Nagrody dla piłkarzy MUKS Stal Niewiadów

  • 28.06.2019, 14:52
  • Joanna Sztymelska
Nagrody dla piłkarzy MUKS Stal Niewiadów
Przed rozpoczęciem VIII sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego, we wtorek, 25 czerwca 2019 roku, uhonorowana została młodzież z powiatu tomaszowskiego, chłopcy z drużyny piłkarskiej MUKS Stal Niewiadów

- Przygoda tej drużyny rozpoczęła się w 2012 roku wraz z reaktywacją Klubu pojawiła się silna determinacja działaczy i rodziców na stworzenie Młodzieżowej Drużyny Piłkarskiej z prawdziwego zdarzenia, która będzie mogła rywalizować z drużynami z powiatu tomaszowskiego i by trenować swoich młodzieżowców do gry w seniorskiej drużynie. Z czasem okazało się, że jest w drużynie kilka perełek, dla których pokazywanie się w powiecie, to zbyt mało. Pierwsze nabory uzupełniające, pokazowe treningi w Budziszewicach, Żelechlinku, Godaszewicach przyciągnęły do drużyny chłopców z wielu miejscowości. Dołączyli też adepci piłki nożnej z Ujazdu, Wilkucic, Łaznowa, Popielaw, Węgrzynowic. W 2016 roku zdobyli historyczny awans do II ligi wojewódzkiej, pierwszy raz w historii gminy Ujazd. Już po awansie czterech utalentowanych zawodników odeszło do lepszych Klubów m. in. GKS Bełchatów i Ceramika Opoczno. W I sezonie zajęli czwarte miejsce w lidze. Dobry wynik sprawił, że dołączyło do drużyny grono zawodników z takich Klubów, jak: Mazowia Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski. Rok 2019 okazał się przełomowy. Sezon zaczęli od ośmiu kolejnych zwycięstw i już wtedy było wiadomo, że awans do I ligi wojewódzkiej jest w zasięgu ręki. Małe, wiejskie Kluby, takie jak ten, potrzebują wsparcia . I liga, to dla nich kolejne wyzwanie. Gratuluję w tym miejscu trenerom, zawodnikom, , rodzicom i działaczom Klubu ogromnych sukcesów, bo to jest sukces - przedstawiła historię i osiągnięcia drużyny z Niewiadowa, Elżbieta Łojszczyk - członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nagrody młodym piłkarzom wręczyli: Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk i Marek Kubiak - członkowie Zarządu Powiatu oraz radni z terenu działania MUKS Niewiadów. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe