Zawsze warto pomagać. Po pożarze człowiek mieszka w komórce

  • 22.06.2019, 20:15
  • Mariusz Strzepek
Zawsze warto pomagać. Po pożarze człowiek mieszka w komórce
Wczoraj napisała do mnie mieszkanka Tomaszowa z prośbą o wsparcie dla 80 letniego Pana, któremu w poniedziałek Wielkanocny spalił się dom. Dziś pojechałem, aby zobaczyć jaka pomoc jest potrzebna i co mogę zrobić. To co zobaczyłem mną wstrząsnęło! -0 pisze na swoim profilu Fb, radny Adrian Witczak

Dom Pana Stanisława przy ul. B. Głowackiego został doszczętnie zniszczony przez pożar. Do tej pory otrzymał pomoc w formie zasiłku w wysokości 500 zł. Pan Stanisław informował, iż prosił o lokal zastępczy lub miejsce w Domu Pomocy Społecznej, lecz miasto odmówiło. Został poinformowany, iż ma za duży dochód - 1800 zł emerytury. Przepracował 40 lat w naszym mieście, w Wistomie.

Śpi obecnie w komórce, która ocalała z pożaru. Zobaczcie na zdjęciach! Przebywa w warunkach uwłaczających godności człowieka. Choruje m.in. na cukrzycę. Wodę gotuje na zewnątrz na małej butli gazowej.

Jego pies trafił do schroniska, ale dziś wrócił ku zadowoleniu Pana Stanisława i oczywiście psa.

Przygotowałem, interpelację do Pana Prezydenta z prośbą o podjęcie pilnych działań i informację jakie czynności zostały podjęte. W poniedziałek złożę za pośrednictwem Biura Rady Miejskiej. Ta sprawa nie może czekać!

Jeśli się nie uda otrzymać wsparcia ze strony Miasta wraz z Radną Barbara Klatka mamy pomysł na pomoc dla Pana Stanisława!

Będziemy potrzebować Waszego wsparcia! Bardzo liczę na Waszą pomoc! Kochani udostępniajcie!

Zachęcamy Was oczywiście do wsparcia starszego człowieka. Klikając w tym miejscu traficie na zbiórkę na portalu Pomagam.pl

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (6)

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Do Pana Adrana Witczaka
Do Pana Adrana Witczaka 27.06.2019, 21:19
794 363 810 gość z Pabianic odda dwa działające telewizory Philipsa z dekoderami do telewizji cyfrowej. Jeździcie do Łodzi codziennie prywatnymi autami. Wystarczy tylko chcieć rzeczywiście pomóc.
.
. 27.06.2019, 21:21
za darmo, by było jasne. Zaznacza jedynie, że „osobie potrzebującej”
Szymek
Szymek 26.06.2019, 09:38
Ponieważ picie alkoholu w drewnianej chałupie zagraża życiu i zdrowiu pijących, dlatego uważam, że konieczne jest by Prezydent Miasta zadbał o tych biednych ludzi i zafundował im porządne ognioodporne mieszkania z zasobow TTBS-u.
Jasio
Jasio 24.06.2019, 11:24
Jasio: tego nie wiemy, czy będzie potrzebować. A gdyby ten Pan już całkowicie nie mógł sobie radzić samemu, to myślę, że powinni go wtedy przyjąć do DPS , zwłaszcza, że ma swój dochód. Wtedy Opieka Społeczna dopłaca do pobytu tylko brakująca część. Są wszak pensjonariusze ,którzy wogóle nie maja dochodu i Opieka płaci wtedy całość kosztów pobytu. Nie został teraz przyjęty ,bo podejrzewam, że obecnie stan zdrowia nie jest wymagający stałej pomocy.
Ewa
Ewa 24.06.2019, 11:05
To jest starsza osoba za chwilę będzie potrzebować innej pomocy nie tyko dachu nad głową i tu jest potrzebny Dom Pomocny
?
? 24.06.2019, 09:32
Na co ta zbiórka jest?

No ok załóżmy że ubierają nawet dziesięć tysięcy i na co to jest?
Na nowy dom? Nie wystarczy.

Pan jest sam, za jakiś czas będzie mniej sprawny. Dla takiej osoby bloki, najlepiej na parterze, to najlepsze rozwiązanie.

Zima odsniezone, ogrzanie, wody nie trzeba nosić. Jeśli nie jest konfliktów to i sąsiad od czasu do czasu w czymś pomoże. Pies nie jest problemem.

Odpalić zebractwo internetowe zilustrowane kilkoma zdjęciami najłatwiej. Tyle że to żadna pmoc. Jednorazowy datek do skonsumowania w pół roku.
Jasio
Jasio 24.06.2019, 08:18
Jasio: proszę zapoznać sie najpierw z ofertami wynajmu mieszkania np" na OLX a potem cokolwiek pisać. Obecnie są oferty umeblowanych kawalerek np 800 zł. 750 zł. Jest oferta za 800zł miesięcznie już z wliczonym czynszem. No, ale proszę Państwa : prąd. gaz ,woda itd to każdy płaci. Ten Pan też kupuje gaz z butli z tego co widzę, a z sieci jest tańszy. To są media,które mogę kupować, ale nie muszę. Telewizja. kablówka...o czym Państwo piszecie. Jak ktoś żyje na stercie desek ,to myśli o kablówce. Ja mówie o dachu nad głową, lazience żeby było sie gdzie umyć i godnie żyć a nie jak jakiś zwierz z lasu. Pozostałe 1000 zl. można przeznaczyć właśnie na opłatę niezbędnych mediów i na życie. Moja mama ma 800 zł emerytury i płaci do TBSS 200 zł czynszu. Ile jej zostaje na życie ?Też musi zapłacic prad, gaz . Powinna już nie żyć, bo ma za mało pieniędzy. To, że starszy człowiek. Z tego co wiem właśnie starsze osoby regularnie płaca ,to co muszą. Z młodymi bywa różnie, dziś pracuje w TM ,jutro gdzie indziej. Właściciel mieszkania ma mniejsze ryzyko wynajmu mieszkania osobie ze stałym dochodem.
Yeti
Yeti 24.06.2019, 09:25
Mądrze napisane. Dużo zdrowia dla Mamy!

PS. Kablówki nie trzeba mieć by odbierać 20 kanałów, w tym te w Polsce najpopularniejsze. Za darmo. Niech Adrian Witczak poświęci lepiej Panu z Głowackiego kilka godzin i zainstaluje mu dekoder DVB-T (100-150 zł), a na balkonie wynajmowanego mieszkania zawiesi dłuższą antenę kierunkowa bo taka w Tomaszowie daje gwarancję odbioru TV z nadajnika z Przysluchy. Koszty wraz z używanym starszym telewizorem (sam takiego używam. Polecam Philipsy i Sony), to jest max 500 zł.

Nie zawsze pieniądze załatwiają sprawę.

Gosc ma 1800 zł emerytury, wystarczy mu pomóc przy wynajeciu czegos, by go nie oszukano na starcie, trochę podszkolić z prostych technologii po cyfryzacji i to wszystko.
Pogorzelisko uprzatnac i niech sobie sądzi na nim marchew i bawi się z psem latem.

Nie tylko pokazowki. Adrian zastanów się! Po tym jak już nie strzyzesz się jak głupek na koguta, czas ys też przyjrzał się jak żyją zwykli ludzie.
Jasio
Jasio 23.06.2019, 08:30
Jasio: dlaczego ten Pan nie wynajmie sobie np: kawalerki w bloku? albo chociażby mieszkanka w jakiejś oficynce w kamienicy ?
.
. 23.06.2019, 08:53
O tym samym pomyślałem. 1800 zł w Tomaszowie to są dobre pieniądze.
varan
varan 23.06.2019, 18:31
Nie no jasne, takie kokosy że hoho! Poza tym nie wiadomo czy to kwota brutto czy netto. Zanim zaczniecie pisać głupoty, to może najpierw sprawdżcie ceny wynajmu. Ja sprawdziłem, za dziuplę 21 metrową ktoś woła 750 zł + 250 zł czynsz + prąd i gaz, więc mamy kwotę około 1150 zł/miesiąc. Pozostałe najtańsze oferty, w sumie, oscylują w okolicach 1250-1500 zł. A trzeba powiedzieć że nie ma słowa o opłatach za tv, czy są zawarte w czynszu czy nie. Jeśli nie, to dochodzi kolejne 40-50 zł za kablówkę. Doliczcie sobie wykup leków i pozostaje żyć powietrzem. A zapomniałem, są przecież "szczaw i mirabelki".
.
. 24.06.2019, 03:43
No trochę masz racji. Przepraszam.

Poza tym mając 80 lat on może już nie ogarniać nawet bankomatu i nie ma się co dziwić. Chociaż większość wistomiaków jeśli chodzi o zdrowie nie narzeka czy nie narzekała, bo siarczek ich zakonserwował (opinia potwierdzona - setki respondentów, i można już powiedzieć, że będąca kanonem w tomaszologii ), no to jednak jakieś życiowe stresy często wypływają na układ nerwowy tak, że głowa w wieku 80 lat już nie ta.

Ponadto, biorąc pod uwagę, że wielu wynajmujących kawalerki to buraki i z grubsza recz biorąc złodzieje, to z trzy razy byłby oszukany przed tym zanim by wynajął. Pobrana byłaby kaucja, a jeszcze zanim by się wprowadził paniusia wycofałaby się mówiąc mu, że przez telefon nie widziała, że on taki stary. I to jego wina bo mógł zrobić wideokonferencje i się pokazać. Tym bardziej, że Orange dawał na weekend po Bożym Ciele, 10 GB za free po wpisaniu kodu USSD. A zresztą ona nie ma czasu bo pakuje się na last minute do Sharm El Sheikh za 1500 zł (czyli ta jego kaucja), za tydzień, łącznie z przelotami. Wprawdzie z Modlina, ale ona wie jak z Zachodniego dojechać bez biletu, więc tylko 5 dych (za bilet do i potem z Wawy), w plecy.

Młodzi, fajni, nowocześni ery postkapitalizmu, po 3RP.

Ale 1200 zł za dziuple o której piszesz (rozumiem, że kawalerka? Dziupla, ale mieszkałby sam. To nie jest tak źle. W Wawi możesz sobie większy pokój z Ukraińcami wynająć)

Może sąsiad apartamentowiec pokazując ludzką twarz zaoferowałby kawalerkę dla starszego Pana. Nie mówię, że za darmo, ale za 800-900 zł na pewno by nie stracili?
Stara drewniana buda na pewno nie pasowała im jako krajobraz, więc i tak zyskali. Hm?
:(
:( 23.06.2019, 07:30
Te tysiąc pińcet złotych na które żebrzą Witczak z palcem w *** mógłby mu dać od ręki. Mamy do czynienia z prowincjonalnym PRem.
.
. 23.06.2019, 04:12
W tle za chatka widać przyczynę problemów pana 80latka.
varan
varan 23.06.2019, 18:38
Zgadzam się w 100 %.
Gość
Gość 22.06.2019, 20:35
To pan radny nie wie, ze to rada miasta uchwała kryteria przyznawania mieszkań?

Pozostałe