Tomaszowscy ratownicy medyczni z nowymi karetkami

  • 26.06.2019, 11:19
  • Joanna Sztymelska
Przekazanie dwóch nowych karetek Tomaszowskiemu Centrum Zdrowia
loadingŁaduję odtwarzacz...
We wtorek, 25 czerwca 2019 roku, Zarząd Powiatu Tomaszowskiego przekazał Tomaszowskiemu Centrum Zdrowia Sp. z o.o. dwie nowe, doskonale wyposażone karetki

Łączny koszt nowoczesnych ambulansów typu C wyniósł ponad 1 milion złotych. Zakupione zostały samochody marki Mercedes-Benz o mocy 190 km, z automatyczną skrzynią biegów, zapewniającą komfort pracy personelu oraz maksymalne bezpieczeństwo przewożonego pacjenta. Podstawowy sprzęt medyczny - tj. nosze główne, krzesło kardiologiczne, deska ortopedyczna, płachta ratownicza, ssak, ciśnieniomierz, worek do resuscytacji, zestaw pierwszej pomocy, zestaw porodowy - uzupełniony został o dodatkowe wyposażenie w postaci m.in. defibrylatorów, respiratorów, pompy infuzyjne i pulsoksymetry. 

Uroczystość przekazania karetek rozpoczęła się od poświęcenie nowych ambulansów. Symboliczną wstęgę przecięli: Wacława Bąk - przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego, Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego z Zarządem Powiatu Tomaszowskiego: Leszek Ogórek -- wicestarosta i członkowie Zarządu: Elżbieta Łojszczyk , Michał Czechowicz i Marek Kubiak, Mariusz Strzępek - przewodniczący Komisji Zdrowia, Piotr Kagankiewicz - przewodniczący Komisji Budżetu, DorotaGajewska - dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi i Wiesław Chudzik - prezes TCZ

- To, że znalazły się pieniądze, to oczywiście, po pierwsze decyzja Zarządu Powiatu, ale po drugie, co jest ważne, jest to decyzja całej Rady   Powiatu, ponieważ prawie wszyscy radni  głosowali za przesunięciem środków na zakup tych dwóch karetek. W najbliższej przyszłości, mam nadzieję, będziemy mogli uczestniczyć w podobnych uroczystościach i będziemy mogli się pochwalić tym, że do Tomaszowa przyjechały kolejne nowe pojazdy. Wśró tegorocznych inwestycji wkrótce trafią do TCZ laparoskop oraz około dwudziestu nowoczesnych łóżek dla chorych. To też są takie inwestycje długo wyczekiwane i jestem przekonany, że w przeciągu dwóch, trzech miesięcy zostanie to zrealizowane. Zarezerwowaliśmy pieniądze w budżecie powiatu, jest to kwota ponad miliona złotych na budowę lądowiska, którego nam brakuje, a które jest niezbędne do obsługi wyjątkowych sytuacji - powiedział Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Udział w uroczystości wzięli także: Krzysztof Kuchta - przewodniczący Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, zastępca koordynatora Zespołu Ratownictwa medycznego w Tomaszowskim Centrum Zdrowia, Wanda Rybak – dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, Witold Olszewski – dyrektor ds. Administracyjnych Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, Jarosław Tomasik – naczelnik Wydziału Transportu Wojewódzkiej Komendy Policji w Łodzi  oraz przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Tomaszowie Mazowieckim, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tomaszowie Mazowieckim, radni powiatu tomaszowskiego i Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, przedstawiciele władz gmin, przedstawiciele Rady Nadzorczej TCZ Sp.

W chwili obecnej, zespół Ratownictwa Medycznego Tomaszowskiego Centrum Zdrowia liczy 113 ratowników medycznych, 12 lekarzy i 3 pielęgniarki. Tomaszowskie Pogotowie dysponuje 8 karetkami stacjonującymi w 7 lokalizacjach: Tomaszów Mazowiecki, Rzeczyca, Ujazd, Kurowice, Tuszyn, Brzeziny i Koluszki a obszar działania obejmuje tereny powiatów: tomaszowskiego, brzezińskiego i łódzkiego wschodniego.

Od 1 kwietnia 2019 roku, tj. po wejściu w życie nowego systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego i przejęciu nowych obszarów operacyjnych, zespoły ratowników Tomaszowskiego Centrum Zdrowia wykonały już blisko 4,1 tys. interwencji. Jest to ok. 700 wyjazdów do pacjentów miesięcznie. 
 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Realnie patrząc.
Realnie patrząc. 29.06.2019, 08:09
Mam firmę. Powiat kupi mi samochód?
natrix
natrix 28.06.2019, 16:14
Więcej ludzi do zdjęć, niż sprzętu w karetkach.
tom
tom 26.06.2019, 20:44
No to ci dopiero skok w XXI wieku - 2 karetki!! O rety! Będzie czym wozić ! A jak pensje tych Ratowników?
?
? 26.06.2019, 21:02
Gdybyś ty zarządzał takim budżetem, kupiłbym pewnie dwadzieścia. A prywatnie jak tam się gospodarzysz? Na święta chwilówki bierzesz?
tom
tom 26.06.2019, 22:22
O budżet trzeba walczyć i go mieć ! Tak jak się ludziom obiecywało przed wyborami. Pieniędzy ma starczyć szczególnie na zdrowie mieszkańców i koniec kropka - bez stękań i jęków. Ja chwilówek nie biorę bo potrafię zadbać o swój budżet...
?
? 26.06.2019, 22:35
Wierzysz w to co piszesz?
?
? 26.06.2019, 21:06
*kupiłbyś
fotograf
fotograf 26.06.2019, 17:15
zdjęcie z misiem już było, to teraz foteczka z karetką. kto jeszcze nie ma?
@fotograf
@fotograf 26.06.2019, 21:10
Trudno by się czaili, że załatwili dwa wypasione w sprzęt mercedsy dla ludzi.

