Zakopcony "Niebrów"

  • 15.07.2019, 09:25 (aktualizacja 15.07.2019, 17:25)
  • a_k
Zakopcony "Niebrów"
Od dłuższego czasu popołudnia a także wieczory, na osiedlu Niebrów uprzykrza ciemnoszary,a nawet czarny i śmierdzący dym.

Często w tych godzinach przechodząc w okolicach ulicy Szerokiej można dostrzec, że owa ulica jest wręcz siwa, czuć duszący smród. Otwierając okno niejednokrotnie czuć spaleniznę, wyglądajac przez nie widać dym unoszący się nad blokami.Niestety rozwieszenie prania na zewnątrz może skończyć się ubraniami intensywnie przesiakniętymi dymem.

Jakie to zaskoczenie, gdy wracając ze spaceru człowiek zauważa,że właśnie ten okropny "dymek" unosi się z komiu piekarni przy ulicy szerokiej.. Po wykonaniu telefonu do straży miejskiej otrzymujemy informację, iż mają związane ręce - była kontrola tego czym jest palone, wyniki nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Niemożliwym wydaje się ten fakt - może właśnie tego dnia przypadkowo było palone tym co powinno być?

Wydawać by się mogło, że coś tu jest nie tak, ponieważ ten właśnie dym często uprzykrza życie mieszkańcom osiedla,szczególnie tym mieszkającym niedaleko ulicy Szerokiej.

Swoją drogą ciekawe jak smakuje pieczywo, bo zapach dymu pozostawia wiele do życzenia...

Czy na prawdę nic nie da się z tym zrobić?

a_k
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (4)

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

N
N 07.08.2019, 20:18
Minęło trochę czasu i pierkarnia znów kopci jak talala..na szerokiej znów po poludniu siwoutko. Czy to bedzie takie błędne koło?
Ajdejano
Ajdejano 20.07.2019, 18:32
Szanowny Panie Mariuszu: temat tego dymu z tej małej piekarni, to dobry pretekst do tego, aby dać materiał na temat badań jakości, czyli głownie składu chemicznego takiego dymu, który przeszkadza hrabiostwu np. z bloków mieszkalnych (to jest głównie hrabiostwo z wiechciami w gumofilcach: Chorzęcin , Godaszewice, Zawada, Łazisko, Wiaderno, Ciebłowice, itp., itd.).

Nie wierzę, aby taki piekarz, produkujący taki dobry chleb, pchał do pieca nie drewno, ale byle g.ó.w.n.o.

Więc, oprócz zbadania paliwa, jest równie ważne zbadanie i tego dymu, który nie daje żyć temu hrabiostwu-wieśniactwu.
W niektórych polskich, największych miastach pojawiają się drony, które łapią próbki tego dymu. Jednak, nie znalazłem informacji o jakichkolwiek normach dla dymu.

Więc, dobrze byłoby, aby ktoś np. z San.- Epidu, lub z ośrodka ochrony środowiska np. w Piotrkowie (ul. Filtrowa) wyjaśnił: badają taki dym i w jaki sposób pobierają próbki takiego dymu.

PS. Wysilam się tutaj z powodu troski o zdrowie tego hrabiostwa-wieśniactwa z ul. Szerokiej.
hasto
hasto 19.07.2019, 20:53
dym okropny i śmierdzacy. O tym tu piszemy!
Inaczej byś śpiewał gdyby to było pod twoim nosem. Wielki smród. co wy wypisujecie ? kiedy Straż Miejska ma sprawdzać o 2 w nocy? Śmiech!

Oni wtedy nie pracują. Robią kontrole jak sie już wszystko wypali i nic nie znajdują.

To niech przyjdą na rozpalanie i wtedy bedzie wszystko wiadomo
AK-47
AK-47 19.07.2019, 23:24
Chleb jest tak dobry, że odpuszczam sobie ten dym...
Zwykły zjadać chleba
Zwykły zjadać chleba 19.07.2019, 18:13
W tej piekarni prowadzone są regularne kontrolę z ochrony środowiska z Tomaszowa i Piotrkowa, straż miejska jest na okrągło badają i żadnych uchybień tylko właściciela szkoda. Ale teraz ma reklamę za darmo polecam chlebek wiejski i dniowy tylko trzeba wcześnie wstać bo o 10 to już po chlebie. A tak nawiasem mówiąc sam widziałem hrabiostwo jak po 5 bochenkow brali a przed świętami to jeden z nich się kłóci że mu nie chcą pokroić gorącego chleba
.
. 19.07.2019, 17:52
Kochani, byłem przed chwilą po ten chlebek, ale pozamykane :( Widocznie mu tam robią problemy i nie produkuje tak często jakby mógł.

Niedługo by zjeść kromkę prawdziwego chleba, będzie trzeba przed szóstą zapisywać się tam na listę oczekujących.

Jaki świat sobie tą nowoczesnością fundujemy?
w obronie prawdziwego chlebka
w obronie prawdziwego chlebka 19.07.2019, 17:55
A tuż za piekarnią rośnie już nowy haus. Niby jednorodzinny ale olbrzym, ten z czerwonej cegły. Także pewnie będzie wynajmowanie mieszkań, przynajmniej z pięciu. To piekarz będzie miał jeszcze większe kłopoty.

Tyle lat robił chlebek dla całego Niebrowa...
Ajdejano
Ajdejano 19.07.2019, 14:57
Do wpisowicza poniżej (dzisiaj 14:05): tak, masz rację Kolego. Łapali te mieszkania - jak młody indor kluchy i na nic nie patrzyli.
Teraz - to już jest hrabiostwo !!! Mieszkają w blokach obok piekarni - jak murzyni w Ameryce w slumsach, a wydaje się temu dziadostwu, że oni mieszkają w jakichś apartamentach.

I to jest ta wieśniacka mentalność. Hrabiowie-ekolodzy za dychę.
A podobno
A podobno 19.07.2019, 22:14
garnitur dobrze leży dopiero w czwartym polkoleniu
Pen house z widokiem  na  komin.
Pen house z widokiem na komin. 19.07.2019, 15:56
Ajdejano, podjudzają nie niebrowiacy tylko ci z bloków prywaciarza przy Szerokiej. Już któryś donos na NaszTomaszów od kiedy tu regularnie siedzę, czy od 2014 kiedy dla Tomaszowa pojawiała się nadzieja. 2-3 materiał na ten temat czytam i zdjęcia zawsze są robione od strony właśnie tych stosunkowo młodych bloków przy Szerokiej. Tam jeden nawet, po tym, jak się przeniósł do domków próbuje mieszkanie wynajmować nazywając je apartamentem. Wygooglujcie, jest beka. Dla mnie przynajmniej. Widzę, że była tyrka w Reichu - jakiś montaż bojlerów ewentualnie elektryki tera wszystko nazywa albo apartamentem, albo pen house. Tak jest.

Un bedzie tera wszystkich dookola ustawial, zamykał wszystkim interesu bo un pen house ma w mieszkaniu 60-70 metrowym.
zwykły zjadacz chleba
zwykły zjadacz chleba 19.07.2019, 14:05
Ta piekarnia działa od ho ho a może jeszcze dłużej pewnie stała tam wcześniej niż budowali bloki na szerokiej więc Państwo mogli sobie mieszkanka kupować gdzieś w obszarze natura 2000 a nie obok ruchliwej ulicy i "kopcącej" piekarni
a nie sytuacja jak z pewnym panem doktorem co wyprowadził się na wieś i pisał skargi do starostwa że śmierdzi z sąsiada obory
senior
senior 19.07.2019, 14:38
Ta piekarnia istniała już w latach pięćdziesiatych ub. wieku, podobnie jak piekarnia p. Klauze na Karpatach czy p. Kula w Starzycach i na Spalskiej róg Nowowiejskiej to były najstarsze powojenne piekarnie. Istniała jeszcze przed wojną piekarnia róg Nowowiejskiej i Mireckiego w piwnicach Kamienicy narożnej, póżniej przeniesiono ją na ul. Dolną.
Mariusz Strzępek
Mariusz Strzępek 19.07.2019, 16:19
Prowadził ją stary pan Zwierzchowski, później Kryczka. Zarąbiasy chleb był. Godzinami w kolejce staliśmy, by kupić i czasem nie udało się bochenka do domu donieść i trzeba było stanąć ponownie. Boże jak ten chleb pachniał... Supermarketowe szczury takiego pieczywa nie znają. Smutne jest to, że wkrótce będziemy (i jest to perspektywa 3-4 lat) mieli do wyboru tylko chleb z mrożonego ciasta z biedronki lub innego lidla, który nie nadaje się do jedzenia.
Ajdejano
Ajdejano 19.07.2019, 13:43
Ludziska: nudzi się wam i bez końca zajmujecie się ***relami.
Za komuny, wielu z was lub z waszych rodzin, pracowało w Wistomie (może nawet na włóknach ciętych lub na kwaśnej sali), a Wistom smrodził tak, że szło wytrzymać i nikt nie darł gęby tak jak teraz z powodu jakiejś małej piekarni.
Wtedy wszyscy obecni bohaterowie, porąbani ekolodzy, siedzieli (ci starzy) lub siedzieliby (ci młodzi) cicho na ***, bo było sb, komuna.
I portki się trzęsły ze strachu. I wtedy siarczek nie przeszkadzał ?!?!
A teraz nawet dym z małej piekarni przeszkadza - hrabiostwu ?!
I tak międolicie temat, bo jest w modzie?! Bo żadne sb i ub, ani policja nie weźmie was za tyłek ?!
Brawo!!! Bohaterowie-ekolodzy - za dychę i pod ksywkami, którzy sami jeździcie zdezelowanymi samochodami, które nigdy nie były sprawdzane pod kątem prawidłowości spalin.
Nie cierpię takich wsiowych cwaniaczków.
czyste powietrze plus
czyste powietrze plus 19.07.2019, 11:15
W artykule mowa jest o uprzykrzającym dymie, a większość komentarzy jest o chlebie. I tutaj apel do Straży Miejskiej - proszę kontrolować to miejsce regularnie, tak często, jak się da. Nie raz był już wyczuwalny swąd palonego plastiku..
IKA
IKA 17.07.2019, 16:16
Najlepszy chleb to z Łagiewnik, wystarczy zobaczyć jakie kolejki są na rynku. Natomiast taki kopciuch z komina przy wypieku to zgroza, czarno i śmierdząco. Zdecydowanie wolę czyste powietrze!!!
A tak na marginesie, co niektóre wypowiedzi są po prostu głupie.
W ostatnich dniach brak dymu, czyżby nie piekli chlebka???? albo już wszystkie śmieci spalone.
Mieszkanka Niebrowa
Mieszkanka Niebrowa 17.07.2019, 17:48
Są kolejki , bo jest puszysty nafaszerowany chemią kupują mroza i jedzą caly miesiąc . Najlepszy chlebus z Szerokiej ,jakim trzeba byc pustym pisac o paleniu w piecu chlebowym śmieci .
AK-47
AK-47 17.07.2019, 17:19
Za tym z Szerokiej kolejki na rynku nie ma bo szybko schodzi....
A chleb pieką codziennie....Wiem bo kupuję.
zwykły zjadacz chleba
zwykły zjadacz chleba 17.07.2019, 07:23
Chleb najlepszy w Tomaszowie z pieca opalanego drewnem więc nie ma się co dziwić że jest dym, a temat tej piekarni mam wrażenie pojawia się w okolicach wyborów
k_oplina
k_oplina 18.07.2019, 14:24
To,że jest dym to jedno ale to że śmierdzi on spalanym plastikiem to już kolejna kwestia.
Mieszkanka Niebrowa
Mieszkanka Niebrowa 16.07.2019, 08:48
Pieczywo z Szerokiej nie ma sobie równych w całym mieście, a z tym zakopceniem to chyba lekka przesada.
Wiktor
Wiktor 16.07.2019, 09:09
Proszę spróbować pieczywko z Biedronki to zmieni pani zdanie, jest puszyste i chrupiące spożywane z ekstra wędlinką z tego samego sklepu.
emeryt
emeryt 17.07.2019, 11:41
Chyba jesteś młody i nie odczuwasz złowrogiego działania tej chemii w pieczywie z marketów. Ludzie starsi muszą uważać na to świństwo, lecą przede wszystkim stawy i pojawiają się problemy neurologiczne. Dlatego seniorzy chętnie kupują ten chlebek z Szerokiej wg dawnych procedur.
Do Wiktor
Do Wiktor 16.07.2019, 10:58
Do Wiktor . Masakra chlebek z Biedronki nawet 2 tygodnie puszysty , bo nafaszerowany chemią , prosze poczytac skladniki także wedlinka. Na Szerokiej jest prawdziwy chleb , nie ma takiego w Tomaszowie i okolicy
Sszut
Sszut 17.07.2019, 08:54
poczytaj jakie są składniki, a się mocno zdziwisz. Samo takie gadanie jest niedorzeczne. Reklame możesz wystawić jaką chcesz, a składniki każe wywiesić w sklepie Sanepid i tam dowiesz się prawdy. Radzę sprawdzić
Ela
Ela 17.07.2019, 13:59
A mój sąsiad odżywiał się starannie wyselekcjonowaną żywnością i zdrowo nagle zmarł.
Michał
Michał 18.07.2019, 07:39
Właśnie tacy ludzie mnie wkurzają, wyselekcjonowana żywność... oglądnie i namaca z 10 pomidorów zanim wybierze tego właściwego, widzę to często w marketach, selekcjonerzy żywności mają bzika w tym temacie i wzbudzają obrzydzenie.
Długie życie nie zawsze warte przeżycia
Długie życie nie zawsze warte przeżycia 18.07.2019, 02:20
Często tak bywa. Mnie dawny szef usilnie przestrzegał przed paleniem. Marszczył złowrogo - ale tak ojcowsko - brwi gdy czasem mnie spotkał pod firmą z fajką. Zmarł po paru latach w wieku 49 lat... Abstynent, niepalący, seksu pewnie nie uprawiający od czasu spłodzenia córki.

