Najlepsi w łódzkiem

  • 26.06.2019, 16:58 (aktualizacja 01.07.2019, 13:27)
  • redakcja
Najlepsi w łódzkiem
24 czerwca 2019 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ul. Pienistej 71 odbyły się wojewódzkie eliminacje do finału XIX Kynologicznych Mistrzostw Policji. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych przewodników psów służbowych wraz z psami, którzy będą reprezentować KWP w Łodzi podczas zawodów ogólnopolskich. Najlepszym w kategorii wyszukiwania zapachów narkotyków został przewodnik psa służbowego o imieniu Gabazo – mł. asp. Sebastian Adamczyk z KPP w Tomaszowie Mazowieckim.  

W eliminacjach udział wzięło 10 przewodników psów służbowych wyspecjalizowanych w wyszukiwaniu narkotyków oraz zapachów materiałów wybuchowych.

Zawodnicy zmierzyli się w takich konkurencjach jak: praca węchowa psów do wyszukiwania zapachów materiałów  wybuchowych  oraz do wyszukiwania zapachów narkotyków (wyszukiwanie zapachów); sprawdzenie praktycznych umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym - resuscytacja; posłuszeństwo ogólne psów służbowych; pokonywanie przeszkód 


Najwięcej punktów w  kategorii do wyszukiwania zapachów narkotyków uzyskał przewodnik psa służbowego o imieniu Gabazo  – mł. asp. Sebastian Adamczyk z KPP w Tomaszowie Mazowieckim,  a w kategorii do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych  - mł. asp. Adrian Wołkiewicz z KMP w Łodzi  –z psem o nazwie Jazgacz .

To oni będą reprezentować nasze województwo podczas XIX Kynologicznych Mistrzostwach Policji, które odbędą się pomiędzy 03 a 06 września  2019 roku w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Warto zaznaczyć, iż duet mł. asp. Sebastian Adamczyk i jego służbowy towarzysz pies Gabazo, są aktualnymi Mistrzami Polski w swojej kategorii. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

H
H 26.06.2019, 17:34
Łapy, łapy, 4 łapy

Pozostałe