Przy ZSP 3 powstanie Centrum Kształcenia Praktycznego

  • 04.07.2019, 21:10
  • Joanna Sztymelska
Przy ZSP 3 powstanie Centrum Kształcenia Praktycznego
W czwartek, 4 lipca 2019 roku, na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się uroczyste przekazanie przez Starostwo Powiatowe placu budowy Firmie Joka, wykonawcy nowej inwestycji, Centrum Kształcenia Praktycznego, które będzie znajdowało się na terenie ZSP 3.

W czwartek, 4 lipca 2019 roku, na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się uroczyste przekazanie przez Starostwo Powiatowe placu budowy Firmie Joka, wykonawcy nowej inwestycji, Centrum Kształcenia Praktycznego 

Udział w spotkaniu wzięli Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Wacława Bąk - przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego, Leszek Ogórek - wicestarosta, Beata Stańczyk - naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego,  Jarosław Wojtkiewicz - naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych, Klaudiusz Wilmański - kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Pomocowych, Katarzyna Banaszczyk -- dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 oraz radni Rady Powiatu Tomaszowskiego: Martyna Wojciechowska i Tomasz Zdonek. Na zakończenie głos zabrał Wojciech Mincer - współwłaściciel Firmy Joka.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

- To jest wielkie wydarzenie, jeżeli chodzi o tomaszowską oświatę. Zostaną zainwestowane potężne środki finansowe, na poziomie ponad 20 milionów złotych. Ta inwestycja będzie rzutowała na przyszłość tomaszowskiej oświaty. Jestem przekonany, że uczniowie z chęcią, nie tylko z terenu Tomaszowa i gmin powiatu tomaszowskiego, ale również z innych powiatów będą chcieli się tutaj uczyć. Tutaj będą kierować własne kroki, żeby pogłębiać te wszystkie zainteresowania dotyczące kształcenia zawodowego, którego jakość powinna zostać podniesiona znacząco. Jestem przekonany, że będą stąd wychodzić wspaniali fachowcy, którzy będą wizytówką naszego powiatu - powiedział Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego. 

W miejscu byłej kotłowni powstanie nowoczesna aula na 97 miejsc, dostosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Sale zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt. Koszt całej inwestycji, to 20,5 miliona złotych. Pierwsze prace nad koncepcją funkcjonowania Centrum Kształcenia rozpoczęły się już w 2014 roku. 

Umowa na inwestycję podpisana została 17 maja 2017 roku, a na wykonawstwo 3 września 2018 roku. 17 milionów przeznaczonych jest na budowę, a za ponad 3 miliony zostanie zakupiony sprzęt. Całość dofinansowania Starostwo otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w wysokości 84% kosztów kwalifikowanych. 

 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 08.07.2019, 17:42
Ponadto: dwa chłopoki z przeciętnego powiatu na siłę chcą pokazać, jak głęboko mają w d.... tych zwykłych, normalnych ludzi, którzy oglądają takie obrazki.
Jeden (ten najważniejszy) trzyma ten szpadel z tą sklepową naklejką, jakby nie wiedział, że każdy normalny człowiek będzie rechotał z takiej sytuacji. I ten każdy, normalny człowiek będzie
sobie mówił tak: lokalny urzędniczyna udaje co najmniej prezydenta Polski.
Ten drugi, który też naszykował się do tego szpadla, z krawacikiem na "gumkie" i z zapiętą marynarką - chyba będzie udawał premiera Polski. A w przeszłości, w starostwie, facet zamki w drzwiach naprawiał.