Nie mówię, że sam będę żył dłużej, ale skoro tak, to wolę sobie żyć korzystając z przyjemności.

To są tacy mędrkowie cudzych żyć. Obaj byliśmy dorośli, 10 lat różnicy to nie jest też relacja ojciec-syn. On oczekiwał, że chyba będę wdzięczny, przez pewien czas bardzo m matkował. Gdy napisałem e-maila, że odchodzę, to następnego dnia gdy przyszedłem do roboty, powiedział, że jest bardzo rozczarowany. Przez chwilę tej rozmowy czułem jakbym mu odebrał część tego życia :( To było chore. Bez kitu. Dorośli faceci, w wielu sprawach mieliśmy inne zdanie, choć co - trzeba przyznać - nigdy nie naciskał mnie, a przecież mógł i pisałbym wg jego zapatrywań. Był moim szefem, oczywiście, że bym się słuchał bo takie tam mieliśmy role. Ale tylko w robocie.

Zatrudniasz się gdzieś, a ktoś ma poczucie, że uwiązał Cię na całe życie. Do dziś bardzo niekomfortowo czuję się w takich sytuacjach. Często jest tak, że gdy mężczyzna nie ma syna, a bardzo by chciał, to potem przelewa te uczucia na dorosłych - jakby nie było jednak obcych ludzi. Ale to tylko taka domatorska hipoteza :) Ale potem w paru sytuacjach życiowych spotkałem się z czymś podobnym. I by było jasne, to nie byli geje czy kryptogeje. Wszystko przynajmniej na to wskazywało.

Szef w robocie, wynajmujący mieszkanie który zżywa się z lokatorem (jeden - bez pytania - doradzał mi co mam sobie do jedzenia kupować :)) )

Dobrzy-źli, narzucający się ludzie. Zrobisz coś z WŁASNYM życiem nie po jego myśli to czujesz się jakbyś go zranił. Chore akcje i do dziś poza arogancją (której oczywiście nie lubię), nie wiem jak na to reagować.

