TTBS. 17 rodzin skorzystało z programu „Mieszkanie za remont”

  • 30.06.2019, 10:37
  • Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim
TTBS. 17 rodzin skorzystało z programu „Mieszkanie za remont”
Minął już rok od uruchomienia nowego programu Tomaszowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego – „Mieszkanie za remont”. W pierwszym etapie spółka przygotowała dziesięć lokali, a w drugim siedem.

Program „Mieszkanie za remont” skierowany jest do osób umieszczonych na liście oczekujących na najem lokalu mieszkalnego z zasobów komunalnych. To dla nich szansa na szybsze uzyskanie mieszkania poprzez zaangażowanie własnych środków finansowych oraz wkładu pracy w remont przyznanego lokalu. W ramach naliczonego czynszu TTBS zwraca uczestnikom programu nakłady poniesione na zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia prac remontowych.  

W dwóch etapach programu przygotowano w sumie siedemnaście mieszkań o powierzchni od 30 do 76 m2, w tym sześć lokali dla jednoosobowych gospodarstw domowych, trzy – dla dwuosobowych, trzy – dla trzyosobowych, jeden – dla czteroosobowych i cztery – dla pięcioosobowych. - Ma to na celu osiągnięcie optymalnego stopnia wykorzystania zasobu komunalnego w stosunku do zróżnicowanych liczbowo rodzin figurujących na liście osób oczekujących na mieszkanie komunalne – wyjaśnia Wacława Bąk, prezes Tomaszowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. 

W umowach na wykonanie remontu lokalu TTBS określa szczegółowe warunki i termin wykonania prac. Obecnie spółka przygotowuje kolejne mieszkania do trzeciego etapu programu. 

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe