Powstanie Stowarzyszenie "Wyprostujmy S8"

  • 02.07.2019, 21:17
  • Joanna Sztymelska
Powstanie Stowarzyszenie "Wyprostujmy S8"
loadingŁaduję odtwarzacz...
Skomunikowanie Tomaszowa Mazowieckiego ze stolicą regionu oraz wyprowadzenie z miasta ruchu ciężkich samochodów znajdują się wśród największych bolączek, spędzającą sen z powiek kolejnym prezydentom, starostom oraz radnym. Szandy upatrywano wcześniej w wytrasowaniu odcinka dorgi S74 w wariancie tomaszowskim. Niestety projekt upadł. Pozostaje budowa obwodnicy, dwupasmowej drogi do Łodzi i organizowanie szybkich połaczeń kolejowych. W poniedziałek, 1 lipca 2019 roku, na węźle drogowyn przy trasie S8 "Tomaszów Centrum", odbyła się konferencja prasowa, zapowiadająca powołanie przez samorządowców Stowarzyszenia "Wyprostujmy S8".

Udział w konferencji wzięli: Arkadiusz Gajewski - radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, Barbara Klatka - radna Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowiecki, Tomasz Kasprzak - przewodniczący Rady Miasta Łodzi, Piotr Kucharski - radny Rady Miejskiej i Paweł Łuczak - radny Rady Powiatu Tomaszowskiego.

- Mamy niemalże rocznicę momentu, kiedy rok temu spotkaliśmy się w tym samym miejscu, mówiąc: wyprostujmy S8. Dla przypomnienia chcę powiedzieć, że jest to idea wyprostowania tego odcinka drogi, który dochodzi do autostrady A1, a mógłby dochodzić prosto do Tomaszowa właśnie w tym miejscu, w którym jesteśmy. Jest prawie gotowy przejazd, moglibyśmy uzupełnić wyjazdem od strony A1. To S8 do Wrocławia prowadzące, bezpośrednio do Tomaszowa, może skrócić czas przejazdu, spowodować, że jazda z Tomaszowa do Łodzi będzie trwała 20-30 minut, a nie np. 50 czy godzinę. Szczególnie teraz, kiedy remontowana jest 713, na odcinku koło Kurowic, co potrwa ok. dwóch lat, możemy poczuć jak bardzo ważny ten dojazd do Łodzi jest i będzie. Ruch samochodowy będzie tylko wzrastał. Ta droga S8, wyprostowana oczywiście, jest kluczową sprawą, jeżeli chodzi o interesy Tomaszowa Mazowieckiego i mieszkańców, jeśli chodzi o gospodarkę i rozwój infrastruktury rozrywkowej nad Zalewem i nad Pilicą. Jesteśmy tu razem, żeby powiedzieć, że nie zapominamy o o tym, o czym mówiliśmy rok temu. Chcemy powiedzieć, że zarejestrujemy Stowarzyszenie, które będzie zajmowało się tematem wyprostowania S8. Takim naturalnym przewodniczącym i prezesem tego stowarzyszenia będzie Tomasz Kasprzak. Myślę, że samorządowiec z Łodzi powinien stać na czele, a my: Tomaszów i poszczególne gminy od Ujazdu przez Czarnocin, powinniśmy w tym uczestniczyć - powiedział Arkadiusz Gajewski - radny Sejmiku Województwa Łódzkiego.  

- Samorządowcy Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego, Opoczna ale i wszystkich gmin między Tomaszowem a Łodzią łączą siły. S8 ma połączyć Łódź z Tomaszowem Mazowieckim. Dla wszystkich mieszkańców Tomaszowa jest to bardzo ważna droga, ale dla mieszkańców Łodzi także. My odczuwamy brak połączenia z Tomaszowem Mazowieckim, szczególnie wielu łodzian, którzy weekendy spędzają w Spale i okolicach. Jesienią odbędą się wybory parlamentarne i oczekujemy, że wszyscy kandydaci na posłów i senatorów jasno zadeklarują czy będą wspierali budowę tej drogi. Ojców sukcesu może być wielu, dlatego zapraszamy do naszego stowarzyszenia wszystkich chętnych, Dla nas liczy się jedno, zrealizować cel, którym jest połączenie Łodzi z Tomaszowem drogą ekspresową - powiedział Tomasz Kasprzak  

 

Sprawa obwodnicy Tomaszowa, budowy drogi S74 pokazują, że interesy różnych samorządów nie muszą mieć charakteru komplementarnego. Przez lata trwał spór o to, którędy pobiegnie droga S74. Wygrał wariant silniejszego, posiadającego własnych posłów Piotrkowa Trybunalskiego. Podobnie jest i tym razem samorządowcom zza miedzy nie przypadł do gustu pomysł skrócenia drogi przejazdu przez Tomaszów. 

Co piszą o pomyśle łódzko-tomaszowskim? Jeden z komentarzy mówi: S8 jest niezbędna dla Równiny Piotrkowskiej tak samo jak S12. Natomiast lobby łódzkie chce zmian w drogownictwie. Trzeba temu zapobiec, gdyż "wyprostowana S8" zagrozi zrównoważonemu rozwojowi okręgu piotrkowskiego oraz miastu Piotrków Tryb .

Szkoda tylko, że to zapobieganie ma się odbywać kosztem naszego miasta i powiatu

https://www.facebook.com/WYPROSTUJMY-S8-584727238551061/

 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

XD
XD 06.07.2019, 01:17
Dla mnie najbardziej zabawnym argumentem jest alternatywna droga dla łodziaków do Warszawy,
hahahaha :))))

Mając właściwie pod miastem ze Strykowa autostradę A2, już widzę jak będą nadkładać drogi by przez Tomaszów jeździć do stolicy.

Typowa przedwyborcza próba przypomnienia się, że się coś robi, niezależnie czy jest to sensowne czy nie.

PS to jakaś nowa moda, że przedstawiając swoje stanowisko przed dziennikarzami, trzyma się rękę w kieszeni? Pani Basiu, gdzie Pani to podpatrzyła? :(
KochamTM
KochamTM 05.07.2019, 00:50
Uwazam ze czas najwyzszy przestac sie klocic i zaczac wspierac ten projekt ktory przyniesie prawdziwe korzysci dla naszego Tomaszowa!!
Seb
Seb 04.07.2019, 17:25
Temat wałkuje się w Radzie M. Łodzi oraz Sejmiku od ponad roku. Hasło o wyprostowaniu S8 też. Węzeł Łódź Południe (z drogowskazami S8 na Warszawę gotowy od lat).
Do tego potrzebne Stowarzyszenie... stołki sie pokończyły.
Czyżby tomaszowscy platformersi postanowili "załatwić załatwione"? Ktoś jeszcze traktuje poważnie PO z Tomaszowa?
XD
XD 06.07.2019, 01:09
heh, no dokładnie :) Centrala PO widocznie rozesłała mejle do do lokalnych struktur, by się uaktywnili przed wyborami, więc muszą coś robić. Zorganizowali konferencje na temat zakładania stowarzyszenia.
Zakładajcie. Co nas to obchodzi? Konkretnych działań na razie brak. Dobrze, że już nie zarządzają miastem, bo tak by to wyglądało ze wszystkim.
słaby
słaby 04.07.2019, 08:21
....trzeba nie lada odwagi by robić sobie zdjęcia i wygłaszać takie przemowy... pytanie...co daje nam taką odwagę...co nas tak może motywować...
Pis
Pis 03.07.2019, 22:34
Hahaha śmietana towarzyska sprawie Jehovy
Ajdejano
Ajdejano 03.07.2019, 19:35
Do T.J. Dzisiaj 15:47.
Piszesz gościu same bzdury.

1. Piotrków nie jest opleciony "autostradami" i "ekspresówkami" , tylko obok miasta przebiega tylko jedna autostrada i nie ma żadnej ekspresówki.

2. Autostrada na Lublin i Zamość nie znajduje się nawet w najdalszej perspektywie.

3. W północnej części Tomaszowa (poza terenami zabudowanymi) przebiega ekspresówka S8 i tiry przejeżdżają z dala od terenów zamieszkałych. Dlatego nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla miasta.
Znacznie większym zagrożeniem dla Piotrkowa jest A1 i ekspresówka S8.

Tak więc, najpierw trzeba trochę pomyśleć, a potem się wymądrzać.
mirek
mirek 04.07.2019, 11:38
Chyba jest jednak w planach ekspresówka do Lublina.

ePiotrkow A.Wolski Czwartek, 27 czerwca 2019

Do końca kolejnej kadencji parlamentu, czyli do 2023 ma zostać oddany do użytku pierwszy odcinek S12 od Piotrkowa do Sulejowa. Taką informację przekazali dziennikarzom podczas czwartkowej konferencji prasowej posłowie PiS.

- Jesteśmy z bieżącym kontakcie z Ministrem Infrastruktury, odbyliśmy z nim długie spotkanie z ubiegłym tygodniu. Skoncentrowaliśmy się na tym by tak podzielić realizację tej inwestycji aby zostały zrealizowane prace, które gwarantują bezpieczeństwo ludziom. W związku z tym pierwsza faza budowy S12 to będzie od A1 do obwodnicy Sulejowa. I na tym się teraz skupiamy, mamy wstępne zapewnienia, że tak będzie podzielona ta inwestycja. Mam nadzieję, że już wkrótce będę mógł przekazać Państwu wspólnie z Ministrem Infrastruktury całościowy plan - podkreślił poseł Antoni Macierewicz. Jak nam powiedzieli politycy PiS do obwodnicy Sulejowa będzie można dojechać od wybudowanego węzła Rokszyce (tzw. bełchatowskiego).
Ajdejano
Ajdejano 03.07.2019, 15:04
Do KG.S dzisiaj 8:31.

Do kogo ten Twój apel, że "...należy jak najszybciej coś z tym zrobić! " ?!
Ty nie bardzo wiesz co z tym zrobić, ale lepiej, aby inni to wiedzieli - co ? Dla mnie - to rewelacyjne odkrycie.

Takie apele, z reguły wysyłają głównie nic nie robiący PO-paprańcy i ich wielbiciele. Siedzieć z boku i nic nie robić, ale najlepiej ciągle pouczać innych i apelować do innych.

Takich bezpłciowych apeli w sprawie tej drogi, w ostatnich latach było setki, tysiące. Sprawą zajmował się p. Jacek Kowalewski, który też miał świetne rady i też był w PO, która przecież rządziła przez 8 lat i w Tomaszowie i w województwie i współrządziła w powiecie. I co z tego wyszło? A WIELKIE JAJCO!!!

Wystarczyło, że piotrkowiacy lekko kiwnęli palcem i sprawa z Tomaszowem się "r.ypnęła".
T.J.
T.J. 03.07.2019, 15:47
Bo piotrkowiacy to samo centrum kraju z oplatającymi go autostradami czy ekspresówkami. Tylko patrzeć jak niebawem powstanie autostrada z Piotrkowa na Lublin do Zamościa. A Tomaszów to krzyżówka dróg lokalnych z Unewla do Ujazdu czy z Wolborza do Inowłodza. A wzmożony ruch Tirów obwodnicami przez i tak zasmogowane miasto spowoduje jeszcze większą ilość zachorowań i zgonów jego mieszkańców.
kalina
kalina 03.07.2019, 14:28
ale to smutne, tacy inteligentni ludzie, a taki słaby pr, o marketingu politycznym nie wspomnę
Wyborca Prawicy
Wyborca Prawicy 03.07.2019, 11:24
Znowu leków nie wzięli 😁
Przez nieszczęsne 8 lat waszej pajdokracji co robiliście aby było lepiej dla obywateli?
Tyle zrobiliście ile miał Schetyna do powiedzenia na zadane pytanie przez dziennikarza.
Wysypcie sobie klocki, pobawcie się, a od społeczeństwa jak najdalej.
janusze polityki
janusze polityki 03.07.2019, 11:14
...Palikot, Petru, Gajewski, Klatka....
czy wiecie że na K.E. głosowało 90 % przebywających w więzieniu...
Marek
Marek 03.07.2019, 08:59
Idą wybory a POpaprane swoje. Porazki niczego ich nie nauczyły? Byliby moze wiarygodni gdyby tak dzialali ciagle ale oni tylko tak przed wyborami
KG.S
KG.S 03.07.2019, 08:31
Akurat mimo że daleko mi to tych państwa znajdujących się na zdjęciu to taką inicjatywę powinniśmy popierać wszyscy bez znaczenia na poglądy polityczne, czy jakiekolwiek inne. Droga do łodzi na dzień dzisiejszy to jakaś katorga i należy jak najszybciej coś z tym zrobić!
drogowiec
drogowiec 03.07.2019, 08:29
...nieoficjalnie z planów dyrekcji dróg jednoznacznie wynika że do 2025 będą tylko remonty na odcinkach dojazdowych do łodzi, o kolejnych planach projektowych możemy liczyć w latach 2025-2030, a budowa nie wcześniej niż w latach 2030-2035, czyli za 15 lat....pamiętajcie o tym...i przypomnicie sobie o tym, jak za rok i dwa synowie i córki "Petru polityki" napiszą Wam o kolejnej rocznicy rozmów w sprawie wyprostowania drogi S8...i tak co jakiś czas...przed wyborami...
kierowca
kierowca 03.07.2019, 07:07
S-8 kończąca się w polu pod Tuszynem powinna od dawna prowadzić do Tomaszowa. To nienormalne że ucięto tę drogę a rządzący w tym temacie uparcie milczą!
logicznie myślący
logicznie myślący 03.07.2019, 08:28
masz łącznik przez Kurowice z S-8 i A-1, nie widzę problemu
k
k 03.07.2019, 01:52
gajewski tylko o swoją posadke z Łodzi się martwi i o nic wiecej. Kasa. nigdy nic dla ludzi nie zrobił i nie zrobi. Nie jest w stanie.
krys
krys 03.07.2019, 01:49
Gajewski czy on da już spokój! Nic nie zrobił i nie zrobi.
KF
KF 02.07.2019, 23:07
No to są jaja po prostu :)))) Uaktywniają się tuż przed wyborami, a potem jak cisza jak makiem zasiał hahahaha :))) Za idiotów wyborców mają jak nic.
Zalękniony
Zalękniony 02.07.2019, 23:20
Zniknięcie wulgarnego bloga pani Agnieszki Łuczak, coś czuje też wiąże się z kolejną próbą dostania się gdzieś. Byłaby to pierwsza udana. „Ruch Palikota” > „Nowoczesna” > popłuczyny po niej „Możemy”

Tera będzie pisać o sobie w materiałach wyborczych (na które na pewno pieniądze się jakoś znajdą, jak zwykle się znajdowały, nie wiadomo skąd), teraz będzie już jako intelektualistka z Łodzi :), zaangażowana w równouprawnienie. Jeśli dostanie jedynkę z Łodzi to jakieś szanse ma :( A Patrząc na rozmiary kandydatek które z naszego regionu od Biedronia startują i coraz częściej zaczynają publikować, no to byłaby wśród nich faworytką.

Jeśli pani Łuczakówna dostanie się do parlamentu to zemstę na „miasteczku” w mediach ogólnopolskich mamy gwarantowaną. Co więcej, po tym jak Witko odbuduje ruiny po tomaszowskim liberaliźmie (Google: dziadiiu?? Ile zaabiasz dziadu?? Ze 40 zł. Masz tu i spie...”), którego była w „miasteczku” główną promotorką, gdy wahadło nastrojów przesunie się na stronę środowisk dzisiejszej opozycji, to i nie jest powiedziane, że u progu 70tki nie zostanie prezydentką Tomaszowa. Jej wtedy będzie już wszystko jedno, ranić będzie jak leci.
Dimos
Dimos 02.07.2019, 23:37
Raz wilk szedł przez wieś
Zalękniony
Zalękniony 02.07.2019, 23:43
no nie, nie. Ludzie długo nie pamiętają. Startują przecież i po kilkanaście razy, gdzieś w końcu się dostając. Czasem nawet bez jednego zdania programu. Gęba opatrzona, ludziom się wydaje, że skoro już tyle razy startował to się nada.
Zalękniony
Zalękniony 02.07.2019, 23:31
Blog jej do kampanii nie pasuje, bo przecież gn,ój jakim ociekał, również i ludzi z klasy średniej zniechęca. Wszytko można napisać innymi słowy, tym bardziej, że żółcią i tak niewiele wskórała.

Teraz spodziewam się, że będzie jakiś materiał wcześniej wyuczony na pamięć w dopiero co nauczonym angielskim. Oczywiście nie live i broń Boże nie wywiad, no i standardowa gadka tych którzy pozorują jakieś wyższe warstwy naszego społeczeństwa czyli trochę gadaniny o klimacie, trochę o człowieczeństwie wyswobodzonym z oków prymitywnego pojmowania narodu, w tle jakieś książki - trochę pomemłane, by czasem ktoś nie pomyślał, że dopiero, na potrzeby nagrania zakupione. Wykształciuch (nie mylić z inteligencją(!) Dorn miał racje. To jest zupełnie co innego) Wykształciuchy to lubią. To ich nobilituje, to pozwala zapomnieć o rodzicach na prowincji, odwiedzanych sporadycznie w okolicach świąt,
Na czym polega różnica między inteligencją a jej deformacją czyli wykształciuchami.…
Na czym polega różnica między inteligencją a jej deformacją czyli wykształciuchami. I co to dla społeczeństwa oznacza 03.07.2019, 00:09
Wikipedia: Wykształciuch
Ajdejano
Ajdejano 02.07.2019, 23:07
Poza wszystkim: jestem wzruszony Pańską reakcją na moje durnowate wpisy.

A losy i dokonania tego Stowarzyszenia "Wyprostujmy S8" będę śledził z zapartym stol.cem. Również - po wyborach.
Ajdejano
Ajdejano 02.07.2019, 22:57
Proszę Pana: this is O.K., ale taką mapkę to ja już widziałem parę razy za czasów J. Kowalewskiego i to nie jest nowość.
Ta lokalizacja jest ujęta w jakichś perspektywicznych planach zagospodarowania przestrzennego. Tak więc, to nie jest jakaś rewelacja.
Poza tym: jeśli teraz rozpoczęła się modernizacja drogi DW713, to oznacza to, że w województwie i w Warszawce nikt nawet w myślach nie ma prostowania S8 od węzła pod Łodzią do Tomaszowa (przy DK91).
Tak więc, ten materiał powyżej to taka typowa wyborcza zajawka - chyba dla PO (....???)
w
w 03.07.2019, 12:44
"Tak więc, ten materiał powyżej to taka typowa wyborcza zajawka - chyba dla PO (....???)"
Tylko bez kiełbasy (kto ukradł kiełbasę).
Ajdejano
Ajdejano 02.07.2019, 22:31
Komentarz jest jeden - Panie Mariuszu: dla tych durnowatych internautów wystarczy (to jest najważniejsza sprawa) pokazać zdjęcie radnego wojewódzkiego Gajewskiego i radnej Klatki i jeszcze dopisać parę durnych ustaleń ( ważnych już od kilku lat). Te zdjęcia - to jest PODSTAWOWA SPRAWA.

Ale gdyby tak trzeba było pokazać jaką byle mapkę z ta wyprostowaną S8 - to już jest kłopot. Bo, komu ku..... , chciałoby się przygotować i pokazać ludziom taką mapkę - no nie ?!
MS
MS 02.07.2019, 22:38
Proszę Pana bardzo. Ma być? No to jest. Asia nie dodała po prostu.

Pozostałe