Antoni Macierewicz "jedynką" PiS w naszym okręgu wyborczym

  • 14.07.2019, 15:41
  • Mariusz Strzepek
Antoni Macierewicz "jedynką" PiS w naszym okręgu wyborczym
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło już liderów swych list w jesiennych wyborach do Sejmu RP. W okręgu numer 10 (piotrkowskim) w skład którego wchodzi także powiat tomaszowski, "jedynkę" otrzymał Antoni Macierewicz. Postać dosyć kotrowersyjna, o której ostatnio znowu jest głośno, ponieważ przewodniczy komisji powołanej do badania katastrofy smoleńskiej, która w ostatnich dniach zaczęła znowu wzywać na "wysłuchania" polityków opozycji oraz dziennikarzy. Po czterech latach pracy nie zaprezentowała żadnych jej wymiernych efektów, poza niebagatelnymi, bo liczonymi w milionach złotych, kosztami swojego funkcjonowania. Dziennikarze podkreślają też problemy związane z doradcami ministra Antoniego Macierewicza, wśród których największy rozgłos zyskał Bartłomiej Misiewicz

.

 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (67)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 19.07.2019, 14:44
Do "maniek": tak, masz rację. Jednak mało jest tutaj wpisowiczów, którzy konkretnie liczą, tak jak Ty. Już pomijam te mohery, które od zawsze decydowały o wyborze tych z prawej strony.

Nie cierpię nawiedzonych: zarówno z prawej, jak i z lewej strony. Jednak, bardziej dziwię się tym, którzy są nawiedzeni z tej lewej strony i - niestety- zapomnieli o tym, że polski-sowiecki socjalizm doprowadził do tego, że niemieccy hitlerowcy przegrali wojnę, a teraz my jesteśmy trzy razy biedniejsi od tych hitlerowców.
maniek
maniek 15.07.2019, 20:57
To, że wejdzie jest prawie pewne, chociaż w okręgach zwykle przegrywa z lokalnymi politykami, ale lokalni politycy nie zbierają głosów w innych okręgach, czyli np. działacz bełchatowski ma mało głosów w Tomaszowie i odwrotnie, a Macierewicz ma w każdym okręgu dużo chociaż mało kiedy najwięcej. Zresztą z PiS wejdzie pewnie ze 3 osoby to nie ma szans żeby nie wszedł
Brzoza
Brzoza 15.07.2019, 20:20
Dajcie już spokój Macierewiczowi ten szkodnik ma już swoje lata niech pozostanie w naszch sercach jako dobry wybuchowy dziadek pozdrawiam serdecznie
Konrad
Konrad 15.07.2019, 16:54
Za..za..zamach na Tomaszow
Ajdejano
Ajdejano 15.07.2019, 16:13
Do "tom".
Ale równo poleciałeś - pajacu. Odpisuję na twój wpis - pajacu, ale też mi wstyd, że takiemu pajacowi odpisuję.
Głupków nie sieją, sami się rodzą.
tom
tom 15.07.2019, 21:13
Rozmowa z takim człowiekiem jak ty to ogromny wstyd i hańba. Nie przyznawaj się że mieszkasz w Tomaszowie - "najcudowniejszy człowieku o ogromnej kulturze"
tom
tom 15.07.2019, 14:57
Głosowanie na tego człowieka to wstyd
Pawełek
Pawełek 19.08.2019, 16:22
To nie głosuj... i nie miałcz. Idź i rób swoje ze swoimi wielkimi indywidualnościami
Mentor
Mentor 15.07.2019, 10:40
71latek idzie po władze... Mam nadzieję, że to jedyny po 70 na listach wszystkich ugrupować. Jak ma rozkwitać Rzeczpospolita jak "Magdalenka" nami rządzi?
Pisior
Pisior 15.07.2019, 11:48
Przypomnij sobie, w jakim wieku był Bartoszewski (żartobliwie zwany profesorem), gdy robił za idola lemingów i działał w PLL LOT. Taki pierwszy przykład z brzegu.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 21.08.2019, 14:22
Porównanie może i dobre, ale przykład wyjątkowo do d.u py.
@Mentor
@Mentor 15.07.2019, 11:16
Ageism czyli dyskryminacja ze względu na wiek. Paskudna forma bo wykluczająca dużo więcej ludzi z życiowej aktywności niż homofobia czy rasizm. Te ostatnie w takich krajach jak Polska, jednak nadal jednorodnych etnicznie a w przypadku homoseksualizmu to jest też wszędzie nieduża mniejszość, dotykają od 0,001 do 2 % społeczeństwa. Natomiast w przypadku odsuwania ludzi starszych to jest 20-30 %. Obrzydliwe.
Wyborca
Wyborca 15.07.2019, 09:48
Co on zrobił dla tomaszowa proste pytanie? A drugim pytaniem moim jest co zamierza zrobić dla naszego miasta w przyszłej kadencji
AK-47
AK-47 15.07.2019, 15:41
Nic. I nie musi. Jest posłem Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej a nie Tomaszowa....
maniek
maniek 15.07.2019, 20:39
To ja ci Panie Pepesza udowodnię, że jednak powinien coś robić, a on ogólnie śpi w tych ławach. Fakty? Porównanie pracy Macierewicza i Witko gdy był posłem.
Macierewicz - 3 interpelacja i 1 pytanie - żadna z tych rzeczy nie dotyczy naszego regionu, interpelacja na temat jakiegoś zakładu z Niedzicy, a pytanie o most w Tczewie
Witko - 15 interpelacji i 3 pytania - 4 z interpelacji związane bezpośrednio z Tomaszowem i regionem
SA.
SA. 19.08.2019, 16:28
To faktycznie, ten drugi się też nie przemęczył. Znalazłeś konkurenta dla A.Macierewicza jak trzeba. Jak stary Antoni wymiatał, to MW na stojąco pod ławą wydłubywał okruszki. Ale ty tego pewnie nie ogarniesz.
AK-47
AK-47 15.07.2019, 21:45
Jeśli już to AK-47 gamoniu. Jak nie zrozumiałeś wpisu i istoty posłowania to Twój problem.
kolega z forum
kolega z forum 23.07.2019, 15:07
Szanowny AK-47,

serdecznie Cię proszę bądź aktywny tutaj przez najbliższe miesiące. To czas decydujący, obaj o tym wiemy. Nie możemy oddać im Polski. Przynajmniej nie bez walki.
Komplementowalem Cię tu kilkukrotnie, wiem że tego nie lubisz, ale bardzo na tym forum jesteś potrzebny. Masz spora wiedzę i nie nudzisz pisząc, a to jest równie ważne.

Proszę rozważ prośbę, dziękuję.

PS wymienilismy kiedyś parę e-maili, pisałem z protonmail. Jakoś z dwa lata temu. Niestety nie pamiętam loginu tego e-maia, więc nie mogę się zalogować. Ale to ja.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 21.08.2019, 14:29
To proste. Login: Emilia. Jak nie pamiętasz też hasła podpowiadam: #totakazorganizowanaakcja
maniek
maniek 15.07.2019, 22:33
A nie no spoko już zrozumiałem, Antoni ma tutaj tak durnych wyborców z klapkami na oczach, że tylko tutaj może kandydować ze 100% pewnością sukcesu.
Dlatego Opoczno ma Telusa i ma już drugi peron i przejście podziemne na dworcu, a u nas peron nie jest w najbliższym czasie w planach do remontu i tak jak 40 lat temu przyklejałem się w upalne dni do smoły którą jest pokryty tak robię to nadal.
AK-47
AK-47 15.07.2019, 23:12
No właśnie, że nie zrozumiałeś....
Wyborca
Wyborca 15.07.2019, 20:36
Ale startuje z mojego okręgu pusty kapiszonie czy też spłonko może wojłoku
AK-47
AK-47 15.07.2019, 21:47
To zażądaj aby Ci węgla z komórki nanosił! Tępy wyborco.
Wyborca
Wyborca 15.07.2019, 22:27
Byłbym się węgiel Macierewicz wybuchowa mieszanka ty zardzewiały pajacu nie wiem co palisz ale musi być zajefajne że tak odleciałeś szczelasz ślepakami a za snajpera się uważasz
AK-47
AK-47 15.07.2019, 23:10
AK-47 to nie jest broń snajperska....wyskrobku.
?
? 15.07.2019, 10:42
Więcej niż kto ktokolwiek startujący z jedynki z innej partii. Ile osób w Tomaszowie odbiera 500 + ? Ile rodzin nie musi zaciągać chwilówek przed komunią dziecka?
Wyborca
Wyborca 15.07.2019, 10:46
A co ma 500 do Macierewicza a po za tym nie wszyscy dostają te wasze 500 co zrobił dla Tomaszowa ponawiam pytanie
.
. 15.07.2019, 10:54
Odpowiadam ponownie upodmiotowienie społeczeństwa na miarę powojennej reformy rolnej. To, że nie nie możesz poniewierać pracownic, bo Ci po prostu odejdą, a nowe szybko się nie pojawiają, to wina Macierewicza? No może tak. Tyle, że te eks-pracownice się cieszą. A ja z nimi.

Nikt Ci nie dał mandatu by być panem ludności zamieszkującej na terenie na którym urzędujesz tylko dlatego, że prowadzisz firemke czy dwie.

Frazesy zapisane - nomen omen - w konstytucji o równości obywateli wobec prawa, za PiS stają się rzeczywistością.

Co Ty na to?
varan
varan 15.07.2019, 12:08
"upodmiotowienie społeczeństwa", "Frazesy zapisane - nomen omen - w konstytucji o równości obywateli wobec prawa, za PiS stają się rzeczywistością. "
To się uśmiałem. Żeby było jasne, uważam że każda władza po 89 r. (o towarzyszach z prl'u nawet nie ma co mówić) traktuje społeczeństwo jak stado baranów, jakieś nadzieje można było wiązać z rządem Olszewskiego ale postkomuna szybko go utrąciła.
Wyborca
Wyborca 15.07.2019, 11:05
Powinieneś się do Niemiec przeprowadzić i cofnąć w czasie nadawł by się jak nikt a i zabierz ze sobą te pare osób co tak ci pomagają na tym forum
.
. 15.07.2019, 11:10
ziew
.
. 15.07.2019, 09:05
Było podsumowanie prac z podkomisji ws katastrofy smoleńskiej - także ten zarzut jest nieprawdziwy.

Co do Misiewicza - do odejścia z MONu był jednym ze sprawniejszych urzędników w historii resortu po 1989 roku.
Przeciwników PiSu drażni oczywiście fakt, że koleś bez formalnego wykształcenia, skutecznie przegonił trepa, który odmówił podporządkowania się cywilnemu zwierzchnictwu po wygranej przez PiS wyborów.

Sam Macierewicz?

