Najlepsi z najlepszych nagrodzeni przez Prezydenta

  • 26.06.2019, 19:51
  • Joanna Sztymelska
Najlepsi z najlepszych nagrodzeni przez Prezydenta Wrećzenie nagród utalentowanym uczniom - Tomaszów Mazowiecki
W poniedziałek, 24 czerwca 2019 roku, w sali obrad w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się wręczenie nagród uzdolnionej młodzieży kończącej szkoły podstawowe i gimnazja. Uroczystość poprowadziła Halina Szczucińska - dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta.

W uroczystości udział wzięli: Irena Wachecka - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi, delegatura w Piotrkowie Trybunalskim, Marcin Witko - prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Izabela Śliwińska - wiceprezydent miasta, Krzysztof Kuchta - przewodniczący Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, Beata Stańczyk - wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego. 

Nagrodzeni zostali uczniowie z wysokie wyniki na egzaminie ósmoklasisty i egzaminie gimnazjalnym. Nagrody otrzymali uczniowie, którzy na tych egzaminach uzyskali wynik 90% lub więcej. Nagrodzeni też zostali laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych, realizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty i laureatów ogólnopolskich i wojewódzkich konkursów tematycznych. 

Uhonorowanych zostało 76 uczniów i 26 nauczycieli. 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Nagrody, a były to wspaniałe książki, wręczali: Marcin Witko i Izabela Śliwińska. 

- Dzień, w który nagradzamy wszystkich uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce w ostatnim roku szkolnym, ale również są laureatami konkursów na szczeblu powiatu, województwa czy kraju, to dzień szczególny. To  dzień, w którym Tomaszów Mazowiecki rozpiera duma. Mnie, jako gospodarza, również rozpiera duma z tego faktu, że mamy dużo młodych, zdolnych uczniów. Serdecznie wszystkim gratuluję osiągniętych wyników. Rodzicom raczej nie gratuluję, ale dziękuję za zaangażowanie, bo bez Waszego wsparcia, bez Waszej pomocy, pewnie nie byłoby to możliwe, bo pierwszą szkołą jest właśnie dom. A wszystkim życzę udanych wakacji, spokojnych, a nade wszystkim bezpiecznych - pogratulował laureatom i życzył udanych wakacji Marcin Witko.  
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ETM
ETM 01.07.2019, 21:13
Szkoda, że nagrody nie dostali uczniowie z najwyższą średnią ze szkoły na którą pracowali cały rok.....

Pozostałe