Zajmij się chłopie sobą, co najwyżej swoją rodziną, żryj tylko zdrowo, wypiekaj domowymi sposobami chleb, ale wara od cudzego PRYWATNEGO życia.
Zenia
Zenia 17.07.2019, 20:24
Widocznie żle selekcjonował zdrową żywność. Ja wypiekam sobie chleb w domu z mąki orkiszowej, pycha.
Basia
Basia 16.07.2019, 08:59
Chlebek jest przepyszny a piekarnia od lat potrafi wyżywić tysiące niebrowiaków
Do a_k
Do a_k 15.07.2019, 17:35
" rozwieszenie prania na zewnątrz może skończyć się ubraniami intensywnie przesiakniętymi dymem."
Po to wam wybudowano w każdym bloku suszarnie, abyście tam suszyli swoje gacie i skarpety, a nie na balkonie i dworze jak Pawlak i Kargul.
Ciepły i smaczny chlebek to chętnie by się jadło, ale cóż kiedy komuś dymek przeszkadza. Przeprowadźcie się poza granice Tomaszowa, jak radzi wam Tom, a tam będziecie mieli czyste i świeże powietrze, bo mieszkańcy tamtych terenów, bez względu na porę roku nie wietrzą mieszkań.

""dymek" unosi się z komiu piekarni przy ulicy szerokiej"
Dymek może się unosić z komina, a nie z jakiegoś komiu, a nazwę ulicy zawsze piszemy z dużej litery.

BA
BA 15.07.2019, 16:15
koszmarem jest mieszkać w okolicy tej piekarni!!!
Ajdejano
Ajdejano 15.07.2019, 14:18
Kto potwierdzi, że to zdjęcie powyżej - to jest zdjęcie dymu z komina tej małej piekarni. Takich zdjęć można narobić wszędzie. To zwykła "kicha kaszana".

A chleb z tej piekarni - wyśmienity.
A ci, którym tak "cóś" śmierdzi - niech może myją się chociaż raz w tygodniu, zwłaszcza nogi.
W obronie piekarni przy Szerokiej
W obronie piekarni przy Szerokiej 19.07.2019, 16:11
nawet jeśli tak to większość ludzi tego miejsca będzie bronić. I ja też, mimo, że w moim - wydawałoby się interesie - byłoby gdyby zniknęło.

To jest biznes który właściwie powinien być wpisany na listę tomaszowskiego dziedzictwa. Kultowe miejsce. Aż dzisiaj pojadę tam rowerem przez pół miasta by sobie kupić ten chleb który wychwalacie. Aż mi ślinka poleciała.

Niech wynosi się osiedle nie interes który stał tam od tysięcy lat.
W obronie polskiego smaku
W obronie polskiego smaku 19.07.2019, 16:14
Ludzie wychowali się na tym chlebie, z oddali tęsknią za tym zapachem. Świeża ogórkowa z takim chlebem... O Boże.... mhhhhhh!

Biedronka? Lidl? Ty młodociany dziadu! Jeden z drugim! Nie znacie prawdziwego smaku.
AK-47
AK-47 15.07.2019, 15:43
Chleb z tej piekarni jest najlepszy w mieście! ...
Mieszkanka Szerokiej
Mieszkanka Szerokiej 15.07.2019, 12:35
Jak ktoś chce zobaczyć jak smakuje chlebus , niech kupi i zobaczy jak smakuje. Nie ma w Tomaszowie lepszego pieczywa. Alle zazdrosc męczy. Ja mieszkam na przeciwko , mnie nie męczy zapach dymu , tu tylko kilku sąsiadom to przeszkadza z zazdrosci
Hymen destoyer
Hymen destoyer 15.07.2019, 12:00
Trochę się ochłodziło, to trzeba pdpalić w piecu :-)
Proponuję wyższe stawki za wywóz śmieci, to nawet eternit i opony pójda do pieca.
gosc
gosc 16.07.2019, 10:32
I co? wtedy mniej zapłacisz:D Logika ludzie nie boli.
Pioter z Sumatry
Pioter z Sumatry 15.07.2019, 11:50
I tu ciekawostka: Jest to najlepsze pieczywo jakie jadłem!

Pozostałe