Msza "Ostatniej szansy" w kościele pw. św. Rodziny

  • 25.06.2019, 11:21
  • Joanna Sztymelska
Msza "Ostatniej szansy" w kościele  pw. św. Rodziny
loadingŁaduję odtwarzacz...
W niedzielę, 23 czerwca 2019 roku, w kościele pw. św. Rodziny w Tomaszowie Mazowieckim odprawiona została ostatnia przed wakacjami msza "Ostatniej szansy".

Msze "Ostatniej szansy" odprawiane są w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca i organizatorami jest młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim, działająca w Oratorium Młodych przy parafii św. Rodziny. 

Podczas niedzielnej mszy młodzież opowiedziała o dwóch akcjach, jakie zorganizowane były w czasie roku szkolnego, a były to: "Coś ciepłego dla bliźniego", organizowanej przez księdza Grzegorza Chirka razem z młodzieżą z II LO, która polegała na odwiedzaniu w każdy czwartek od 6 stycznia osób bezdomnych i potrzebujących. Młodzież zawoziła bezdomnym ciepłą zupę gotowaną każdego tygodnia przez kogoś innego.

Druga akcja, to nauka języka polskiego  mieszkających  w Polsce cudzoziemców. Ksiądz Grzegorz Chirk, młodzież i osoby, które korzystały z lekcji organizowanych  w kościele podziękowały Urszuli Stefaniak  i jej mężowi, polonistom, którzy prowadzili lekcje. 

Na kolejną mszę święta "Ostatniej szansy" ksiądz Grzegorz Chirk zaprasza w drugą niedzielę września 2019 roku o godzinie 19.30. 
 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (6)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkanka
Mieszkanka 26.06.2019, 13:03
Pokora przydałaby się temu księdzu.
Zatroskany
Zatroskany 25.06.2019, 17:00
Teraz juz na wlasny rachunek, trzeba bedzie dzialac, juz nie skryje sie za przelozonego. Czas pokaze, po owocach go poznamy. To nie krytyka lecz prosba o pokore
Chyba jedyne co się udało w IILO w ostatnich latach
Chyba jedyne co się udało w IILO w ostatnich latach 25.06.2019, 19:09
ale o co Ci chodzi?

Akurat ta współpraca II LO z parafią to jedna z nielicznych w ostatnich 26 latach nie pozorowanych aktywności poza lekcyjnych. I na pewno to się udało, bo każdy kto się uczył języka obcego wie, jak ważny jest kontakt z native speakerami.Nie chcemy zbędnych konfliktów między mniejszościami a większością w Tomaszowie? Uczmy ich naszego języka.

Pozostałe