I tak jest to ascetyczna władza. Poprzednicy, gdy otwierali rondko Olimpijczyków zrobili pochód przez całe miasto. Orkiestry, czirliderki na wrotkach itd. Witko Bulwar właściwie w ogóle nie otwierał, a jest to pierwszy Park Miejski wybudowany po PRLu.
gorszy sort
gorszy sort 26.06.2019, 17:11
Chyba jednak był...…..czyli to nie jest państwo świecke.
H
H 26.06.2019, 17:37
Tak. Jako większość mamy prawo by pojazdy za które płacimy, poświęcił również ksiądz, bo prywatnymi również jeździmy świecić do Częstochowy. Wielu z nas.
gorszy sort
gorszy sort 26.06.2019, 17:10
Aż dziwne że nie było księdza,czy mamy faktyczny rozdział kościoła od Państwa?
ComTM
ComTM 26.06.2019, 14:21
Cieszy, że przybywa nowoczesnego sprzętu w tak newralgicznym obszarze. Smuci, że aż tyle osób (kilkadziesiąt?) uczestniczy w przekazaniu go szpitalowi. Taka "pompa" i okazja do pokazania się, że aż się robi nieswojo. A to przecież codzienne obowiązki, za które płaci podatnik... Niestety, nie wierzę, żeby kiedykolwiek te zwyczaje uległy zmianie, ot, taką mamy u nas mentalność.
<>
<> 26.06.2019, 16:02
Dlaczego mają się nie pokazywać skoro dla ludzi zmiana to jest kolosalna. To czy do zawału przyjedzie karetka w 10 minut czy po godzinie, to są sprawy kluczowe. Dla nas wszystkich.

Och ci „podatnicy”, ojojoj, na rozłożenie namiotu i zgrzewkę wody podczas żaru lejącego się z nieba zwykle znad klawiatur sępią ci którzy od wszystkiego się migają, odprowadzają parę groszy, ale serwisu od państwa czy samorządu oczekują na najwyższym poziomie.

Ja nie widzę tu nic zdrożnego. Zresztą we wszystkich tych relacjach z odbierania karetek. Jest się z czego cieszyć i jest co eksponować. Patrząc po tej uroczystości otwarcia ronda u zbiegu św. Antoniego i Mazowieckiej, to już nie jest tak jak przed laty, że potem feta do wiecozra czy nawet do rana. 20-30 minut i po zawodach.
ComTM
ComTM 27.06.2019, 09:20
Widać, że istota mojej wypowiedzi nie została zrozumiana. Władza ma obowiązek i prawo (taka właśnie kolejność) informować społeczeństwo o swoich działaniach, tak więc info o nowym i ważnym sprzęcie jak najbardziej jest istotne i na miejscu. Nie odnoszę się do praktyk poprzedniej władzy w zakresie "propagandy i promocji własnych działań", nie zestawiam ich z "nawykami" obecnie rządzących. Mówię ogólnie, że skromność każdej władzy jest nie do przecenienia, bo świadczy o jej profesjonalizmie i stosunku do społeczeństwa. Czy nie wystarczyłoby spotkanie kilku osób reprezentujących przyjmujących i przekazujących, plus media? Przecież za każdym razem startujący w wyborach zapewniają, jak to będą racjonalnie i skromnie służyć ogółowi. Po zwycięstwie przychodzi zaś jakaś maniera i wygrani pokazują, że chyba robią nam łaskę, wykonując odpłatnie to, do czego się zobowiązali. Chciałem zwrócić uwagę na rozbuchane praktyki w zakresie autopromocji każdej władzy. Nie rozumiem także, dlaczego słowo podatnicy są w cudzysłowie, czy to ironia? Może jesteśmy mniej ważni od sprawujących władzę? Jeśli tak, to trudno, pozostanę przy swoich przekonaniach bazujących na klasycznej ekonomii, że wartość pieniądza powstaje tylko w sferze produkcji i usług, a podatki muszą być sprawiedliwe i sprawiedliwie redystrybuowane. Na koniec przypomnienie słów premier M. Thatcher: "To z waszych podatków opłacane są wydatki publiczne. Rząd (władza) nie dysponuje własnymi funduszami, są tylko pieniądze podatników".
<>
<> 27.06.2019, 18:40
> Czy nie wystarczyłoby spotkanie kilku osób reprezentujących przyjmujących i przekazujących, plus media? <

Ale przecież tak było.

;(
;( 26.06.2019, 13:39
Piękne zdjęcia szkoda że nikt ni słowem nie wspomniał o mrówkach;(
<>
<> 26.06.2019, 16:04
„Mrówki” siedzą po kątach i obgadują, złorzeczą i zazdroszczą. Że ktoś załatwił karetkę, która po „mrówkę” któregoś dnia przyjedzie. Oby oczywiście jak najpóźniej. Ale pogoda koszmarna. I to już kolejny rok.
Wreszcie optymistycznie
Wreszcie optymistycznie 26.06.2019, 08:03
No i tak właśnie, od wieków, niezmiennie jest. Jeśli jest zgoda to i jest porządny sprzęt dla społeczności. Miło popatrzeć pogodne, uśmiechnięte twarze. A ja będę wypatrywał nowych wozów na ulicach Miasta. Karetki to od niedawna taka moja mała pasja. Bardzo się cieszę, choć mam nadzieje, że jeszcze przez jakiś czas nie będę zmuszony korzystać.

PS jak to mówią? Jeśli zgoda to i Bóg rękę poda(?)

Pozostałe