Walczyły z upałem i siatkarską czołówką naszego kraju.

  • 01.07.2019, 15:59 (aktualizacja 01.07.2019, 19:54)
  • piotr_jedyk
Walczyły z upałem i siatkarską czołówką naszego kraju.
W dniach 24-26 czerwca w Zabrzu odbyły się XXV Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder+Sport 2019. Nieoficjalnie są to Mistrzostwa Polski w kategorii mini.

W tym roku w eliminacjach turnieju wzięła udział rekordowa liczba 47 143 zawodniczek i zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w kategorii "2", "3" i "4" dziewcząt i chłopców! Polski finał Kindera jest największym turniejem tego typu w Europie.

Organizatorami imprezy są: Polski Związek Piłki Siatkowej oraz firma Ferrero Polska. W rozgrywkach uczestniczą po dwie najlepsze drużyny (klubowe lub szkolne) z każdego województwa.

Turniej Kinder+Sport to nie tylko granie to także możliwość spotkania wielu utytułowanych sportowców - reprezentantów kraju, którzy odwiedzają tą prestiżową imprezę. W tym roku młodzi siatkarze i siatkarki mogli zdobyć autograf czy zrobić sobie zdjęcie m. in. z Dorotą Świeniewicz – dwukrotną Mistrzynią Europy w siatkówce kobiet, Pawłem Korzeniowskim – Mistrzem Świata w pływaniu i z reprezentantami Polski w siatkówce Grzegorzem Boćkiem.

Tradycyjne byli też inni wybitni reprezentanci Polski i ambasadorzy turnieju – Piotr Gruszka i Sebastian Świderski. W przerwach między meczami uczestnicy zawodów mogli aktywnie spędzać czas w specjalnie przygotowanej strefie rozrywki „Joy of moving”, gdzie animatorzy przeprowadzali bardzo ciekawe zajęcia. Największym rywalem wszystkich uczestników mistrzostw były ponad 30 stopniowe upały z którymi każdy na swój sposób musiał sobie też radzić.

Po 3 latach przerwy w finale krajowym Kinder +Sport w Zabrzu wystartowały dziewczęta z UKS 13Joker Glinka Academy. "Jokerki" (wicemistrz łódzkiego ) wraz z drużyną Łaskovii Łask ( mistrz łódzkiego ) reprezentowały w Zabrzu swoje województwo w kategorii "trójek". O ile Łaskovia jechała do Zabrza po nagrody ( zajęła II miejsce w końcowej klasyfikacji), 
o tyle  dziewczęta z "trzynastki" jechały w nagrodę, albowiem sam awans do finału krajowego był już dla nich już wielkim osiągnięciem. Ambitna gra przez 3 dni turnieju z najlepszymi zespołami z wielu regionów Polski pozwoliła tomaszowiankom  zająć 16 miejsce w gronie 32 drużyn. Środek stawki, ale miejsce cieszy. Zważywszy, że nasze dziewczęta walczyły  z klubami, które miały zawodniczki wyselekcjonowane z kilku szkół w mieście a nasza  drużyna oparta była zaledwie na jednej klasie sportowej.

Wyjazd do Zabrza  na Mistrzostwa Polski Kinder+Sport  doszedł do skutku dzięki firmom i osobom prywatnym, którym trener Piotr Jedyk oraz jego podopieczne składają gorące podziękowania:.

Podziękowania kierują do:                                                                                                                           

1.     Państwo Małgorzata i Romuald Miko

2.     Firma EURO  PŁOT ( Marek Bochra )

3.     Firma DSM LOGISTYKA S.C.

4.     Firma BENEDICT   CONSULTING  ( Marcin Szczepanik )

5.     URZĄD    MIASTA  Tomaszów Mazowiecki

6.     POWIAT  Tomaszów Mazowiecki

7.     PPHU  INSTAL LUK ( Łukasz Marcjanik )

8.     MOTO  SKLEP Goworek i S-ka

9.     Wolnicki Paweł

10.  Rada Rodziców przy SP13

11.  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przy SP13

 

- bez Waszego wsparcia finansowego  dzieci nie uczestniczyłyby w tej niezapomnianej sportowej przygodzie.

 

 Piotr Jedyk - trener zespołu UKS 13Joker Glinka Academy

 

PS.  Chłopcy z SP 12  ( kat. "dwójki" ) uplasowali się w Zabrzu na XIV miejscu.

 

piotr_jedyk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe