Ruszył kolejny etap modernizacji stadionu

  • 12.07.2019, 10:59
  • Urząd Miasta w Tomaszowie Mazoieckim
Ruszył kolejny etap modernizacji stadionu
Rozpoczęła się przebudowa trybuny oraz budowa zadaszenia na stadionie Braci Gadajów przy ul. Nowowiejskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Inwestycja kosztować będzie 1 452 640 zł.

Jedyną ofertę w przetargu na realizację tego zadania złożyła firma HOBEN Dariusz Borysławski - wspólnik MINEX s.c. Miasto na sfinansowanie inwestycji przeznaczyło 1 155 500 zł, jednak na wniosek prezydenta miasta Marcina Witko, Rada Miejska zdecydowała się dołożyć brakujące środki.

Wykonawca ma czas do 10 grudnia 2019 roku na zakończenie prac.  Zakres zamówienia obejmuje m.in. demontaż istniejącego zadaszenia, wyburzenie murków, budowę zadaszenia trybuny (konstrukcja zadaszenia z membraną i elewacja z płyt HPL), remont trybuny betonowej (uzupełnienie ubytków, montaż nowych krzesełek) i montaż wiat dla zawodników rezerwowych.

- Od początku poprzedniej kadencji inwestowanie w infrastrukturę sportową było dla mnie priorytetem – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. - Oczywiście najpierw wygrywały te inwestycje, na które można było pozyskać dofinansowanie. Na stadiony nie ma w tym momencie możliwości ściągnięcia środków zewnętrznych, dlatego podzieliliśmy prace na etapy i przyjęliśmy cykl wieloletni. Dzięki temu obiekt nie zostanie wyłączony z użytkowania. Po wykonaniu trybuny zachodniej, kibice będą mogli się tam przenieść, a my będziemy mogli rozpocząć budowę trybuny głównej. Wszystkie mniejsze prace związane z murawą czy bieżnią - system nawadniania i odwadniania, podgrzewanie, stacja uzdatniania wody -  wykonywane będą na koniec, po zakończeniu najcięższych i najbrudniejszych prac – wyjaśnia.

 

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazoieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

÷
÷ 14.07.2019, 07:14
Duża rzecz, wreszcie się za to ktoś wzial
tom
tom 12.07.2019, 17:40
Bez sensu. Wywalona forsa
Tadek
Tadek 12.07.2019, 14:59
A komu to robicie, jak wszyscy z Lechii uciekają ? Ten remont miał sens 3 lata temu , teraz to tylko bicie piany .
Kibic
Kibic 12.07.2019, 13:59
A co z tymi dziecmi co z Lechii odchodzą czy to jeszcze kogoś interesuje trenerzy też coś uciekają szkoda troszkę kiedy będzie jakiś plan może ktoś coś wie
Sobota87
Sobota87 12.07.2019, 11:46
Ale po co budować trybune główna zrobić tą co teraz jest w przebudowie zostawić ta co jest od ul nowowiejskiej i zabrać się za bierznie i stadion jak na tomaszów wystarczy... Więc kibiców i tak na mecze nie przyjdzie nie oszukujmy się... A no jeszcze doprowadzić do porządku zaplecze czyli szatnie hotel itp... I taki stadion dla Tomaszowa wystarczy.... P. S jeszcze oświetlenie :)

Pozostałe