Spektakl na podsumowanie projektu "Kto brzydko pisze, brzydko myśli"

  • 22.06.2019, 13:06
  • Joanna Sztymelska
Spektakl na podsumowanie projektu "Kto brzydko pisze, brzydko myśli"
loadingŁaduję odtwarzacz...
We wtorek, 18 czerwca 2019 roku, w Miejskim Centrum Kultury, filia Tkacz w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się podsumowanie projektu, realizowanego przez MCK, zatytułowane "Kto brzydko pisze, brzydko myśli".

Na realizację projektu Miejskie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy promocji Kultury. Projekt adresowany był do wszystkich grup wiekowych naszego miasta. Głównym zadaniem było przybliżenie czystości języka polskiego. 

- Spotkaliśmy się z opiniami, że trochę prowokujący jest tytuł tego projektu, ale taki był zamiar. Głównym naszym celem było to, aby zwrócić uwagę na czystość języka polskiego. Coraz częściej posługujemy się skrótowcami, nie językiem literackim. Na co dzień używamy emoticonów, a my chcemy, aby w tym codziennym języku powrócił ten ładny, czysty język polski. - powiedziała o projekcie Anna Zwardoń - dyrektor Miejskiego Centrum Kultury. 

W ramach projektu odbyły się warsztaty literackie, aktorskie i scenograficzno-techniczne, które przygotowały uczestników merytorycznie do finalnego dzieła i pozwoliły uczestnikom poznać prawdziwą pracę artystyczną. Podstawę spektaklu stanowiły opracowane literacko doświadczenia i przeżycia uczestników oraz różne punkty widzenia współczesnego świata postrzegane przez poszczególne grupy społeczne zaangażowane w działania. 

Spektakl był w swoim formie interaktywny, dużą rolę odgrywała publiczność, która podpowiadała w jakim miejscu dzieje się akcja i kim są bohaterowie przedstawienia. Teksty wypowiadane przez sześć par bohaterów były całkowitą improwizacją. Aktorzy wymyślali je na poczekaniu, w chwili, gdy dowiedzieli się jakimi są postaciami. 

Przedstawienie uświetniła gra orkiestry na żywo, a na ekranie powstawały na poczekaniu rysowane obrazki, przedstawiające miejsca, w których znajdują się bohaterowie przedstawienia. 

Reżyserem spektaklu był Przemysław Sowa. Na zakończenie wieczoru Anna Zwardoń - dyrektor Miejskiego Centrum Kultury podziękowała wszystkim uczestnikom projektu, wręczając dyplomy i upominki.
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe