Czystość zalewu sulejowskiego jednym z tematów przedwyborczych Koalicji Obywatelskiej

  • 11.07.2019, 15:08
  • Joanna Sztymelska
Konferencja prasowa Krajowego Sztabu Koalicji Obywatelskiej (PO, N i Z)…
loadingŁaduję odtwarzacz...
W środę, 10 lipca 2019 roku, na tamie nad zalewem sulejowskim w Smardzewicach odbyła się konferencja prasowa z udziałem: Barbary Nowackiej, Moniki Wielichowskiej, Elżbiety Radziszewskiej, Arkadiusza Gajewskiego, Barbary Klatki, Tomasza Zdonka i Pawła Łuczaka.

Czystość zalewu jest jednym z ważnych tematów dotyczących naszego regionu. Zbiornik jest wyjątkowo zanieczyszczony. Dotąd odbywało się już wiele konferencji, organizowanych miedzy innymi przez Uniwersytet Łódzki, Politechnikę Łódzką. Na badania przeznaczonych zostało wiele pieniędzy, temat został gruntownie omówiony przez specjalistów, przeprowadzone zostały badania, i… nic nie zostało jak na razie zrobione, by akwen odzyskał swój dawny blask.

- Koalicja Obywatelska i Samorządowcy pracują już od kilku tygodni. Prowadzimy akcję "POrozmawiajmy", czyli jeździmy po miastach, miasteczkach, miejscowościach Polski, rozmawiamy z mieszkankami, mieszkańcami o istotnych problemach. Rozmawiamy o służbie zdrowia, edukacji, ale też o tym, o czym dowiadujemy się od naszych samorządowców. Dzisiaj jesteśmy w Tomaszowie, żeby powiedzieć, że jednym z naszych priorytetów jest czyste powietrze i czyste środowisko, żebyśmy żyli zdrowi, musimy mieć dobre, zdrowe wody - powiedziała Barbara Nowacka.


- Zalew stanowi najważniejszą, być może, sprawę, która jest nierozwiązana od bardzo wielu lat na terenie naszego powiatu, ale problem dotyczy również powiatów: opoczyńskiego i piotrkowskiego. Jesteśmy po stronie tomaszowskiej zalewu sulejowskiego, na tamie, którą zbudowano w 1974 roku i przedstawiając propozycje dla Krajowego Sztabu, którego reprezentanci są ze mną, na czele z Basią Nowacką i Moniką Wielichowską. Zaproponowaliśmy właśnie ten temat, ponieważ szczególnie w okresie letnim wiemy, że to jest najważniejsza sprawa dla lokalnych przedsiębiorców, mieszkańców, dla całego regionu w okolicy i powiatów: tomaszowskiego, opoczyńskiego i piotrkowskiego. Zależy nam na tym, zrobimy wszystko, żeby temat zalewu był priorytetem w wyborach jesiennych, programowym, jak i regionalnie, a także krajowym. Wpiszemy to, jako jeden z programów Koalicji Obywatelskiej na wybory jesienne w tym roku." - powiedział Arkadiusz Gajewski.

W piątek o godzinie 9.00 w Pałacu Kultury i Nauki rozpocznie się Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej. W Forum będzie omawianych 50 tematycznych paneli na których najprawdopodobniej będzie też omawiany  temat zalewu sulejowskiego.  Na Forum zaprosiła Monika Wielichowska - posłanka na Sejm RP obecnej kadencji.
 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 15.07.2019, 16:34
Już na koniec tej hecy dopiszę: jak patrzę na to żałosne towarzystwo wzajemnej adoracji, to nie wiem: płakać, czy się śmiać. "m&m" (poniżej) ma rację: z pewnością, znacznie więcej czasu zajęło tym lokalnym "polytykom" ubieranie się w te "garniaki" z tymi krawacikami na "gumkie" i z tymi wypustkami (radny Witkowski) oraz z kamizelkami (radny Łuczak), niż solidne, merytoryczne przygotowanie się do tej ich wyborczej imprezy.
Całe to towarzystwo wygląda pajacowato, zresztą - te ich przemówienia-wypociny też tak im wyszły.

I TAK TRZYMAĆ - CHŁOPOKI I DZIEWUCHY Z PO.

PS. Wyraźnie widać zakłopotanie E. Radziszewskiej z powodu nakazu z Warszawki, że trzeba nawijać nt. ekologii. Ona nie jest głupia i wie, że ta cała heca i tak źle sie skończy dla tej PO.
m&m
m&m 15.07.2019, 12:55
Jak trzeba być oderwanym od rzeczywistości i zaufanym w sobie żeby robić takie polityczne akcje . Więcej czasu od rzeczywistego rozpratrywania tematu zajęło pewnie przymierzanie garniaka przed lustrem. I ta pustka w głowie powodująca, że myślą sobie, że na takim czymś można zbudować jakiś kapitał albo poparcie. Dochodzi jeszcze pogarda do wyborcy, bo tylko totalny naiwniak lub idiota może się jeszcze na takie coś złapać. A oni liczą właśnie chyba na takie totalne odmozdzenie. I takie podejście jest kompromitujące. Przecież jakiś ogólny plan działania, choć zarys, to gdybym miał publicznie poruszać takie tematy, to jako osoba uczciwa, choć bym na kolanie stworzył, żeby czymś się wykazać oprócz uczestniczenia w sesji fotograficznej. Dajcie nam wladze, to zorganizujemy tak i tak. Fundusze spróbujemy stąd i stąd. . Choć parę zdań nieobrazajacych inteligencji obserwatorow. Ciekawe gdzie następna sesja. Może coś na temat zlikwidowania glodu i wojenna świecie ???
GRAŻYNA
GRAŻYNA 15.07.2019, 08:24
TA... JUŻ JEDEN OBIECYWAŁ STAW W STARZYCACH PRZYWRÓCIĆ DO UŻYTKOWANIA I NIC LIPA I LANIE WODY
Ajdejano
Ajdejano 12.07.2019, 23:08
Nie mogę sobie odmówić tego przyjemnego dowalania PO. Do lokalnych wodzów PO (radny Gajewski, radny Witczak, radna Klatka):
ogólnie, ludzie nie są tak głupi, jak wam się zawsze wydawało i nadal tak się wam wydaje.
Dawajcie więcej takich materiałów, jak ten powyżej i będziecie coraz bardziej śmieszni z tymi waszymi nerwowymi ***i w ramach kampanii wyborczej.
Takie same nerwowe ruchy wykonują wasi bonzowie w centrali. Najlepszym przykładem jest wasz "Dżugaszwili" czyli Schetyna.

Myślę, że w związku z taką tragiczną sytuacją w waszych szeregach, towarzysze, dziś wieczorem ("FORUM") usłyszałem w tvp info (tej reżimowej), że wiele wypowiedzi liderów koalicji PO-KO, zarówno w terenie jak i w centrali, może świadczyć o tym, że w waszych szeregach, towarzysze, jest niepisane uzgodnienie o cichym i śmiesznym zlikwidowaniu PO.
Towarzysze z PO: wiecie "cóś" na ten temat ?
Ajdejano
Ajdejano 12.07.2019, 08:49
Podpowiedź dla tych na zdjęciu powyżej, tych "ekologów" z PO:
wasz program natychmiastowego (najlepiej - jeszcze przed wyborami) ratowania zalewu to rewelacja.
Ale jeszcze większym hitem byłby program np. likwidacji kominów po byłym Wistomie, komina po byłej Mazowii (obok parkingu przy galerii) i wielu innych kominów w całym mieście i w powiecie. To też byłaby ekologia.

Na taki program - Kaczor z pewnością nie wpadnie. I będziecie, ku...., pierwsi !!! I na pewno wygracie wybory w naszym pipidówku.

Bo przecież, czym konkretnym możecie zaskoczyć Kaczora i spółkę ?! NICZYM !!! Ładnie was wszystkich, "postępowych demokratów" wyr.... ten Kaczor.
I jeszcze swoje trzy grosze dołożyli arbuzy, czyli zsl.
Z Nowacką, Biedroniem, .N i sld - daleko nie zajedziecie - cwaniaczki z PO. I to mnie cieszy.
"Glony" :)) Chlopie, kto Cie uczyl biologii?! I to absolwent…
"Glony" :)) Chlopie, kto Cie uczyl biologii?! I to absolwent "studiow" rolniczych :)) Jaja jak berety :)) 12.07.2019, 03:45
Wybierajmy ludzi ktorzy maja REALNE PRZEBICIE w Warszawie. Bez prawa i pieniedzy stamtad nic sami nie zrobimy. Nowacka, Radziszewska to sa ludzie ktorzy nic nie moga. Wystarczy spojrzec co robili do tej pory.
rwd
rwd 12.07.2019, 00:28
Lanie wody, jak zwykle przed wyborami. Potem się okaże, że nie można, że wykracza poza możliwości, nie ma funduszy i tak dalej.
Lala land
Lala land 12.07.2019, 03:47
Dokladnie
OkoB
OkoB 12.07.2019, 00:28
Wiedza z podstawówki Łuczak! Sinice to nie glony! To bakterie!
kaczysta
kaczysta 11.07.2019, 20:20
Jak patrzę na te zdjęcia, to aż się prosi o parafrazę klasyka "*** dziady!".
tom
tom 11.07.2019, 20:31
Dlaczego tak mówisz. Napisz nam kogo widziałbyś na zdjęciu i nie nazwał dziadami. Każdy chce coś dla miasta zrobić dobrego i to cieszy - proszę pokaż tych co według ciebie nie dziady...
Drugi Tom
Drugi Tom 12.07.2019, 06:51
tom chyba się rozpoznałeś na zdjęciu
Ajdejano
Ajdejano 11.07.2019, 20:11
Do "wizjer" : JAK MOŻESZ opowiadać o tym, kogo Nowacka miała na rozkładzie w "różnych bytach politycznych" i porównywać tę "polityczkę" do prostytutki ?!?!

Czyli - co ? To jest prostytutka polityczna ?!
wizjer
wizjer 11.07.2019, 20:13
Nie "kogo" w bytach, a "ile "bytów politycznych.
kibic Lechii od zawsze
kibic Lechii od zawsze 11.07.2019, 20:06
Strona internetowa KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki S.A. nie jest jeszcze nawet w stanie embrionalnym, a prezes zarządu spółki, niejaki Tomasz Zdonek, opieprza się nad zalewem z jakimiś nieudacznikami. Strach pomyśleć, jeśli Lechia ma podzielić los tych politycznych wyrzutków...
KP
KP 11.07.2019, 20:55
Ale powiedział chociaż, że mieszka 250 m obok zalewu .
wizjer
wizjer 11.07.2019, 19:53
Jeśli chodzi o członkostwo w różnych bytach politycznych, Nowacka ma ich na rozkładzie więcej niż niejedna prostytutka klientów. Ot, co.
Ajdejano
Ajdejano 11.07.2019, 19:49
Do "El Acido".
Twój wpis - to jest sedno tej lokalnej sprawy zalewu.
Chłopcy i dziewczyny z PO, czyli ludzie, którzy PRZEZ OSIEM LAT (!!!) mogli zrobić WSZYSTKO, CO TYLKO CHCIELI - nie zrobili NIC w sprawie zalewu.

Wiec: jak oni to chcą zrobić, gdyby (nie daj Panie Boże) wygrali wybory?!
Oni nie powiedzieli konkretów, tylko oni: "cóś" tam zadeklarowali, "cóś" tam rozmawiali z tym i tamtym, itp., itd. PIĘKNA SPRAWA !!!

Pozdrowienia dla "El Acido".
Ajdejano
Ajdejano 11.07.2019, 19:31
Do "Tomek z TM" : załamałem się - liczyłem na Ciebie - a Ty jesteś podły. Jak można ujawniać takie nieprzyjemne fakty o tych idolach (lokalnych idolach) PO ?!

Proszę Ciebie: daruj mi ten mój rechot !!!
Rechot z tego, co piszesz.
Oczywiście - Twój wpis, to jest balsam na moje skołatane serce.

PS. Ile to się trzeba nap.ier.do., aby ojcem zostać!!!
El Acido
El Acido 11.07.2019, 19:29
Politycy PO jak zwykle budzą się tuż przed wyborami, nagle przypominają sobie o tym jak wiele można zrobić, jak pomóc, etc. Zabawne, chcą przywrócić Zalewowi świetność - ciekawe za co?! Kilka lat temu była organizowana w naszym mieście specjalna konferencja, podczas której omawiano możliwości oczyszczenia jeziora. Wnioski? Bez MILIARDÓW euro na specjalny sprzęt, wprowadzenia specjalnej polityki dla okolicznych rolników (m.in zakaz używania nawozów) w obrębie, o ile dobrze pamiętam ~ 30 km wokół zbiornika oraz X lat (chyba 10 czy 15) to NIC się nie da zrobić. Cały proces wymaga ogromu nakładów finansowych, inwestycji w infrastrukturę i jej zmiany!

Pytanie do ludzi z PO - skąd chcecie wziąć środki na taką gigantyczną inwestycję? Z kim konsultowaliście swoje, za przeproszeniem, idiotyczne wręcz propozycje? Nazwiska fachowców poproszę (tych od konsultacji). Ten "wasz" projekt, drodzy towarzysze, to nic innego jak tylko czcze gadanie warte tyle samo co wasze obietnice wyborcze (tj mniej niż funt kłaków) - to ordynarne, populistyczne pie... od rzeczy!

Oczywiście NIKT z PO nie odpowie rzetelnie - ci ludzie z rzetelnością mają tyle samo wspólnego co towarzysz stalin z budowaniem pokoju na świecie.
Ajdejano
Ajdejano 11.07.2019, 19:11
No!No! Jak już na temat zalewu wypowiadają się znane "ekolożki" : B. Nowacka, E. Radziszewska, B. Klatka i ekolog Gajewski - to już na pewno zalew od jutra będzie czysty jak łza, albo jak PO z Gawłowskim ze Szczecina.

Piękna sprawa!!! Ci "polytycy", czyli ci biedni (pod wieloma względami) ludzie, nigdy nie zadali sobie trudu, aby znaleźć odpowiedź na pytanie:
po co właściwie został wybudowany ten cholerny zalew.

Ano, głównie po to, aby był rezerwuarem wody dla Łodzi. I NIC POZA TYM !!! (Ach - ta robotnicza Łódź, prawda, towarzysze z pzpr-u ?!) To nie miał być zbiornik retencyjny. Nikt o tym nie pamięta. Tylko wtedy (lata 70-te) nikt nie przypuszczał, że ten pie.prz.ony komunizm upadnie i Łódź sama poradzi sobie z wodą.

I wtedy już istniały studnie wiercone w Rokicinach, a później zostały wykonane studnie w Bronisławowie oraz w samej Łodzi i łódzkie wodociągi olały powierzchniową wodę z tego zasyfionego zalewu.

Jednak, ci PO-wscy bohaterowie (powyżej), nie mają o takich sprawach zielonego pojęcia, no ale - jakim oni mają się pochwalić przydatnym dla ludzi programem ?! Ano - ŻADNYM!

Jednym słowem: Kaczor kompletnie ich załatwił.
I nie mają nic konkretnego, lepszego od programów Kaczora i kombinują - jak koń pod górkę. "I TO MNIE TIESZY, WY - CZESI" - tak
powiedział kiedyś cesarz Franciszek Józef do Czechów, którzy go z uprzejmością witali.

PS. To zacytowane wyżej oświadczenie tej grupy bojowników "o ekologiczną wolność zalewu" - to niezły kabaretowy kawałek.


wyborca
wyborca 11.07.2019, 17:02
cytat z radnego " mieszkam 250 metrów stąd " Czy to znaczy, ze przez wiele lat, był radnym miejskim ,a mieszkał poza terenem Miasta ? Czy mogłbyć radnym mieszkając w innej gminie ?
poinformowany
poinformowany 12.07.2019, 11:49
on mógł to człowiek wielu interesów,
Wyborca Prawicy
Wyborca Prawicy 11.07.2019, 16:42
Spece znowu atakują
Najpierw chcieli drogę prostować,teraz będą wodę oczyszczać.
Kabaret,kabaret i jeszcze raz kabaret!!! I te twarze.Błazeńskie twarze.
Tomek z TM
Tomek z TM 11.07.2019, 16:31
Radziszewska walczy o reelekcje. Gajewski jej pomaga bo spłaca swoje dochody (partyjne długi). Ponad 200.000 zł na oświadczeniu za 2018r z polityki to więcej niż ma Witko.
Tylko dlaczego zakłada starą marynarkę z urwanym guzikiem?
Ekipa Gajewskiego też dopisała. Wszyscy się wykarmią..
@Tomek z TM
@Tomek z TM 12.07.2019, 19:30
I to za „pracę” która polega na pojawieniu się od czasu do czasu gdzieś. PZPRowskiego aparetyczkowska ciąg dalszy. Kolejne pokolenie i nic się nie zmienia :(

Pozostałe