"Słodka niedziela" w Skansenie Rzeki Pilicy

  • 15.07.2019, 14:04
  • Joanna Sztymelska
"Słodka niedziela" w Skansenie Rzeki Pilicy, filii MCK-u
loadingŁaduję odtwarzacz...
W niedzielę, 14 lipca 2019 roku, Skansenie Rzeki Pilicy, filii Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zorganizowany został piknik rodzinny zatytułowany "Słodka niedziela".

- Przygotowaliśmy dla gości mnóstwo atrakcji. Był pszczelarz, który opowiadał o ciekawostkach związanych z pszczołami. Spróbować można było oczywiście miody. Obejrzeć wyroby z wosku. Byli też animatorzy z Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim z rozmaitymi grami, zabawami plastycznymi i nie tylko. Obecna była najbardziej znana w naszym powiecie pasieka Jaros. Spróbować można było tradycyjnych obwarzanków i serów. Zielarz opowiadał o właściwościach leczniczych różnych ziół, więc naprawdę bardzo dużo się działo  - mówi Zbigniew Cichawa, kierownik Skansenu Rzeki Pilicy.

Nowością na imprezie w Skansenie był udział Stowarzyszenia TOPORY. Są to miłośnicy gier planszowych oraz RPG, którzy mieli swoje stanowisko, budząc duże zainteresowanie tradycyjnymi grami.

Poza tym nie zabrakło artystów - rękodzielników, głównie ze Stowarzyszenia Amatorów Plastyków w Tomaszowie Mazowieckim. Rzemisźlnicy prowadzili także zajęcia warsztatowe.   

Odwiedzający  mogli też zwiedzać wszystkie wystawy i obiekty, które prezentowane w Skansenie. Przygotowano m.in. bardzo ciekawą wystawę "W świecie pszczół", na której można się zapoznać z rozmaitymi ciekawostkami, związanymi z życiem tych owadów.

Dużą popularnością cieszyło się też "Koło Fortuny" z kinem Helios, gdzie można było odpowiadać na różne pytania związane z tematyką filmową i w ten sposób wygrywać rozmaite nagrody. 

Jak przekonuje Zbigniew Cichawa, niedzielne atrakcje przygotowano w taki sposób, aby ich adresatami były osoby w różnym wieku. Było coś dla najmłodszych, ale też dla osób dorosłych. Do Skansenu przyjechali goście z całego kraju, nie tylko z naszego miasta czy powiatu. Tym bardziej, że dopisała pogoda. Nie było zbyt gorąco, ale nie padał też deszcz. 

Sporym zainteresowaniem cieszył się konkurs Kina Helios. Można było odpowiedzieć na wiele ciekawych i zaskakujących pytań. To też zabawa zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Cały czas do gry ustawiona była kolejka. Każdy miał nadzieję, że po wykręceniu przez "Koło fortuny" pytania, odpowie dobrze i otrzyma nagrodę.

Słodka niedziela w Skansenie odbywała się już po raz trzeci. 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe