Relacja FC TM z meczu Lechia Tomaszów Maz. - Widzew Łódź (12.11.2017 r.)

  • 13.11.2017, 11:12
Relacja FC TM z meczu Lechia Tomaszów Maz. - Widzew Łódź (12.11.2017 r.)
Dzień po tegorocznych obchodach Święta Niepodległości przypadło nam widzewskie święto w Tomaszowie Mazowieckim. Tego dnia piłkarze Widzewa przyjechali rozegrać spotkanie z lokalną Lechią. Była to jedna z kluczowych odsłon tej rundy w kampanii o awans do I ligi, który zarówno pod względem piłkarskim, jak i kibicowskim spełnił oczekiwania. W tym drugi aspekcie plany były ambitniejsze, ale podobnie jak w zeszłym roku to niezwykle elektryzujące wydarzenie miało swojego antybohatera.

Dzień po tegorocznych obchodach Święta Niepodległości przypadło nam widzewskie święto w Tomaszowie Mazowieckim. Tego dnia piłkarze Widzewa przyjechali rozegrać spotkanie z lokalną Lechią. Była to jedna z kluczowych odsłon tej rundy w kampanii o awans do I ligi, który zarówno pod względem piłkarskim, jak i kibicowskim spełnił oczekiwania. W tym drugi aspekcie plany były ambitniejsze, ale podobnie jak w zeszłym roku to niezwykle elektryzujące wydarzenie miało jednego antybohatera w osobie prezesa tomaszowskiej Lechii - Prezesa Goździka.


Najpierw pan Goździk w taki sposób wystosował wniosek o zgodę na organizację imprezy masowej, żeby jej nie dostać. Brzmi niewiarygodnie, a jednak... Na skutek reakcji wywołanych brakiem imprezy masowej sytuacja została opanowana. Przychylnością wykazywał się m.in. Pan Prezydent Marcin Witko. Po otrzymaniu zgody została wysłana do naszego klubu informacja, że przeznaczono nam 300 biletów. Pod wpływem nacisków ta liczba została zwiększona, choć nie była w stanie zaspokoić zapotrzebowania przekraczającego 1700. W tych okolicznościach jako FC TM zrzekliśmy się biletów na rzecz braci po szalu z innych miast, gdyż nam po prostu było łatwiej nabyć od rana bilety w kasach. Niestety przez tą sytuację nie byliśmy w stanie zrealizować planowanej prezentacji "11.11 Bóg, Honor, Ojczyzna, Widzew", którą planowaliśmy w ramach uczczenia Święta Niepodległości. Niestety w takim bałaganie organizacyjnym nie było możliwości przygotować się, nie wiedząc nawet co niedzielny poranek pod kasami przyniesie.


Na szczęście od rana udało się sprawnie nabyć wejściówki. Ponadto spod kas rzucał się w oczy widok prezesa Goździka, który nadzorował zamazywanie napisu, na ścianie pobliskiego sklepu, którego przekaz sugerował mu dymisję dla dobra tomaszowskiego sportu. Trudno się z nim nie zgodzić...


Główna grupa FC TM na mecz udała się wspólnym pochodem, którego liczebność przekroczyła 100 osób. Od wyjścia dobijały kolejne osoby. Należy również podziękować delegacjom FC Końskich i Andrespola za dołączenie do pochodu, który w asyście odpalanych rac i śpiewów na ustach dotarł pod stadion.


Na meczu odmeldowało się na nowym sektorze ponad 1800 Widzewiaków, w tym znacznie ponad 300 z Tomaszowa Maz. Poza tym prawie 200 kibiców i sympatyków Widzewa z naszego miasta zasiadło na trybunie znajdującej się naprzeciwko. Łącznie na meczu liczba Widzewiaków przekroczyła 2000!


W centralnym punkcie sektora zajmowanego wyłącznie przez Widzew zawisła flaga FC TM. Poza tym znalazły się na nim: "Rozbójnicze Towarzystwo Sportowe", "Władcy Miasta Włókniarzy" i "Widzew Fanatycy". Doping stał na niezłym poziomie. Oczywiście kilkukrotnie zostało podkreślone, że Tomaszów Miastem Widzewa jest! Nie zabrakło również pozdrowień dla Ruchu Chorzów, Elany Toruń i Wisły Kraków, jak również innego rodzaju pozdrowień dla Prezesa Goździka.


Podsumowując po raz kolejny mieliśmy okazję do celebrowania "widzewskości" w naszym mieście. Pomimo komplikacji stwarzanych przez jednego z najbardziej nieudolnych włodarzy klubów, jakiego zna piłka w Polsce, udało się spędzić te kilka godzin w świetnej widzewskiej atmosferze. Przewrotnie jednak mamy nadzieję, że taki mecz za rok już się nie powtórzy, bo awans musi być nasz!


TOMASZÓW MIASTEM WIDZEWA!

