Dni Tomaszowa - dzień pierwszy

  • 29.06.2019, 12:59
  • Joanna Sztymelska
Dni Tomaszowa - dzień pierwszy
W piątek, 28 czerwca 2019 roku, na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęły się Dni Tomaszowa, które będą trwały do niedzieli

Piątkową uroczystość otworzył Marcin Witko - prezydent naszego miasta. Przekazał ważną wiadomość dla wszystkich. 

- Bardzo się cieszę, że doczekaliśmy kolejnych dni miasta, kolejnej odsłony Festiwalu "A może byśmy tak… do Tomaszowa". Proszę Państwa, wczoraj była bardzo długa, najdłuższa chyba w moim życiu sesja Rady Miejskiej, która rozpoczęła się w godzinach rannych, skończyła się tuż przed północą. Dziś rano byłem w Warszawie w dwóch ministerstwach i bardzo się cieszę, że w ten pierwszy dzień święta miasta przywiozłem do Tomaszowa worek wspaniałych informacji. Jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić, ale skoro dobre informacje, to na pewno wiążą sę one z dużymi pieniędzmi i to będę sukcesywnie Państwu przekazywał przez najbliższe miesiące, a może najbliższe lata. Już piękniejszej inauguracji nie mógłbym sobie wyobrazić, ale to wszystko przed nami. Póki co, nastaje czas, mam nadzieję, dobrej zabawy. A nie wyobrażam sobie, by tę dobrą zabawę można by było rozpocząć niż pięknym koncertem naszej wspaniałej Symfonia Juventus pod dyrekcją Kamila Wrony. Przed nami naprawdę dni dobrej zabawy. Serdecznie apeluję do Państwa, abyśmy dbali o to, co nas dookoła otacza. To wszystko jest z Państwa pieniędzy. Nie pozwólmy na to, aby ktoś w naszej obecności niszczył cokolwiek, co mozołem pracy wielu ludzi zostało w  tym mięście postawione. A skoro jesteśmy na placu Kościuszki, to pragnę Państwu powiedzieć, że kończy się trwałość projektu na to miejsce. Trwałość projektu, najkrócej mówiąc, polega na tym, że przez  pięć lat nic nie można zmienić, gdyż umielibyśmy oddawać dotację unijną, ale już niebawem to się kończy. Jeżeli macie Państwo jakie pomysły na zmiany, co bycie chcieli ulepszyć w tym miejscu, jakim jest plac Kościuszki, jesteśmy bardzo otwarci i proszę o wszystkie sugestie Na pewno będziemy je poważnie realizować. A tymczasem życzę udanego święta miasta, udanego Festiwalu "A może byśmy tak… do Tomaszowa". - powiedział Marcin Witko. 

Jako pierwsza na scenie wystąpiła zapowiedziana przez Prezydenta Orkiestra Symfonia Juventus. jej nazwa jest nieprzypadkowa, ponieważ tworzą ją osoby w wieku od 13 do 18 lat. Uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Tomaszowie Mazowieckim i Skierniewicach. Dyrygentem i inicjatorem jej powstania jest Kamil Wrona. 

Wczoraj zaprezentowała utwory w aranżacji Kamila Wrony i Waldemara Nowakowskiego. Pierwsza na scenie wystąpiła Aga Dębowska, zaśpiewała "Dziwny jest ten świat" - piosenkę Czesława Niemena. Następnie Orkiestra zagrała "Polkę Dziadek". Solo na klarnetach wykonały: Kamila Wilanowicz i Julia Szymczak.

Następnie na scenie pojawili się znów wokaliści: Agata Milczarek i Adam Wiączek, a następnie Stanisława Moniuszki "U prząśniczki" zaśpiewała Agnieszka Dąbrowska.  Anna Gnatek wykonała "Skyfall" z filmu o Jamesie Bondzie przy akompaniamencie. Solo na saksofonie wykonał Hubert Gruchała. Kamila Kamocka jest już znana mieszkańcom naszego miasta. Tym razem zaśpiewała piosenkę z filmu "Kogel mogel". Kamil Wrona zadedykował tę piosenkę Izabeli Śliwińskiej - wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego.  

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Po tej dedykacji wystąpił duet: Kamila Kamocka i Paweł Nowak. Następnie nastąpił debiut, piosenkę "Pozwolił nam los" zaśpiewała skrzypaczka Orkiestry: Karolina Ziętek. Paweł Nowak wystąpił w repertuarze grupy Lady Punk  "Zostawcie Titanica". Tutaj solo zagrali: na gitarach: Marcin Wójciak i Hubert Gach i na saksofonie - Hubert Gruchała. Znów wystąpiła Aga Dębowska i na bis Orkiestra akompaniowała do piosenki, którą zaśpiewała Anna Gnatek. 

Drugim zespołem, który pojawił się na placu Kościuszki była żeńska grupa Tulia. To czteroosobowy zespół w składzie: Tulia Biczak, Patrycja Nowicka, Joanna Sinkiewicz i Dominika Siepka, działający w Szczecinie, wykonujący muzykę folkową. Grupa działa dopiero półtora roku, ale jest już laureatem wielu nagród, w tym konkursu „Premier” podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2018). Zdobywczynie nagrody Akademii Fonograficznej „Fryderyk” za fonograficzny debiut roku (2019). Reprezentantki Polski w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji (2019).

Dziś kolejny dzień Dni Tomaszowa. Rozpocznie się koncertem Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Po tym koncercie uczestnicy święta przemieszczą się na tomaszowskie Błonia, gdzie odbędą się występy kolejnych artystów. 
 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 01.07.2019, 19:37
Do "Erty" 2 dni temu, 22:39.
Znalazł (znalazła) się "yntelygent" za dychę z tomasiówka. Na pewno co najmniej VW-ejem z roku 1990 jeździ i frajera wali.
Ciekawe, czy też pobiera 500+ . Myślę, że chyba nie, bo jest bez dzieci.
To zwykłe wsiowe (ja też jestem ze wsi, chociaż urodziłem się w Tomaszowie w szpitalu, gdzie teraz jest szkoła pielęgniarska - ul. Antoniego), ale to najgorsze dziadostwo ze wsi.
Ajdejano
Ajdejano 01.07.2019, 08:49
Jeszcze dorzucę swoje wredne "trzy grosze".
To bezpośrednie zwracanie się do ludzi i wyjaśnianie im różnych ważnych społeczno-gospodarczych spraw miasta, gminy - to jest majstersztyk w zakresie tzw. socjologii społecznej. To działa wielokrotnie lepiej niż najlepsze artykuły, wykłady, wywiady, itp., itd.
Wtedy ludzie autentycznie wierzą w to, co ten facet mówi, bo usłyszeli to bezpośrednio od niego. I to jest to.
Ajdejano
Ajdejano 30.06.2019, 20:09
Jeszcze się taki narodził, co by wszystkim dogodził. I malkontentami się nie przejmuję.
Ale z zadowoleniem czytam o tym, że Prezydent Witko wychodzi na scenę i otwarcie (prosto w oczy) wyjaśnia na tej scenie mieszkańcom Tomaszowa - co do tej pory zrobił i co zamierza dalej robić.
Więc pytam malkontentów: poprzednicy też tak robili ?!
.
. 30.06.2019, 21:25
Kapitalnie ujęte!
Artek
Artek 30.06.2019, 11:45
Sobotni dzień na scenie skończył się o północy a karuzele zagluszaly spokój nocny do gdz 2.30... Kto na to zezwala? Ludzie nie mogą iść spać bo podpite towarzystwo buja się a wturuje kocia muzyka z głośników karuzeli... Panie Prezydencie? Policja? Straz miejska? Do Was pytanie.
Erty
Erty 29.06.2019, 22:39
Po co tyle dni? Tomaszow tak bogaty? Dziś sob wieczór widzę talatajstwo 500 na ulicach. Koszmar. Pijani. Dla normalnych wystarczy jeden dzień jeśli chodzi o,, dni,, tomaszowa. I normalni wykonawcy.
,
, 29.06.2019, 22:44
Pogardliwy stosunek do ludzi, dyskfalifikuje cię z jakiejkolwiek dyskusji
Szacunek i empatia nie tylko dla zwierząt
Szacunek i empatia nie tylko dla zwierząt 29.06.2019, 18:08
Cieszy, że ludzie otyli nie są już tak ponizani jak byli kiedyś. Nie każdy ma wpływ na swoją sylwetkę, a proponowanie 50latce pracującej od świtu do zmroku, by utrzymać dwójkę dzieci, by chodziła sobie na siłkę, czy coś tam trenował, jest po prostu szydzeniem z ludzi.

