PKOl-iada 2019

  • 06.07.2019, 20:42
  • Joanna Sztymelska
PKOl-iada 2019
W środę, 3 lipca 2019 roku, na Stadionie Miejskim przy ulicy Nowowiejskiej odbyła się Wakacyjna Olimpiada pn. "PKOl-iada 2019". Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy jest Antoni Smolarek - prezes Ogniska TKKF Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Olimpiada organizowana jest w wakacje, dla dzieci od wieku przedszkolnego do 16 lat. Po raz pierwszy odbyła się w roku 1982. Krótka przerwa nastąpiłą w latach 90-tych i od 2001 roku jest organizowana co corocznie 

Niezmienna jest liczba konkurencji: bieg na 60 metrów, skok w dal i rzut piłką. W zależności od wieku waga piłki to: 1, 2, lub 3 kilogramy. Rywalizacja odbywa się oddzielnie dla dziewcząt i chłopców  pięciu kategoriach wiekowych: do 7 lat, 8-9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat i 14-16 lat. 

W tym roku udział w imprezie wzięło ok. stu uczestników. Były to zarówno grupy zorganizowane, jak i uczestnicy indywidualni. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Medale, dyplomy i nagrody wręczali: Antoni Smolarek, Bartłomiej Składowski - w imieniu Marcina Witko - Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, Jadwiga Brajer - prezes tomaszowskiego oddziału Towarzystwa Pzyjaciół dzieci i Jaromir Radke - znany tomaszowski olimpijczyk.

Dzieci były wyjątkowo zadowolone. Zwycięscy pierwszych, drugich i trzecich miejsc otrzymywali złote medale. Świetny pomysł organizatora, żeby złotymi medalami odznaczyć wszystkich wygranych. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród.
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe