W Smardzewicach jest tak samo

  • 06.07.2019, 18:52
  • Mariusz Strzepek
W Smardzewicach jest tak samo
Okazuje się, że zajmowanie ciągów pieszo rowerowych to u nas norma. Zwracają na to uwagę także mieszkańcy Smardzewic, gdzie wykonano w ubiegłym roku nowe chodniki. Czytelnicy portalu twierdzą, że ulica jest niebepieczna, ponieważ jeździ nią duża liczba samochodów ciężarowych wożących piasek z kopalni na Białej Górze

.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (5)

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adam N.
Adam N. 08.07.2019, 22:01
Każdy potrafi tylko negować zachowanie kierowców samochodów że parkują na ciągu rowerowo - pieszym że, rowerzyści jadą ulicą a czy ktoś widział znaki że jest ciąg rowerowo-pieszy??? Fakt są dwa na początku jadąc od kopalni i to na dodatek mało widoczny a drugi jest jadąc od tresy a gdzie są znaki za każdym skrzyżowaniem dlaczego nie ma też znaków poziomych dlaczego nie znaków zakazu ruchu rowerów po jezdni. Najlepiej coś napisać nie sprawdzając tego.
Obywatel
Obywatel 07.07.2019, 00:53
Jestem że smardzewic i wolę jeździć droga niż ta niby ścieżka rowerowa jak ktoś jechał to wie o czym mówię projekt ścieżki fatalny
question
question 07.07.2019, 11:54
Zgodnie z przepisami rowerzysta nie ma prawa poruszać się po jezdni jeżeli jest wyznaczona ścieżka rowerowa. Tacy rowerzyści powinni być karani szczególnie surowo za łamanie przepisów ruchu drogowego. Nie usprawiedliwiam tutaj kierowców parkujących na ścieżkach rowerowych. Ci także powinni być surowo karani. Tak w ogóle po co budować ścieżki rowerowe skoro ci krzykacze rowerzyści i tak z nich nie korzystają. Lepiej w tych ciągach zrobić parkingi dla samochodów i obie strony byłyby usatysfakcjonowane. Taki mały consensus.
iks
iks 08.07.2019, 10:30
Tak - karać, straszyć, dobijać, zamiast analizować i mądrze tworzyć przepisy, projekty i inwestycje :) W końcu budżet państwa potrzebuje pieniędzy a ludziska niech się cieszą ,że w ogóle coś się robi :)
ateista
ateista 07.07.2019, 11:31
dokładnie, lepsze niż Energylandia;
idiota co to projektował chyba nigdy na rowerze nie jeździł
Motocyklista/Kierowca/Rowerzysta
Motocyklista/Kierowca/Rowerzysta 08.07.2019, 11:22
Tak a ścieżki rowerowe projektowane przez deb... Zamiast zrobić je od strony posesji gdzie jest mniejszy spadek to zrobili od ulicy i przy każdym wyjeździe z bramy podskakiwanie na rowerze.
qwert
qwert 06.07.2019, 22:21
Chyba nie trzeba być szczególnie inteligentnym, żeby stwierdzić dlaczego tak stają? Parkingi są? Nieee ma!
olaboga
olaboga 07.07.2019, 09:12
akurat pod sklepami są, a wzdłuż posesji prywatnych...to raczej nigdzie nie ma
Rowerzysta
Rowerzysta 06.07.2019, 22:16
A ja bym proponował żeby auta nie parkowaly na ścieżkach to jedno. A drugie to zeby rowerzysci korzystali z tych ścieżek a nie po ulicy a pozniej to beda gadac ze wypadek ze ścieżek nie ma w miescie a ścieżki są w wielu miejscach ale jakos rowerzystom lepiej sie jeździ po ulicy. A piszę to jako kierowca i jako rowerzysta. Bo pewnie za chwilę pojawią się zwolenicy jak i przeciwnicy tego komentarza. Policja poqinna również na ten fakt zwrócić uwagę. Jak by rowerzysta dostał 5 dyszek to by nauczył się ścieżkami jeździć.
Modlitwa o 2ga kadencję (byłem wtedy pieszo, rower mam o kwietnia)
Modlitwa o 2ga kadencję (byłem wtedy pieszo, rower mam o kwietnia) 07.07.2019, 02:31
To jest wszystko prawda.

Jakoś zima byłem na placu Kościuszki i mimo że nawierzchnia była dość śliska, bo dopiero spadł deszcz, to młody gnój tak się rozpędzał rowerem i specjalnie wywial hamując, że strach było stać placu. Matki z dziećmi, ale nawet ja jako dorosły facet, to po uderzeniu rama rozpedzonego roweru, mógłbym doznac jakichś obrażeń. Są kamery, on tak szarżowal pół godziny i żaden patrol Straży Miejskiej czy Policji nie pojawił się. Sam go w końcu zatrzymałem, zacząłem na granicy prawa upokarzac by wymusić by pojechał sobie, powiedział mi że może się tak rozpoedzac to się rozpędza. Zagrożenie stwarza, także nie wiem czy tak może.

Chciałem mieć zdjęcie tych dekoracji świątecznych gdy świeca się, mam słabego smartfona tam trzeba trochę pogimnadtykowac się by cokolwiek wyszło po zmroku. A tu gnój śmiga półmetra ode mnie z prędkością 50-60 km / h i tak co 20 sekund :(

Plac śliski, godzinę po deszczu. Mrozu nie było, ale było ślisko.
tom
tom 06.07.2019, 21:04
Ja zauważyłam że policję widać tylko jak są jakieś okoliczne imprezy , a jak już przejeżdżają to na nic nie zwracają uwagi - ot przejadą sobie i już...
Blisko. Blisko ludzkich spraw.
Blisko. Blisko ludzkich spraw. 07.07.2019, 02:40
Nie iem czy tak za parkowanie powinna się brac Policja... Było tak kiedyś i ludze tez narzekali, ze czepaja się pierdół by zapełnić statystyki.

To jest bardziej sprawa na jakieś akcje edukacyjno-zawstydzajace. Dlatego bardzo dobrze, że tekst się pojawił.

Nie chce się po raz kolejny egzaltowac, ale jedyne medium z misją w Tomaszowie.

olaboga
olaboga 06.07.2019, 19:15
Dokładnie, zwłaszcza pod sklepami, gdzie można spokojnie po drugiej stronie się zatrzymać. Ludziom tak brakuje szacunku do innych uczestników ruchu, a już w wypadku rzeczywiście niebezpiecznej i nieprzyjemnej ul. Głównej, czystym chamstwem jest zastawianie ścieżki rowerowej.

Pozostałe