Działacz opozycji demokratycznej w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w latach 1968–1989, współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej „KOR”. W latach 1991–1992 minister spraw wewnętrznych, w 2006 i w 2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, w latach 2006–2007 szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, w latach 2015–2018 minister obrony narodowej. Poseł na Sejm RP I, III, IV, VI, VII i VIII kadencji
Jop
Jop 16.07.2019, 20:06
Piszesz o bombie termobarycznej czy odnalezionych śladach wybuchu (które wyparowaly). Misiewicz rzeczywiście wybitna postać przed którym generałowie powinni padać na kolana. Był na wczasach odchudzających i to podobno z pełnym wyżywieniem na koszt państwa
Rafał Goździk
Rafał Goździk 15.07.2019, 09:04
Pan Antoni Macierewicz odemnie również głosu nie otrzyma.
jakub_olczyk
jakub_olczyk 15.07.2019, 09:00
Pan Antoni Macierewicz mojego głosu nie dostanie, podobnie jak inni kandydaci z listy PiS. Natomiast, zgodnie z obowiązującą ordynacją ma prawo startować w naszym okręgu, choć w nim nie mieszka. Nie kojarzę też, aby "coś" dla Tomaszowa "zrobił/załatwił", ale że nie jest to postać, której dokonania wnikliwie śledzę, to może się mylę. Natomiast jest aktywny w Piotrkowie, gdzie często wypowiada się m.in. w sprawie przebudowy drogi nr 12 i obwodnicy Sulejowa ... i tym samym nie popiera naszego, tomaszowskiego wariantu budowy S74.
.
. 15.07.2019, 09:13
Podobne gadanie o niekompetencji było prze wiele lat w Ticie z adwokatem Piotrem Andrzejewskim z AWSu i mogliście mu skoczyć. Wybierany był raz za razem. Teraz od lat w Trybunale Stanu :)) Mam nadzieje, że z Macierewiczem będzie podobnie.
fala
fala 15.07.2019, 08:45
Głos na PIS- Tak! Na Maciera Nie! Jednak nie jest przymusem głosowanie na jedynkę.
Wyborca Prawicy
Wyborca Prawicy 15.07.2019, 08:20
Poprzednio miał mój głos, i teraz też tak będzie.
Będę głosował na Antoniego Macierewicza. Nie ma nic złego we władzy która…
Będę głosował na Antoniego Macierewicza. Nie ma nic złego we władzy która coś może. Dość ględzenia! 23.07.2019, 15:11
I mój.
GRAŻYNA
GRAŻYNA 15.07.2019, 08:18
KPINY PISIORY SOBIE ROBIĄ !!!!!!!
CO ON ZROBIŁ DLA NASZEGO REGIONU?
Pisior
Pisior 15.07.2019, 08:48
Mniej więcej tyle samo co Radziszewska z PO i Klimczak z PSL.
maniek
maniek 15.07.2019, 20:42
No to go Pisior w niezłym towarzystwie postawiłeś
Panrysiul
Panrysiul 15.07.2019, 12:56
Tyle tylko że Pan Klimczak nie jest Posłem i nie należy do elyty rządzącej. A Antoni to czołówka PiS no i minister były ale jest. Więc mógł coś dobrego zrobić dla TM i powiatu. A nie zrobił nic.
.
. 15.07.2019, 09:16
ten ostatni w przed 12-stą regularnie przyjeżdża audicą za grubo ponad 500 tysięcy ...po zgrzewkę wody Żywiec. 40letni gnój.
Bezstronny
Bezstronny 15.07.2019, 15:07
Nie takimi furami tłucze się dyro z Torunia i jakoś ci nie przeszkadza. Nie wspomnę że kasę przytula od rządu i ciągle mu mało. I to jest OK. Nie takie fury ministrowie rozbijają i jest OK Super życzę powodzenia.
AK-47
AK-47 15.07.2019, 15:37
Od Unii też przytula.....I dobrze.
.
. 15.07.2019, 09:21
do Kauflandu
.
. 15.07.2019, 09:35
Chodzi o Dariusza Klimczaka z PSLu. Ten od audicy
Ajdejano
Ajdejano 15.07.2019, 07:16
Wy wszyscy harcownicy "incognito": jacy wy, k....., jesteście odważni, ukrywając się za swoimi ksywkami. Zupełnie niepotrzebnie tak się trzepiecie, bo jesienią i tak wyrolują was najzwyklejsze mohery i znów mój ulubiony Antek zdobędzie ponad 40 tysięcy głosów.