 

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

smieszek
smieszek 20.11.2017, 08:02
Do Citizen; Jesteś bardzo naiwny. Już widze tą lawine płynącą do ciebie z adresami nazwiskami ;-) może jeszcze rozmiar buta chcesz albo długość ... ;-)
Zastanów się gościu co piszesz. Za bohomazami też nie jestem ale za fajnymi grafami jak najbardziej.
Właściciel
Właściciel 20.11.2017, 15:48
Jakbym złapał śmieszka marzącego po mojej ścianie to... . Potem zdjęcie okulawionego wandala wrzuciłbym do sieci, jak Jaglak, żeby ostrzec pozostałą hołotę. Generalnie wam, wandalom, powinno się, po udowodnieniu winy, bezwarunkowo ucinać ręce - najlepiej przy samej d. Ja bym was, bydlaki, szacunku do prywatnej własności nauczył! To, że was wychowano na rasowych komuchów (pewnie przez rodziców) nie oznacza przyzwolenia na stricte komusze działania! Nie radzę żeby któreś z was, śćierwa, trafiło w moje ręce.
fctm
fctm 21.11.2017, 07:47
Dobrze że przynajmniej w necie możesz się wyszaleć bo na codzien jesteś pewnie zakompleksionym człowiekiem ;-)
Co do malowania to pilnuj pilnuj bo na pewno będą powstawać nowe prace.
Citizen
Citizen 20.11.2017, 15:37
Te bazgroły tworzone przez te kibicowskie beztalencia to dla ciebie graffiti? Chyba żartujesz!? To zwykły akt wandalizmu, przejaw skrajnego debilizmu intelektualnego (tylko debil niszczy czyjąś własność i jeszcze nie widzi w tym niczego złego).

UWAGA! Zwiększam kwotę pieniędzy za wskazanie (imię, nazwisko, adres zamieszkania) wandali z FCTM do 7.000 zł (słownie: siedem tysięcy złotych). Oczywiście kwota "za głowę". Dane proszę przesyłać na: [email protected] .
Citizen of Tomaszow Mazowiecki
Citizen of Tomaszow Mazowiecki 18.11.2017, 13:07
Zainteresowała mnie wypowiedź użytkownika "Obywatel", który słusznie zauważył problem aktów wandalizmu dokonywanych przez sympatyków"Widzewa" na terenie naszego miasta. Mury oszpecone napisami "FCTM" oraz innymi hasłami związanymi z przedmiotowym klubem są praktycznie wszędzie i zdaje się, że "twórcy" czują się całkowicie bezkarnie. Wiem, że właściciele pomazanych miejsc zgłaszali sprawę na policji, ale niestety, bez pożądanych efektów. Straty, które ponieśli poszkodowani są obecnie liczone w tysiącach złotych - nikt im ich nie odda.

Znamienne, że tych wszystkich aktów prymitywnego wandalizmu dopuszczają się ludzie, którzy identyfikują się jako patrioci. Gdy użytkownik "Obywatel" przelał swoje słuszne spostrzeżenia w formie komentarza, zaraz odezwali się wspomnieni wcześniej "patrioci", którzy przy użyciu niezbyt przyjacielskiej perswazji pokazali mi czym jest język miłości i chrześcijańskie wartości, którym hołdują (ale tylko na pokaz i od święta).

Wyrażam swoje głębokie zaniepokojenie tym, jak bezkarnie czują osoby niszczące cudzą własność - rzecz świętą wręcz dla każdego, kto nie jest zasmarkanym komuchem kradnącym i niszczącym wszystko na swojej drodze jak "sławetna" krasna armia. Nie rozumiem jak osoby uważające się za patriotów i dobrych obywateli może defekować się we własne gniazdo!? Przecież patriotyzm to nie jest noszenie koszulek z NSZ tylko walka o lepszą Polskę - lepszą czyli na przykład czystą a nie zaśmieconą, zadbaną a nie zapuszczoną, taką gdzie szanuje się własność prywatną, gdzie ludzie nie odnoszą się do siebie jak dwaj wrogowie i potrafią dojść do bezkonfliktowego porozumienia...

Z drugiej strony - czego wymagać po osobnikach, których twarze sugerują nieskalanie intelektualne? Tak, to jest przytyk w stronę bydła, które marze po murach! Mało tego! Kieruję te słowa do wszystkich tych osób, które wiedzą o procederze i nie reagują. Ważna jest jeszcze jedna rzecz - te zdarzenia to ogromna plama na stowarzyszeniu kibiców Widzewa.

To wszystko to jednak nic - za wskazanie sprawców (imię, nazwisko, adres zamieszkania) oferuję nagrodę - 1000 zł "od łebka". Więcej informacji: [email protected] .
Sprawozdawca - minimalista!
Sprawozdawca - minimalista! 17.11.2017, 22:09
Nie wiem, dlaczego sprawozdawca tak mocno ograniczył liczbę kibiców Widzewa, którzy byli obecni na meczu? Tylko ponad 2 tysiące? Lepiej napisać, że 20 tysięcy! Głupi uwierzy w takie banialuki. Ciekawe, skąd sprawozdawcy wyszło to "ponad dwa tysiące", skoro obydwie trybuny (stara + nowa) to zaledwie 1500 krzesełek, a przecież wcale nie były one zapełnione (zwłaszcza stara). Na moje oko na meczu było max. 2 tysiące widzów, ale wszystkich razem. Widzewska gigantomania bierze się chyba z nadmiaru napojów piwopodobnych z pobliskiego Lidla...
Niektórzy
Niektórzy 17.11.2017, 23:58
są kibicami obu drużyn, na szczęście to nie ty.
OŚ. Wyzwolenia I
OŚ. Wyzwolenia I 14.11.2017, 10:59
kibice a,raczej łobuzy z widzewa jesteście patologiom w każdym miejscu i w każdym czasie. Wystarczyło być na meczu w niedziele i was posłuchać i na was popatrzeć. O malowidłach na murach i niszczeniu czyjegoś mienia już w innych komentarzach ktoś wspomniał
smieszek
smieszek 14.11.2017, 16:57
a ty wyzwolenia popatrz lepiej na słownik
fctm
fctm 14.11.2017, 15:12
Boli? Ma boleć!!!
TYLKO WIDZEW RTS!
fcfcfc
fcfcfc 14.11.2017, 16:35
ciebie to boli ale głowa tak jak Macierewicza
Gościl
Gościl 13.11.2017, 22:30
Witam panów,pierwszy raz byłam na meczu Lechii z Widzewem, z synem u jego kolegą(7 i 8 lat) byliśmy bezpieczni i na następne spotkanie też zamierzam odwiedzić
maniek
maniek 13.11.2017, 15:36
Kibice to mają jakąś wyłączność nazywania się patriotami i wszystko co robią jest patriotyczne? Mogą nawet profanować słowa pieśni Pierwszej Brygady i porównywać walkę legionistów ze swoim waleniem wódy. Najlepsze było, że jak to śpiewali to akurat Widzew dostał bramkę.
Dajcie
Dajcie 13.11.2017, 13:18
już spokój z tym biednym prezesem. I tak tego pewnie nie przeczyta, bo prezes wie najlepiej i jest najlepszy. A nawet jak przeczyta to niewiele zrozumie, czego od niego chcecie, bo wcale nie padało. Przecież jest świetnie, a że cicho na stadionie i kibiców Lechii niewielu to...jakieś szpilki.
Obywatel
Obywatel 13.11.2017, 12:49
Ej, kibole z FCTM - odmalujecie ściany, które żeście zniszczyli swoimi bohomazami? To aż dziwne, że milicja się wami, bandyci i wandale, nie zajęła. Prewencyjny wpier... na pewno by pomgół a gdyby któryś z was zdał klucze z tego świata to i tak przecież bo takich jak wy to śmieciarka przyjeżdża... Proszę redakcję o zainteresowanie tematem, ile to na mieście mamy tych durnowatych bazgrołów, aktów wandalizmu od FCTM? Hm?!
Sebo
Sebo 13.11.2017, 16:56
Obywatelu! milicji już nie ma.
Jest!
Jest! 13.11.2017, 18:34
I ma się całkiem dobrze.
fctm
fctm 13.11.2017, 14:43
Szczekaj szczekaj a my nadal robimy swoje. Twoje oczy jeszcze nie raz ujrzą czerwono bialo czerwone ściany ;-)
Jeszcze niech władze śćigają Jokera bo na wielu ścianach w TM widnieje napis Batman to frajer haha.
erka
erka 13.11.2017, 23:57
A moglibyście biało-czerwone ściany malować na swoich domach - czy się boicie, że was mama skrzyczy?
m&m
m&m 14.11.2017, 10:11
Mama skrzyczy na pewno, bo Widzew to czerwień i biel a nie na odwrót
Widzewiak Wawa
Widzewiak Wawa 13.11.2017, 17:41
Odmalujcie grafy zamazane przez cwe7ke np pomiędzy rondem na ul. Wandy Panfil a Bartosza Głowackiego.
"kibol z FC TM"
"kibol z FC TM" 13.11.2017, 13:48
nie podniecaj się tak bo ci żyłka pęknie , fajnay przemarsz fajna atmosfera piłkarskiego święta tak właśnie sobie to wyobrażałem. rozumiem że ty gamoniu jesteś lepszy od nas i ciebie nie śmieciarka zabierze ha ha ha auuuuu auuuu auuuuu
Rodzice
Rodzice 13.11.2017, 13:22
Cię bili. czy pan/pani w szkole?
elegancko
elegancko 13.11.2017, 12:04
Brawo kibice WIDZEWA ,brawo kibice FCTM bardzo fajny przemarsz! na postronnych ludziach zrobił wrażenie. Widać ze w TM mnóstwo ludzi sympatyzuje z RTS. Jako Tomaszowianin trochę mi żal ze atmosfera na Nowowiejskiej choć w małej cząstce nie przypomina tej z wczorajszego meczu. Jednak z takim prezesem to chyba nigdy nie nastapi...

Pozostałe