Płoną pola i nieużytki

  • 01.07.2019, 20:46
  • Mariusz Strzepek
Płoną pola i nieużytki
Strażacy z Ujazdu informują o sporym pożarze traw i pola na ich terenie. W jego gaszeniu brało udział kilka zastępów strazackich.

Do pożaru zadysponowano dwie jednostki gaśnicze z OSP Ujazd. Kiedy wozy dojechały na miejsce zgłoszenia okazało się ogień obejmuje pole z nieużytkami oraz fragment lasu. Znaczny obszar pożaru sprawił,  że postanowiono wezwać dodatkowe siły.

Akcja ruszyła. Podane zostały dwa prądy wody bezpośrednio w obronie lasu i pola ze zbożem. Trzeci prąd z "szybkiego natarcia" podawany był w obronie drugiego małego lasku. Drugi zastęp, który dotarł krótką chwilę po pierwszym miał za zadanie zaopatrzyć w wodę pierwszy wóaz bojowy, oraz zbudować dodatkowo trzecią linię gaśnicza od rozdzielcza.

Po chwili do pożaru dotarł zastęp z Jednostki Ratownniczo Gaśniczej TOMASZÓW MAZOWIECKI, która pomogła dogaszać zlokalizowany już pożar. W akcji brały udział jeszcze  zastępy z OSP Przesiadłów.  Ich zadaniem było zasilanie wodne oraz pomoc w przelewaniu i dogaszaniu.

Działania gaśnicze trwały około 1.5 godziny, a spaleniu łącznie uległo około 0.6ha lasu i nieużytków. Według świadków dym było widać nawet z miejscowości Łazisko.

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe