Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 kwietnia 2024 00:57
Reklama
Reklama CUK kalkulator OC i AC

Jest w orkiestrach dętych jakaś siła

W niedzielę, 7 lipca 2019 roku, w Spale odbył się XVII Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych. Organizatorem imprezy jest Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tomaszowie Mazowieckim oraz wójtowie gmin: Inowłódz, Bogdan Kącki i Tomaszów Mazowiecki - Franciszek Szmigiel.

Impreza, jak co roku, rozpoczęła się przemarszem każdej z uczestniczących w koncercie orkiestr dętych na plac przy Stawie, gdzie znajdowała się scena. Były to orkiestry, działające przy: Ochotniczej Straży Pożarnej w: Lubochni, Smardzewicach, Ujeździe, Zawadzie i Żelechlinku. 

Na początek wszystkie pięć zespołów zagrało wspólnie dwa utwory. Dyrygował nimi Kamil Wrona, dyrygent Orkiestry Dętej z Żelechlinka. Następnie rozpoczęły się uroczystości na scenie, które  poprowadził druh Stanisław Karwas. Druh Edward Pietrzyk - wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Tomaszowie Mazowieckim powitał zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego i Wacława Bąk - przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego. 

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


Po uroczystych powitaniach druhowie Tadeusz Cisowski - wiceprezes Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Łodzi oraz Tadeusz Baran - wiceprezes Powiatowego Zarządu Związku OSP RP wręczyli medale. Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczony został Franciszek Szmigiel - wójt gminy Tomaszów Mazowiecki,  Srebrny otrzymał nadkomisarz Krzysztof Ludwiczak - komendant Komisariatu w  Czerniewicach i Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymała druhna Anna Suska z OSP w Królowej Woli. 

Rozpoczął się koncert. Każdy dyrygent zapowiedział utwory, które wykonała jego orkiestra. Były to nie kompozycja "marszowe", jakiedawniej wykonywały orkiestry dęte, ale też zupełnie rozrywkowe, popularne i jazzowe standardy. Jako pierwsza wystąpiła orkiestra z Lubochni pod kierunkiem Rafała Sowika, absolwenta Akademii Muzycznej w Łodzi. Zaczęli marszem "Równy krok", następnie widzowie wysłuchali walca z filmu "Noce i dnie", następnie "Serduszko puka w rytmie cza, cza" i na koniec melodia popularnej piosenki disco polo "Ale, Ale, Aleksandra". 

Jako druga wystąpiła orkiestra ze Smardzewic pod kierunkiem Wiesława Iskry. Orkiestra zagrała melodię "Brodway" - wiązankę melodii swingowych i jazzowych, następnie melodię Somethin' Stupid - Franka Sinatry   i wiązankę melodii "Love Story". 

Trzecia orkiestra, to orkiestra dęta z Ujazdu pod kierunkiem Łukasza Szafrańskiego. Zagrała: marsz z filmu "Akademia policyjna", melodie z filmów: "Pretty woman", "Tequila". Piosenkę "Żyje się raz" i na zakończenie motyw z filmu o Jamesie Bondzie.

Jako czwarta wystąpiła orkiestra dęta z Zawady. Zespół zagrał: melodię z filmu "Vabank", następnie wiązankę utworów rozrywkowych "Happy music" i na zakończenie piosenkę Alvaro Soler - Sofia.

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


Jako ostatnia na scenie pojawiła się orkiestra dęta z Żelechlinka pod kierunkiem Kamila Wrony. Dała prawdziwy "pełnowymiarowy" recital. Prócz melodii granych przez orkiestrę wystąpili także wokaliści. Na początek orkiestra zagrała "Polkę Dziadek, znana melodię wszystkim, chociażby z Lata z Radiem. Następnie trzy piosenki zaśpiewała Karolina Ziętek przy akompaniamencie Orkiestry. Po Karolinie Michał Domagała zaśpiewał piosenkę z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Następną wokalistką była Aga Dębowska, która zaśpiewała też trzy znane covery. Na zakończenie przedstawieni zostali muzycy, występujący  w orkiestrze dętej, grając "Dig, Watermelon Man" Herbiego Hancocka. 

Po koncercie orkiestr dętych kapelmistrze otrzymali w ramach podziękowania za występ dyplomy, puchary i nagrody pieniężne. 
Ostatnim punktem programu był występ Zespołu Ludowego "Fajne babki" z Będkowa". 

Za rok, w pierwszą niedzielę lipca w Spale odbędzie się kolejny Powiatowy Konkurs Orkiestr Dętych z powiatu tomaszowskiego. Organizatorzy już teraz na niego zapraszają. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Widz 10.07.2019 17:52
Brawo orkiestry. Piekny koncert. Bardz dużo widzow i sluchaczy. Dzieki organizatorom. Czekamy za rok.

Reklama
Polecane
Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoKlienci Alior Banku odzyskują pieniądze.Dobre praktyki Ceramiki ParadyżAgresor z Szerokiej trafił do aresztu.Komunikat o przerwach w dostawie prąduWielka Gra w Statki w Galerii TomaszówMotocykle pod policyjnym nadzoremRAW na tomaszowskim dworcuCzym jest układanka lewopółkulowa?Zapraszamy na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Ostatnie przed wakacjami Ale Kino w MCK TkaczDzień Otwarty w Gastronomiku
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie małe

Temperatura: 3°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1001 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama