Kto to projektuje?

  • 13.07.2019, 11:10
  • Mariusz Strzepek
Kto to projektuje?
Po kilku naszych publikacjach dotyczących niedozwolonego parkowania samochodów na ciągach pieszo rowerowych rozgorzała dyskusja na temat sensowności ich projektowania. Wielu miłośników jazdy na jednośladach zwraca uwagę na fakt, że ścieżki projektowane są w sposób de facto uniemożliwiający rowerzystom korzystanie z nich. Jako przykłąd wskazują między innymi ulicę Spalską ale również ulicę Główną w Smardzewicach, gdzie jazda przypomina prawdziwy tor przeszkód. - Jazda tędy może nabawić nas prawdziwej choroby morskiej. Trudno się dziwić, że rowerzyści wybierają bardziej ryzykowną ale wygodniejsza ulicę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kr
Kr 17.07.2019, 06:42
Haha bidni sezonowi rowerzyści. A po to to robią żeby mieszkańcom po których można powiedzieć chodnikach zasuwacie przed posesja ( bo to oni w zimę śnieg zgarniaja )było wygodnie. Bidni rowerzyści. Denerwują chyba każdego kierowcę jak jedzie ci taki prawie całym pasem i wyminąć nie można. I wielce udogodnień żądają. Phi
Mieszkaniec Smardzewic
Mieszkaniec Smardzewic 16.07.2019, 08:56
Wystarczy pojeździć rowerem poza granicami Polski (Niemcy, Austria, Belgia, Szwajcaria), by zobaczyć, że da się odpowiednio zaprojektować i wykonać ścieżki rowerowe, pogodzić interesy rowerzystów, kierowców, mieszkańców. Może przed wykonaniem inwestycji warto przeprowadzić konsultacje społeczne. Nie sztuka wydać po prostu pieniądze, zrobić coś byle jak i zaliczyć zadanie do sukcesów. Czy cel zadania został osiągnięty?
jakub_olczyk
jakub_olczyk 15.07.2019, 08:52
Kto to projektuje? Ano ten, kto da najmniej. Nie liczy się doświadczenie, czy referencje, tylko cena. Tak już niestety od lat działają "zamówienia publiczne".
Ale i dobre pytania zadał poniżej jeden z forumowiczów: kto to uzgadnia, nadzoruje i odbiera? Ano urzędnik, najczęściej słabo opłacany i "wypalony" zawodowo.
tom
tom 14.07.2019, 11:08
Nie kto projektuje tylko kto projekt uzgadnia i odbiera wykonaną robotę !!
varan
varan 13.07.2019, 19:05
Nie rozumiem dlaczego zawsze trzeba rzucać kłody pod koła rowerzystów (tego typu muldy, wysokie krawężniki, brak przejazdów rowerowych, kostka "nie rowerowa") ? Może niech miasto czy powiat wybuduje jezdnię z progami zwalniającymi co 15-20 m . Zobaczymy jacy zadowoleni z nowej ulicy będą kierowcy samochodów.
Niestety tego typu kwiatki powstają nie tylko w TM. Ostatnio jechałem w Piotrkowie nowo wyremontowaną uliczką, około 500 metrową. Położono zwykłą kostkę ( nie gładką rowerową) i wyznaczono ciąg pieszo-rowerowy.
j
j 14.07.2019, 09:03
To jest kwestia uznaniowa. Te muldy spowalniają też nieco jazdę rowerem, wymuszają nie rozpędzanie się. Jedzie się płynnie, mi to nie przeszkadza.
Sobota87
Sobota87 13.07.2019, 17:15
Zbudować źle nie zbudować też źle szkoda słów najlepiej wogole nic nie robić i będzie gitara... Dadzą 500+ też źle nie dadzą to źle bo nic nie robią itp... Szkoda słów zawsze coś...
xxx
xxx 15.07.2019, 00:18
Co to znaczy dadzą, nie dadzą ? - żaden urzędas nic Ci nieda, a żebyś mógł dostać 500+ to komuś te pieniądze trzeba zabrać. A co do kwestii budować - nie budować to oczywiście budować ale już co budować to powinna decydować społeczność lokalna a nie grupa lokalnych urzedników, Natomiast za jakość wykonywanych robót powinni odpowiadać jeśli nie finansowo to przynajmniej stanowiskiem
j
j 14.07.2019, 09:05
no dokładnie.
Giant
Giant 13.07.2019, 14:28
Niepotrzebnie obniżają krawęrzniki przed bramami. Powinno być równo. Samochody mają resory, to przecież przetadą po 15 cm krawęrzniku.
Xxx
Xxx 13.07.2019, 17:39
Resor to możesz miec w żuku czy maluchu. Jest wiele aut z nisko zawieszonym zderzakiem dla których 10cm to już sporo więc zastanów się co za bzdury wypisujesz albo siedź cicho tak będzie lepiej.
Tomek
Tomek 13.07.2019, 11:51
A, przepraszam, jak inaczej mieli to zrobić skoro są wjazdy na posesje? Wiadukt czy może przejazd podziemny?
varan
varan 13.07.2019, 18:48
Wystarczy chodnik zrobić 4-5 cm powyżej jezdni, a nie 15 cm.
Myślenie nie boli ;)
Garbaty
Garbaty 15.07.2019, 10:43
A chcesz mieć kiedyś nową nawierzchnie na drodze czy jeździć po dziurach to jak wykonasz nową nakładkę to będzie niecałe 8 cm krawężnika najpierw pomyśl a potem komentuj
Ateista
Ateista 13.07.2019, 12:56
Np poszerzyc jezdnie o pas dla rowerow, oddzielić go linią a chodnik zwęzic. Jest wystarczająco szeroki, że miejsca dla przechodniów starczy.
Myślenie bie boli.

Pozostałe