Skończeni durn... !!! Nóż sam otwiera się w kieszeni.
Ajdejano
Ajdejano 06.07.2019, 21:08
Takiego "udanego" duetu w starostwie - dawno nie mieliśmy. To tak, jakby połączyć dwóch byłych, moich ulubionych radnych: Gabriela Ś. (ministrant) i Andrzeja W. (pzpr/sld).
Wysoko kabaretowa sprawa.
Patrzacy z nadzieja.
Patrzacy z nadzieja. 06.07.2019, 03:10
Inwestycje bardzo potrzebna bedzie realizowac tomaszowska firma zatrudniajaca ludzi z miasta i okolic. Naprawde, nie wiem do czego mozna sie przyczepic patrzac z perspektywy osoby ktora nie ma zadnego interesu w tej budowie. Szydza jedynie ci ktorzy nic nie robili a po latach dziwia sie ze wyborcy ich odsuneli od koryta.

Gosc ma nadwage, jedna czy druga pani ma wyraz twarzy, ktory komus nie odpowiada, na lopacie jest metka... naprawde, czy tylko na was stac niechetni obecnej wladzy? Sami sobie tylko dajecie swiadectwo wypisujac takie jadowaite komentarze. Mam wrazenie, ze coraz wiecej tomaszowian juz to dostrzega. Zero konstruktuwnej krytyki tylko obrazliwe komunaly.

Bardzo sie ciesze, ze to powstaje, wreszcie Tomaszow bedzie mial infrastrukture oswiatowa na europejskim poziomie.

Jaki jeszcze zarzut mozna postawic? Ze potem ci uczniowie beda rozchwytywani przez Niemcow? I co ma Wegrzynowski z tym zrobic?
Wyksztalcona kadra to jest atut dla mista z punktu widzenia potencjalnego inwestora. Poza tym czesc z tych uczniow zostanie w miescie, bo jie dla kazdego lepsze warunki jedynie materialne sa decydujace. Dla was czerwone lochy i knury pewnie tak, dla waszych warchląt cale dnie spedzajacych po silowniacb fitnesach itd, pewnie tak.
Nie mierzcie wszystkich wlasna miarka.

Dobry człowiek
Dobry człowiek 06.07.2019, 08:03
Inwestycja była koncepcją zaplanowaną i przygotowaną przez poprzedników. Nie przypisuj "sobie nie swoich" sukcesów.
Sąsiad
Sąsiad 05.07.2019, 23:42
Towarzystwo od koryta . Nie taka Polske My Budowali
Siódemka Rządzi
Siódemka Rządzi 05.07.2019, 11:28
Super wiadomości. Mam nadzieję, że w końcu, Warsztaty Terapii Zajęciowej znajdą godne i przytulne miejsce. Ciągle przepędzani z piwnicy do piwnicy ludzie, którym los poskąpił, powinni być szczególnie zaopiekowani przez silniejszych i bogatszych.
Rysiu "Mechanik"
Rysiu "Mechanik" 05.07.2019, 06:42
Można było zdjąć ze szpadla tą pomarańczową naklejkę, bo wygląda trochę sztucznie. W nowjej kawiarni nie podają kawy w filiżankach z przyklekoną ceną i kodem kreskowym.
@Rysiu
@Rysiu 06.07.2019, 01:21
no rzeczywiście, bo metka na łopacie jest najistotniejsza. Przez 30 lat poprzednicy nic nie budowali, teraz przeszkadza metka na łopacie :(
Gomółka
Gomółka 06.07.2019, 11:30
A nowe Starostwo, Straż Pożarna, Policja, NuMed, Dom Dziecka, Biedronki, Lidle, Wenecja, Bulwary, Browar, Arena Lodowa, MZK, Galeria, bloki mieszkalne i wiele innych. Wyłącz TVP i się ogarnij. Pobudka!!!!!!!
uczestnik
uczestnik 05.07.2019, 09:01
bo to jest nówka zakupiona specjalnie dla prezesa
Opałka
Opałka 05.07.2019, 12:48
Ale dla jakiego prezesa, jakiego prezesa???
question
question 04.07.2019, 22:34
Czyli rozumiem, że nowe CKP przejmie kompleksowo kształcenie zawodowe w powiecie? A może to tylko inwestycja dla pani dyrektor KB?

Pozostałe