Przebudowa dróg na Ludwikowie. Umowa podpisana, prace ruszają

  • 09.07.2019, 20:02
  • Urząd Miasta
Przebudowa dróg na Ludwikowie. Umowa podpisana, prace ruszają
Miasto pozyskało kolejne dofinansowanie na modernizację dróg. Do Tomaszowa Mazowieckiego trafi ponad 2 miliony złotych na realizację pierwszego etapu przebudowy ulic w dzielnicy Ludwików. Prezydent Marcin Witko podpisał już umowę z wykonawcą inwestycji. Prace rozpoczną się jeszcze w lipcu 2019 roku.

W pierwszej kolejności zostaną przebudowane ulice: Jana, Edwarda i Grażyny (powstaną nowe nawierzchnie asfaltowe, chodniki i kanalizacja deszczowa wraz z odwodnieniem). W planach jest modernizacja łącznie dziesięciu dróg na Ludwikowie. Cały zakres zadania inwestycyjnego obejmuje ulice:  Jana, Grażyny, Edwarda, Damazego, Ignacego, Jerzego, Ireny, Henryka, Haliny i Grzegorza.

Na realizację pierwszego etapu miasto pozyskało dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie zadania złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. We wtorek, 9 lipca, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko podpisał umowę z wykonawcą. Kontrakt opiewa na 4 249 887,81 zł.

- Sukcesywnie likwidujemy tzw. „błotne ulice”. Czasami musimy uzbroić się w cierpliwość, bo ważne jest dla nas, by do każdej złotówki z budżetu miasta dołożyć fundusze pozyskane z zewnątrz – podkreśla Marcin Witko. - Osiedle Ludwików sukcesywnie wyposażane będzie w kanalizację deszczową. Gdy rozpoczynałem kadencję, mnóstwo przestrzeni w mieście, m.in. na Ludwikowie, nie posiadało kanalizacji sanitarnej, deszczowej czy sieci gazowej. Dzisiaj krajobraz Tomaszowa Mazowieckiego pod tym względem sukcesywnie się poprawia. Jesteśmy liderem w województwie łódzkim jeżeli chodzi o sieci gazownicze. Gdyby więcej firm specjalizowało się w tego typu inwestycjach mielibyśmy jeszcze lepszą pozycję. Obecnie największym problemem jest brak wykonawców – uważa prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Dzięki realizacji inwestycji znacznie poprawi się komunikacja wewnętrzna osiedla Ludwików, warunki dojazdowe i parkowania dla mieszkańców, a przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych w tej części Tomaszowa Mazowieckiego

Urząd Miasta

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ludwikow
Ludwikow 14.07.2019, 02:12
A co z dalsza częścią Ludwikowa od strony Niebieskich Źródeł uliczki nie dojść ze wąskie to jeszcze szlaka wysypana. Brawo najlepiej zrobic sobie przy domku.
pit
pit 12.07.2019, 08:26
Jak to jest że pierwsi zawsze będą pierwszymi. Ulice które będą przebudowywane w pierwszej kolejności zostały utwardzone tym nieporozumieniem jakim są te nieszczęsne płyty. Teraz znów jako pierwsze będą miały nawierzchnie asfaltowe i chodniki a są ulice które nadal mają nawierzchnię gruntową. NIECH KTOŚ MNIE OŚWIECI I POWIE O CO W TYM CHODZI. Jestem ciekawy co stanie się z tymi płytami? czy wykonawca tego zadania w ramach kontraktu ma obowiązek ułożyć je na innych ulicach które są nadal gruntowe? czy cichaczem wywiezie kilkaset tysięcy z terenu budowy?
Ajdejano
Ajdejano 11.07.2019, 19:59
Do "tom".
Bardzo dobrze napisałeś. W tym rejonie mieszka i tam chce pokazać ludziom, że Ludwików - to też pełnoprawna dzielnica grajdołu. I tak ma być!!!
tom
tom 10.07.2019, 20:11
To normalne, tam mieszka i tam inwestuje - takie czasy. Stan dróg lokalnych w mieście jest zły i nie widać perspektyw na lepsze. Z chodnikami jeszcze gorzej! Na razie po tych nowych wyborach wyrażna stagnacja i smutek...
Zibi
Zibi 10.07.2019, 17:48
Wreszcie Ludwkow bedzie jak dzielnica miasta a nie "Torbanow.
M
M 10.07.2019, 15:21
Do Prezydenta Miasta i Radnych.
Może tak by wykonać utwardzenie ul. Brukowej (bruku niema, a są tylko wertepy i kałuże) oraz kawałka ul. Długiej.
Ul. Brukowa jest przygotowana do utwardzenia. Wcześniej została wykonana sieć elektryczna, wodna, kanalizacyjna i gazowa.
W związku z tym, że są wszystkie media koszt utwardzenia tej ulicy będzie dużo mniejszy od utwardzenia dróg gdzie brakuje wszystkich mediów.
Obserwator
Obserwator 10.07.2019, 12:55
A jak wiecznie tylko inwestycje w Zieloną i okolice to bylo dobrze!? Bardzo dobrze ze Prezydent przerzuca inwestycje w inne rejony miasta
Heh
Heh 10.07.2019, 10:42
Faworyzowanie Ludwikowa widać gołym okiem. Jeszcze trochę i stanie się nowym centrum miasta :)
.
. 10.07.2019, 09:53
Świetnie!

Pozostałe