Przecież wielu z was "odważnikaów" za ksywką, nawet nie potrafi poprawnie pisać po polsku, bo macie zbyt dużo śmieci w tych waszych pustych główkach.
AntekBurczymucha
AntekBurczymucha 14.07.2019, 23:07
Ten pan powinien startować z listy pn. "Polska Partia Oszustów Smoleńskich". Mam nadzieję, że zostanie rozliczony ze wszystkich środków, które komisja strwoniła na swoją niby działalność.
Pulchny Bartuś
Pulchny Bartuś 14.07.2019, 22:36
Starszych nie było??? Gość z takim peselem, do Sejmu w XXI wieku??? Przecież era notatników z długopisem na sprężynce już minęła. Ludzie!!!!! Pobódka!!!! Ten Pan tańczy do pieśni Mieczysława Fogga :-D
Pisior
Pisior 14.07.2019, 23:49
Śledzińska - Katarasińska rocznik 41, Leszek Miller rocznik 46, Macierewicz rocznik 48. Pobudka przez "u" otwarte przydałaby się tobie. I z myśleniem, i z ortografią poniżej poziomu wody w studni, nieuku.
Ubu Tam Tam
Ubu Tam Tam 15.07.2019, 06:45
We wioskach afrykańskich średnia wieku Rady Starszych to ok. 89 lat.
?
? 15.07.2019, 08:06
a w Niemczech? Pajacu.
ooo
ooo 14.07.2019, 19:59
Moim zdaniem kościół wmówi ludziom i będą na niego głosować - to tradycja w naszym okręgu, przykro i wstyd...
Pisior
Pisior 14.07.2019, 20:21
Chyba nie po drodze ci z Kościołem i rzadko bywasz w tej instytucji, skoro piszesz takie brednie. Jestem na mszy św. co tydzień i jakoś nie mogę trafić na polityczną agitkę przed wyborami. Nieładnie tak łamać ósme przykazanie.
ooo
ooo 15.07.2019, 14:55
Od pewnego czasu już mi z tą instytucją nie po drodze. Nie znaczy to że jestem osobą nie wierzącą. Na kazaniach już raczej nie agitują, mają inne spotkania i sposoby...
Riki
Riki 14.07.2019, 21:54
Zaczekaj jeszcze trochę, tydzień dwa przed wyborami. Powiedzą ci żebyś nie musiał myśleć na kogo głosować
Pisior
Pisior 15.07.2019, 00:01
Chcesz się umówić ze mną, abyśmy wspólnie przekonali się o tych rzekomych praktykach? Odwiedzimy tomaszowskie kościoły i wtedy się przekonasz, że łżesz jak bura suka. Kto przegra taki sprawdzian, funduje zwycięzcy przelot w dowolne miejsce w Europie, ale poza Polską. Podejmiesz rękawicę, zakłamany łgarzu?
Wyborca
Wyborca 15.07.2019, 09:53
To w kościele uczą takiego języka jak to dobrze że tam nie chodzę
Pisior
Pisior 15.07.2019, 10:14
Nic nie szkodzi. W stosownym czasie i tak cię tam zaniosą, a potem na cmentarzu postawią ci krzyż. Jak niejednemu wojującemu anttklerykalnemu komuchowi.
Wyborca
Wyborca 15.07.2019, 17:56
Myślę że jak to się stanie to ty już będziesz w piekle tak że kiedyś się spotkamy grzej miejsce pisiorku
varan
varan 14.07.2019, 19:50
Ta cała ordynacja wyborcza to kpina z obywateli. Żaden rozsądny człowiek z dobrymi pomysłami, rozwiązaniami nie ma możliwości dostania się do Sejmu jeśli nie jest mu po drodze z żadną partią.
Inna sprawa to spadochroniarze. Gość ze Szczecina może sobie startować w Rzeszowie, z Katowic w Olsztynie itd. Mają ludzi za idiotów! Ale jeszcze gorsze jest to, że ludzie idiotami faktycznie się okazują, skoro im to nie przeszkadza i głosują, na chorych zasadach, na tę bandę,od lewa do prawa, która rządzi Polską od 89 roku.
Pisior
Pisior 14.07.2019, 17:11
Co nam po Macierewiczu? Czy jest coś pożytecznego, co zrobił dla naszego okręgu wyborczego? Dlatego ja nigdy nie głosuję na takich figurantów z pozycji 1. Wolę kogoś mniej znanego w skali kraju, ale jednak człowieka stąd. Tak więc Antkowi to mogę dać kopniaka w odwłok, a nie głos w wyborach. Mimo, że jestem pisiorem. Żeby była jasność.
To ja
To ja 14.07.2019, 22:12
Jakoś nie tak dawno Pan Antoni był najbardziej zasłużony dla naszego powiatu. ....a teraz? ?????
Pisior
Pisior 15.07.2019, 11:24
A cóż to się stało z wpisem o staroście Węgrzynowskim? Interweniował obrażony?

Pozostałe