, 11:59
Tylko słabi kapłani zrzucają sutanny ku zgorszeniu wiernych. Nie ten jedyny, Kościół nie przedstawia statystyk ale od początku roku takich przypadków było sporo. Efekt liberalizacji papieża Franciszka uruchomił już lawinę odejść pozostawiając,, owieczki" na pastwę innowierców. A jehowcy i inni jaśnie oświeceni już zacierają dłonie, przygarniając zagubionych do siebie.
parafianka
parafianka 27.06.2019, 11:16
Ludzie były ksiądz poczuł wolę Bożą. Która z nas czy który nie poczuł kiedyś woli Bożej aby oddać się tej jedynej czy jedynemu wybrankowi serca. I cóż w tym dziwnego skoro to działa z taką piorunującą mocą.
mm
mm 06.07.2019, 17:38
Parafianko ty inaczej rozumiesz pójście za wolą bożą, oddajesz się wybrankowi losu i tyle. Natomiast inaczej odczytują wolę bożą mnisi czy wikariusze...
Halinka
Halinka 28.06.2019, 09:26
To nie boża wola tylko diabeł zakręcił księdzem i nie pomogło mu wieloletnie sprawowanie Eucharystii, tacy wszyscy jesteśmy słabi na kuszenie diabła.
gosc
gosc 14.07.2019, 15:58
widziałas ty kiedys diabła ?czy tylko słyszałaś o nim.
Antoś
Antoś 14.07.2019, 17:22
Ciekawe pytanie dla tej pani słabej na kuszenie diabła, a czym to ją kusi? czekamy na odpowiedż.
Ajdejano
Ajdejano 26.06.2019, 22:50
Do "Katoliczka": przyganiał kocioł garnkowi. Jeżeli uważasz, że nam się nudzi, to co mamy powiedzieć o Tobie - katoliczko ?! Tobie nudzi się nie mniej niż nam. Twoje brednie są nie gorsze od moich (naszych) bredni. Dalej będziemy się tak ścigać z tymi bredniami?!
Przy okazji: jak odróżniasz prawdziwych katolików od pseudo katolików ?!
Proszę: nie brnij dalej. "Straciłaś" córkę dla "sekty" ( z Twojej winy) - i jeszcze Ci mało ?!
Katoliczka
Katoliczka 25.06.2019, 21:54
Nudzi się wam wszystkim, macie o czym popisać, mógł zrzucić sutannę i być dobrym katolikiem i mężem , jeśli tak chciał. I nie pisz ze jestem zdewociala katoliczka bo nic o mnie nie wiesz, ja tez rozmawiam z ludźmi różnych wyznań i mam nawet wśród nich przyjaciół, ale kiedy tyczy się to twoich najbliższych to rzecz ma się inaczej, i nie mów jak nie doświadczyłeś. Po prostu lubisz dokuczyć ludziom i wyszydzić. Miałam nie odpowiadać na twoje brednie, ale teraz już jestem zła. Takich pseudo- katolików właśnie mamy, i przez takich młodzi gubią wiarę , taki przykład
Ajdejano
Ajdejano 25.06.2019, 20:22
Do "d" poniżej: tak też myślałem. Jak się ktoś szwenda po burdelach (nie ważne, że jest księdzem), to zawsze tak to się kończy.
I teraz rodzina księdza ma problem.
d
d 25.06.2019, 21:55
W sumie jaki problem?
d
d 25.06.2019, 19:59
Do mnie z tego wideo na FB kompletnie nie trafia. Bzyknął którąś z tych dziewczyn w tych agencjach i mu się spodobało. Tyle. Po co to cudowanie?
Patrząc po Odlotach w Łodzi są zwykle prostytutki dość mocno dośwaidczone - brącowe od tytoniu twarze, zwisające piersi, no ale może on takie lubi.
Ajdejano
Ajdejano 25.06.2019, 19:20
Do Szanownego Pana Mariusza.
Nie wiem, na ile by Panu czasu starczyło i na ile miałby Pan odwagi, aby chociażby dotknąć tematu tego polskiego (tomaszowskiego miejskiego i powiatowego) katolicyzmu i innych wyznań.
W jakim sensie? Ano w takim, aby dać jakąś informację: ilu mamy (na papierze) katolików, protestantów, prawosławnych, itp., itd.
I potem - jaka jest faktyczna frekwencja w obrządkach religijnych.
Z tym może być gorzej, bo wszyscy duchowni to też tylko ludzie i jak to ludzie - mogą z tą frekwencją kombinować.
Ajdejano
Ajdejano 25.06.2019, 19:01
Dodatkowo do "Katoliczki".
Jeszcze na temat tej ekskomuniki i Twojego wpisu. Katolicy dzielą się na:

1/ Zidiociałych dewotów, tzn. przesadzających w praktykowaniu i pokazywaniu całemu światu, jacy to oni są święci, czyli nawet lepsi od tego, co im nakazują zasady wiary. Ludzie, słuchając takich "nawiedzonych", pukają się w głowy, a nawet odpowiednio się o nich wyrażają. Takie samo zdanie mają o takich "nawiedzonych" normalni księżą i inne osoby duchowne.
Osobiście znam Ojca tego księdza i mam dużą pewność, że ten Ojciec pasował do takiego typu katolika. Więc nie ma się co dziwić, że synalek, pod rodzinną presją, został tym księdzem, ale jednak, z tyłu głowy miał jeszcze "cóś" tam.
I to "cóś" tam wreszcie wyszło.
A może w Twoim przypadku, była podobna historia z Tobą i Twoja córunią - co?

2/ Katolików statystów, którzy prawie zupełnie nie praktykują i widnieją jedynie w księgach kościelnych od chrztów, ślubów, pogrzebów.
Dosyć duża grupa takich "katolików" od siedmiu boleści.


3/ Normalnych katolików, którzy normalnie pracują, mają normalne rodziny i uprawiają praktyki katolickie wtedy kiedy mają czas i wtedy, kiedy te praktyki należy obowiązkowo uprawiać.I to jest przeważająca grupa katolików.
I mam nadzieją, że ta grupa będzie się powiększać, w przeciwieństwie do dwóch powyższych grup.

PS. Do "Katoliczki" : ja nieraz wpuszczam do mieszkania różnych Świadków Jehowy i innych i z nimi rozmawiam. Oni mają swoją "wiarę", a ja mam swoją. I na tym kończy się zabawa.
Wkur.... mnie tylko wtedy, kiedy przychodzą w niedzielę do południa, to znaczy wtedy, kiedy ja na dobrym kacu dogorywam.

AK-47
AK-47 25.06.2019, 18:38
Były już ksiądz Michał sam się na ten temat wypowiada:
https://wiadomosci.onet.pl/rel…
Ajdejano
Ajdejano 25.06.2019, 11:28
Do "Katoliczka" poniżej.
Po pierwsze.
Ja też jestem katolikiem rzymskim, ale z mediów wiem, że ten ksiądz poniekąd, sam robił wszystko, aby być ekskomunikowanym. Więc nie pisałbym, że to ta "sekta" (m.innymi z Jerozolimskiej) tego księdza nam ukradła.

Po drugie.
Skąd wiesz, że akurat właśnie ta "sekta" ukradła nam tego księdza i Twoją córkę. Zabrali Ci córkę od cyca i teraz mas do nich pretensje? Myślę, że było trochę inaczej. A w końcu: to jak Ty - katoliczka wychowywałaś swoją córkę, że tak łatwo została zwerbowana do tej "sekty" ?
Może i Ty byłaś słabiutka w tej swojej katolickiej wierze.....?
Chodzenie do kościoła w celu odbębnienia Mszy Świętej (nawet raz w tygodniu), to nie jest pełna praktyka wiary, to jest zwykłe przyzwyczajenie.

Po trzecie.
Jako katolik rzymski, wykonywałem dla tej "sekty" pewne roboty, wiedząc, że to też chrześcijanie, tylko trochę inni. Roboty wykonałem, zapłatę otrzymałem i nikt mnie nie próbował ukraść z KK.

Tak więc, w dużej części nie popieram Twojego wpisu.
maniek
maniek 25.06.2019, 17:00
To nie jest tak, że ktoś nagle jest nagabywany i odchodzi z KK. Raczej w KK czegoś mu brakowało i sam szuka czegoś innego.
Kaśka
Kaśka 25.06.2019, 11:58
Racja, byłego księdza Misiaka są filmy od dziś na jego profilu na FB, możecie posłuchać. Dla mnie jest to zwiedzenie demonów, demon podszywa się pod Jezusa i Ducha Św. a ten człowiek cierpi... przez zwiedzenie, żałosne to.
Justyna
Justyna 25.06.2019, 19:04
To nie demony. chłopak chce mieć żonę i tyle, marzył o tym już tyle lat i ma do tego prawo. Mądra piękna żona to skarb na Ziemi.
T.J.
T.J. 25.06.2019, 12:08
może i tak, kumplował się z Marcinem Zielińskim tym super uzdrowicielem, specem od demonicznych chichotów na Stadionie Narodowym
https://www.youtube.com/watch?…
Katoliczka
Katoliczka 24.06.2019, 22:15
Do katolika- modlitwa nie zaszkodzi , ale musimy pilnować naszej wiary i ostrzegać ludzi, oni maja siedzibę na jerozolimskiej po dawnym kinie, i to miejsce omijajcie, idźcie druga strona ulicy. Społeczeństwu ukradli księdza a mi córkę, bardzo cierpię i wiem o czym mówię . Nie idźcie tam po żadne porady bo was wciągną do tej sekty, a maja ludzi wyszkolonych w tym kierunku i robią psychomanipulacje. A człowiek łatwowierny przepada i dramat w rodzinie katolickiej gotowy
Zrozpaczona
Zrozpaczona 24.06.2019, 21:52
Najgorszemu wrogowi nie życzę żeby ktoś z jego bliskich został protestantem. Nawet nie macie wyobrażenia jak boli to katolika, ja mam cały czas myśli samobójcze bo nie mogę sobie z tym poradzić, wiem ze to straszny grzech i cierpię dalej, ale czy dam radę - nie wiem. Takie robią dramaty w rodzinach ze dzieci odsuwają się od rodziców , taki dają im przekaz- dobry?
Gabi
Gabi 24.06.2019, 22:13
A ile naszych dzieci przechwytują do jehowców, koszmar do takiej sekty trafić, tam to dopiero robią z mózgu kibel.
Tomaszowianka
Tomaszowianka 24.06.2019, 19:02
Czy to ten sam,który protestował przeciwko Hare Kryszna w Tomaszowie?
Ajdejano
Ajdejano 24.06.2019, 15:51
Zrobił się z tego tematu straszny kociokwik. Co jeden, to mądrzejszy, co jeden, to lepszy katolik, co jeden to bardziej pouczający innych, każdy w innym kierunku.
Ale wszyscy - nie potrafią pisać, zwyczajni po polsku. To dziadostwo, albo nie chodziło do szkoły, albo jest takie niechlujne, że nie chce się temu dziadostwu naciskać na odpowiednie przyciski na klawiaturze, aby wpisy tego dziadostwa wyglądały normalnie, a nie jak wpisy zwykłych debili.
O merytorycznej stronie tych wpisów, w ogóle nie wspomnę. Groch z kapustą z tych pustaków wychodzi.
Katoliczka
Katoliczka 23.06.2019, 22:09
Do katolika: poczytaj sobie o protestantach i dopiero się wypowiadaj, żaden katolik nie powinien ich popierać a księża to mówią ze już sobie nie radzą z nimi, maja wyszkolonych w tym celu ludzi i robią psychomanipulacje, jak w każdej sekcie zreszta, wiec przemysł to sobie
Katolik
Katolik 23.06.2019, 21:40
Sylwia zaprzeczasz swoimi słowami Katechizmowi Kościoła Katolickiego. Poczytaj trochę, porozmawiaj z mądrym księdzem I idź do spowiedzi.
Katolik
Katolik 23.06.2019, 18:27
Ludzie! Ja czegoś tu nie rozumiem! Jak na co dzień - protestanci "bracia w wierze", a jak ksiądz Michał rozeznał, że woli z protestantami niż z nami katolikami - to już koniec świata? Dajcie chłopu spokój. To tylko w Polsce mamy taka fobię na punkcie wiary katolickiej. Przecież ksiądz nie wyrzekł się wiary. Jest jeden Bóg, jeden Jezus Chrystus i jeden Duch święty. Niektórzy to naprawdę "zieją tu miłością do bliźniego", że aż strach!

Pozostałe