Dobrze, że już tego miej jest, że jest mniejsze przyzwolenie na to. Choć pamiętam jeszcze z kampanii przed wyborami samorządowej brata jednego z kandydatów z PO, który sam będą koksem, w wulgarny sposób odnosił się do jeden z Pan, własne pisząc o jej sylwetce. Co tu obce u facetowi oceniać? Ale koks to zrobil:(

Mimo, że mnie to jie dotyczyło, to jakoś przykro mi się zrobiło, za te Panią
varan
varan 29.06.2019, 19:12
"Nie każdy ma wpływ na swoją sylwetkę". A kto niby ma wpływ? Wystarczy mniej jeść, a właściwie nie jeść słodyczy i nie pić słodkich napojów, także słodzonej herbaty. Jeśli do tego pojawi się odrobinę aktywności fizycznej jak trzy dłuższe spacery tygodniowo w żwawym tempie oraz odrobina ćwiczeń w domu np przysiady, kilogramów zacznie ubywać.
Nie jeść, nie pić ...
Nie jeść, nie pić ... 29.06.2019, 20:30
a nie uważasz, że wpływ na tuszę mają też leki?
Mało która kobieta po 50-tce jest na 100% zdrowa? W tym wieku przyplątują się różnego rodzaju choroby. Zalecasz puszystej pani spacery, przysiady, ćwiczenia, to musisz takiej kobiecie,która jeszcze pracuje, zafundować pomoc domową, która zrobi zakupy, ugotuje obiad, pozmywa, posprząta, przepierze, wyprasuje itp. itd., aby miała czas i siłę na taką aktywność fizyczną.
prawo do życia
prawo do życia 29.06.2019, 21:47
no o to chodzi. Otyłość jest klasowa. Gorzej żyjesz, gorzej wyglądasz.

Wystarczy tylko byśmy się tego nie wstydzili. Statystycznie jesteśmy grupą większościową. I o ile nie wywalczy się - przynajmniej jeszcze długo - by wszędzie nas zatrudniali bo to można omijać na tysiące sposobów, to w krajach gdzie ludzie są bardziej świadomi swoich praw, wyzywanie, jakieś przytyki, zwyczajnie napotykają na jasno artykułowany sprzeciw.

Ale też i w Polsce to się zmienia. W telewizyjnych serwisach informacyjnych nie mamy już jedynie filigranowych lalek pokroju Anity Werner, ale jest i Danuta Holecka. Inteligencją wyprzedzająca młodszą koleżankę o kilka okrążeń. Chociaż oczywiście lale, tylko dlatego, że pociągają męskich szefów, nadal mają fory czego przykładem jest niejaka Magda Lucyan w Faktach. Dziewczyna wydająca już książki, a w zasadzie nie mająca nic do powiedzenia. Uroda jest istotna, to jest brutalna prawda w tzw. libralnym świecie gdzie teoretycznie dostęp ma każdy, ale dostają się tylko wyraźnie określone grupy. Co nie znaczy, że nie powinniśmy egzekwować prawa do szacunku wobec siebie.
maniek
maniek 30.06.2019, 00:32

Kolejna genialna teoria pana Grażyńskiego. Czyli Wałęsa i Kwaśniewski przytyli jako prezydenci bo spadli do niższej klasy, Rysio Kalisz też się marnie odżywia?
Moja kuzynka wciągała wszystko jak odkurzacz, już się w żadne swoje ubrania nie mieściła. Wreszcie poszła do dietetyka, który ustalił jadłospis. Schudła w kilka miesięcy 17kg, bez siłowni - kobieta 40 lat z dwójką dzieci.
Sam po sobie wiem, że tyję jedynie gdy się za bardzo obżeram.
A tak w ogóle - to sam sobie plusujesz te komentarze?
@maniek
@maniek 30.06.2019, 11:33
Żadna teoria, żadnego Grażyńskiego, fakty. Tańsze śmieciowe jedzenie, od jasnego pieczywa poczynając. Zobaczymy ile będzie ważyć kuzynka za pół roku. Ściąć się o połowę na kilka miesięcy, żaden wyczyn.
50-latka
50-latka 29.06.2019, 19:05
kobieta po 50-tce to powinna być już babcią, no chyba, że poleciała na 500+ ale to wtedy nie musi pracować od świtu do zmroku......Ludzie to już nie te czasy 80 czy 90-ste
Poradnik: mieszkanie w samochodzie. Jak najkorzystniej zagospodarować…
Poradnik: mieszkanie w samochodzie. Jak najkorzystniej zagospodarować przestrzeń. Innowacyjne rozwiązania Dziś: zapalniczka jako źródło ognia do gotowania posiłków. 30.06.2019, 11:50
Rzeczywisćie, szczególnie te które do 2014/15 rodziły pierwsze grubo po 40stce. Bo zwyczajnie wczesniej nie miały gdzie.

Fakty są takie: kapitalizm w Polsce dał młodym ludziom samartfony i samochody, odmówił prawa do mieszkana.
Można? Numenklaturo PRLowska, patrzeć i uczyć się
Można? Numenklaturo PRLowska, patrzeć i uczyć się 29.06.2019, 17:25
Bardzo rozsądnie przeprowadzona impreza w tym roku. Nie poblokowane ulice, kultura, każdy na luzie,

Pozostałe