BP kupi działkę na Warszawskiej. Czy znikną drzewa i będzie nowy market?

  • 12.11.2017, 21:59
BP kupi działkę na Warszawskiej. Czy znikną drzewa i będzie nowy market?
W piątek, 3 listopada odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego. Obejmowała jeden punkt merytoryczny, którym było wyrażenie zgody na sprzedaż działki przy ulicy Warszawskiej, przylegającej do stacji benzynowej BP. Nieruchomość zostanie sprzedana w trybie bezprzetargowym właścicielowi stacji.

Nieruchomość  przy ul. Warszawskiej nr 84 ma powierzchnię 994 m2. O jej sprzedaż  wystąpiła Spółka BP EUROPA SE Oddział w Polsce z siedzibą w Krakowie, która jest właścicielem terenów przyległych. Tereny objęte są planem zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem na usługi handlu. Zgodnie z planem brak jest jednak możliwości zabudowy przedmiotowej działki, gdyż nieprzekraczalna linia zabudowy znajduje się na działce sąsiedniej.  Nieruchomość zostanie sprzedana w trybie bezprzetargowym z przeznaczeniem na poprawę warunków zagospodarowania nieruchomości sąsiedniej.

 

Negocjacje w sprawie sprzedaży działki trwały od kilku miesięcy. Miasto wynegocjowało cenę 300 tys. zł netto, przede wszystkim ze względu na fakt, że nie może być okna samodzielnie zagospodarowana. Powstaje oczywiście pytanie, czy zakup terenu nie ma związku z zapowiadaną ustawą o zakazie handlu w niedzielę. Od dłuższego czasu pojawiają się informacje o pomysłach lokalizacji supermarketów właśnie przy stacjach benzynowych /i odwrotnie/ .

 

Radni wyrazili jednogłośnie zgodę na sprzedaż działki. Zbigniew Kamiński dopytywał o powód, dla którego powstała konieczność procedowania uchwały w trybie nadzwyczajnym.

 

- Wcześniej wykonano operat szacunkowy. Na tej podstawie zaproponowano spółce warunki sprzedaży. Spółka wyraziła na nie zgodę. Otrzymaliśmy ją w ostatnich dniach. Ważnym dla nabywcy jest aby transakcja została sfinalizowana do końca roku. Nie ukrywam, że jest to ważne także dla nas, ponieważ mamy do zrealizowania budżet i określoną kwotę dochodów ze sprzedaży składników majątkowych. Patrząc na to, jak kolejne przetargi odbywają się i brak jest chętnych na zakup nieruchomości. Nie mamy możliwości zrealizowania zaplanowanej kwoty. Biorąc pod uwagę obowiązujące procedury, w tym sporządzenie wykazu, podjęcie dzisiaj uchwały dałoby nam możliwość dokonania sprzedaży między świętami a nowym rokiem- wyjaśniała Lucyna Pietrzyk

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

he-man
he-man 24.11.2017, 18:53
Sprzedać wszystko.
gość
gość 14.11.2017, 15:19
A co słychać w sprawie budowy wielkopowierzchniowego marketu pomiędzy Dzieci Polskich i Zawadzką?. Od lat puszcza się balony próbne w mediach, a póżniej długo głucha cisza. I temat budowy zanika. Ten aktualny ,,balonik" też pewnie jest kolejną próbą...
♥
14.11.2017, 19:22
Jeszcze wam quźwa mało marketów w Tomaszowie? Niedługo to "byśta chcieli" mieć market na każdej ulicy i nabijali tym zagranicznym molochom kabzy.
Mirek
Mirek 16.11.2017, 12:52
Ludzie są przyzwyczajeni do promocji z Biedronkach i dlatego omijają drogie małe sklepiki. Proszę wybrać się do naszej hiper Biedrony na Wandy Panfil!, aż pęka w szwach, teraz po przebudowie jest tak wielka że niektórzy porównują ją z Kauflandem.
J-23
J-23 17.11.2017, 09:04
Drogi Mireczku mały to ty masz mózg,a drogo to się będziesz leczył
Emilka
Emilka 12.11.2017, 18:45
Dobra wiadomość market w tym miejscu jest bardzo pożadany, oby to nie był tylko, mini market jak wszystkie powstałe dotychczas w Tomaszowie.
Silv
Silv 13.11.2017, 07:50
A mało masz marketów obok ? Netto, Mila, lidl, trochę dalej biedronka .... Hm może lepiej pomyśleć o małych sklepach niż co chwile budować nowy market...
Darek
Darek 12.11.2017, 18:16
Jeszcze te postkomunistyczne działeczki trzeba byłoby skasować i przeznaczyć teren pod miejską zabudowę wysokościową.
??? a kto
??? a kto 13.11.2017, 09:46
zasiedli to "budownictwo wysokościowe ??
mieszkaniec
mieszkaniec 13.11.2017, 11:57
Racja, niech miasto pobuduje tam baraki dla ubogich mieszczan. Zasiedlą je szybko jak sie patrzy.
gg
gg 12.11.2017, 16:49
Ludzie trochę odetchną. Płace u nas jak na ścianie wschodniej, ale ceny w sklepikach czasem wyższe niż w Niemczech.
Sebastian
Sebastian 12.11.2017, 16:11
Dużo argumentów za i kilka przeciw. Jeszcze się taki kie urodził co by wszystkim dogodzil.
koko
koko 12.11.2017, 15:52
Zawsze to też dodatkowe etaty.
...
... 12.11.2017, 17:50
W Tomaszowie brakuje obecnie kilku tysięcy par rąk do pracy
Jolanta.
Jolanta. 12.11.2017, 19:49
Nic dziwnego,za 2055 brutto nikomu się nie chce wstawać do pracy.W Tomaszowie jest chyba zmowa płacowa wśród pracodawców.Typowa gadka pracodawcy w TM:jak się nie podoba to......do widzenia.Syty głodnego nigdy nie zrozumie.
Pracodawca
Pracodawca 13.11.2017, 14:48
Bo żeby więcej zarobić to trzeba coś umieć,nie wystarczy zaliczyć godziny
Marian.
Marian. 14.11.2017, 11:59
Jak bez szkoły,to należy żyć na granicy ubóstwa?...Tok myślowy typu śmierć frajerom.
Sylwia, 3 rok FiB, SGH
Sylwia, 3 rok FiB, SGH 14.11.2017, 00:11
A pan czym się zajmuje i co potrafi? Czy nie jest tak, że skończył Pan ledwo zawodówkę i w ogrodzie od ulicy po rodzicach prowadzi jakiś piwny lokal? Tym tonem często przemawiają tego typu jegomoście.
Silv
Silv 13.11.2017, 08:00
Trzeba było się uczyć, wybrać ciężki kierunek studiów, który daje możliwości albo iść do technikum i zdobyć pożądany zawód, który da gwarancje przyzwoitej pensji... Największą przeszkodą zawsze jesteśmy my sami... Często wielu z nas twierdzi, że się do czegoś nie nadaje albo po prostu boi się podjąć ryzyko...
AW
AW 14.11.2017, 00:13
Jak ktoś kończy ciężki kierunek to nie wraca do Tomaszowa.
Dominik
Dominik 12.11.2017, 15:45
Z tego co wiem, to nie które stację przez tą ustawę zakazującą handlu w niedzielę będą musiały być zamknięte. Więc zastanawiam się kto postawił to pytanie "Powstaje oczywiście pytanie, czy zakup terenu nie ma związku z zapowiadaną ustawą o zakazie handlu w niedzielę. Od dłuższego czasu pojawiają się informacje o pomysłach lokalizacji supermarketów właśnie przy stacjach benzynowych /i odwrotnie/".
Emigrant
Emigrant 12.11.2017, 15:33
Co tu dużo mówić, większego marketu, czegoś na wzór Kauflandu Niebrowowi brakuje. Największe osiedle, a po głupią płyte DVD trzeba drałować do centrum :( Narzekają, ci co stracą trochę obroty, no ale tak jest zawsze.
Silv
Silv 13.11.2017, 07:55
Po głupią płytę możesz skoczyć do kiosku...
Swego czasu płyty były w biedrz... Marketów w tamtej okolicy jest wystarczająco ale masz rację jeśli ludzie mają teraz do mili 200 m a po podstawieniu na bp będą mieć 20m to dla nich jest o 10 razy bliżej...
multi99
multi99 12.11.2017, 19:32
Jak to twierdzisz po głupią płytkę DVD mozesz się udać do DH ROLNIK na Dzieci Polskich kupisz na stoisku elektrycznym .... Taka mała rada jak byś nie wiedział...
amator
amator 12.11.2017, 14:36
Takie o to w mieście gospodarowanie, gdzie w centrum ktoś pozwolił na wybudowanie szeregu stacji . . .


Gospodarujecie w taki sposób, że jako dopięcie budżetu musicie zgadzać się na sprzedaż gruntów.

Proponuję również placyk przed WASZYM urzędem zlicytować i wprowadzić taką "zabudowę usługową", jaką tam zaproponowaliście
cxz
cxz 12.11.2017, 14:28
market kolo marketu i jeszcze najlepiej pod tym samym brandem
No
No 12.11.2017, 14:56
To jest przynajmniej min 20 etatów z pensja 1800+

Ludzie wreszcie maja wybór, a nie tylko zapyziale male sklepiki z pasjarskimi cenami.
Będzie market, będzie też parking.
Będzie market, będzie też parking. 12.11.2017, 14:21
Dlatego dla mieszkańców najbliższych uliczek przy wieżowcu, nabitych po południu do tego stopnia, że aż trudno przejechać, to dobra wiadomość

Dobra też dlatego, że będą halasowac i smrodzic TiTowi w jego redakcji mieszczącej się w mikrodomku w stylu nju polisz rokoko baroko. Z lukami w kolorach wrzody.

Także dobrze.
...
... 12.11.2017, 14:55
O to faktycznie jest argument godny pisodebila. Macie u siebie chociaż jedną osobę z IQ powyżej 60?
snarki
snarki 12.11.2017, 13:52
Sprzedać za 300tyś netto na działkę w takim miejscu,to trochę za tanio
Snarki
Snarki 12.11.2017, 16:50
Tak się zastanawiam na tymi minusami dla mojego postu?naprawdę nie uwazacie że to zbyt niska cena za bądź i co bądź kawał placu w dobrej lokalizacji...? Dziwna sprawa
oj dana
oj dana 15.11.2017, 21:02
te minusy i plusy to chyba jakaś ściema ,czytałem artykuł oraz komentarze i to jest tak: 1.Albo ktoś nabija te plusy/minusy [czytaj prezydent i jego kolesie]
2. Albo ktoś ma jakiś wpływ np:jakiś program i wbija co chce ???
Dimos
Dimos 14.11.2017, 09:30
Snarki zdobywasz tytuł Janusza roku! 369000zl za 1000 metrów trawnika bo nie możesz na nim budować! Rozumiesz? Działka bez możliwości zabudowy za 1/3 mln. Janusz dotarło?
multi99
multi99 14.11.2017, 11:13
A dlaczego nie wolno budować ????? Skoro w Planie zogospodarowania przestrzennego ta działka figuruje jako vprzeznaczona pod usługi handlowe !!!!!! Najpierw DIMOS sprawdż a pózniej pisz te swoje wypociny !!!!! DIMOS DOTARŁO ????
♥
14.11.2017, 19:19
Przecież w tekście artykułu stoi jak byk. "Zgodnie z planem brak jest jednak możliwości zabudowy przedmiotowej działki, gdyż nieprzekraczalna linia zabudowy znajduje się na działce sąsiedniej. " Czytaj cały artykuł, a nie tylko same tytuły i ilustracje.
Karo
Karo 12.11.2017, 17:20
Tak dobra lokalizacja, że przez 20 lat nikt nie chciał kupić...
...bo nie było wtedy dojnej zmany
...bo nie było wtedy dojnej zmany 13.11.2017, 09:45
która kupczy wszystkim co wpadnie w jej lepkie łapki byle ściągnąć trochę kasy do swojej dyspozycji by mieś przy okazji przyszłorocznych wyborów łatwiej "wgryźć się w żyły elektoratu czyli suwerena...
?
? 12.11.2017, 17:16
Podaj choć jeden powód dlaczego uważasz te lokalizacje za dobrą jak autor teksciku krzaczory za drzewa? Odwrócenie pojęć.
Ja
Ja 12.11.2017, 17:14
A czytałeś tekst w ogóle??? Tam masz odpowiedź.
Dimos
Dimos 12.11.2017, 12:41
Farciarze sprzedali ugory za 369000zł i do miasta zacznie wpływać podatek od gruntu. Niech budują co chcą to miejsce wymaga zagospodarowania.
We wszystkim są farciarzami
We wszystkim są farciarzami 12.11.2017, 14:28
Jak widać. Drogi, pierwsza w Polsce arena lodowa, mieszkania socjalne. 25 lat dupy bladej i nagle wybuchła supernova.
....
.... 12.11.2017, 14:52
Mieszkania socjalne? A możesz pokazać chociaż jedno takie mieszkanie, które zostało zbudowane albo ma zostać zbudowane? Chociaż jedno. Pokaż chociaż jeden projekt budowlany obejmujący wykonanie tiakich mieszkań. Jak zwykle znajdzie się jakiś pisoidiota i rusza do ataku. Wam to amputują jakieś części mózgów? Przez ostatnie 3 lata nie zbudowano w Tomaszowie ani jednego mieszkania socjalnego. Nie wprowadzaj krętaczu ludzi w błąd.
Marcel
Marcel 12.11.2017, 13:27
Zabetonujmy wszystko, wytnijmy drzewa, zaorajmy trawę. Teraz będą ostre przewaly w kwestii zakazu handlu w niedzielę.
Leo
Leo 12.11.2017, 12:28
Świetna inicjatywa! szkoda że aż tyle lat przyszło nam czekać na market w tym miejscu; Auchan czy też OBI.
emerytka z Niebrowa
emerytka z Niebrowa 12.11.2017, 14:50
Panie! z tymi marketami to już świra można dostać. Rano muszę długo się zastanawiać gdzie mam iść- do Lidla, do Mili czy do Netto a czas schodzi i głód doskwiera zaczem wyruszem.
...
... 12.11.2017, 12:40
Ilość idiotów na metr kwadratowy jest większa w Tomaszowie niż w innych miastach. Może tym powinniśmy się chwalić. Przyjeżdżali by do nas turyści i oglądali te dziwy.
Niom
Niom 12.11.2017, 14:24
ty mędrcu od motorowek na zalewie, quadów na osiedlowych uliczkach, po zaocznym licencjacie w Pieczkowie tudzież w Kielcach wyrastasz ponad nas wszystkich.
Kierownik marketu
Kierownik marketu 12.11.2017, 11:40
Wybudują nowy hipermarket, który zgodnie z nową ustawą będzie mógł być czynny p[rzez wszystkie niedziele.

Pozostałe