Do Spały pociągiem

  • 17.07.2019, 20:10
  • Mariusz Strzepek
Do Spały pociągiem
Kolejny weekend (13-14 lipca 2019 r.) przejazdów Eko Pociągiem za nami.

Uczestnicy mieli możliwość wyboru trzech form edukacji ekologicznej. Pierwsza grupa udała się z przewodnikiem w teren Rezerwatu Spała. Druga, skorzystała z wypożyczalni rowerów i przejechała malowniczo położoną ścieżką pieszo rowerową wiodącą ze Spały do Inowłodza. Trzecia, udała się do Inowłodza na zwiedzanie z przewodnikiem, który przedstawił najciekawsze walory przyrodnicze oraz zabytki.

Kolejne przejazdy już w najbliższy weekend 20-21 lipca aż do 24-25 sierpnia. Zachęcamy gorąco wszystkich do skorzystania z bezpłatnych przejazdów Eko Pociągiem na trasie Łódź-Spała oraz bezpłatnych wycieczek po Spale i Inowłodzu. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy upominek.

Istnieje możliwość rezerwacji miejsc telefonicznie po nr tel. 537 538 442 oraz 515 068 643 oraz mailowo [email protected] Serdecznie zapraszamy.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (6)

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zawiedziony
zawiedziony 20.07.2019, 10:55
Totalna porażka, zarezerwowałem trzy miejsca na wyjazd ze stacji Łódź-Widzew, niestety nie mogłem nigdzie uzyskać informacji, z którego peronu i o której godzinie pociąg odjedzie. Ponieważ pociąg odjeżdża o godz 8:10 z Łodzi-Kaliskiej, na stacji Łódź-Widzew byliśmy o godz 7:45, w informacji kolejowej, usłyszałem, że przejazd jest realizowany przez innego przewoźnika i pani która tam pracuje nie wie o której godzinie będzie pociąg do Spały (pracuje na stacji Łódź-Widzew i nie wie o jakich godzinach odjeżdżają z tej stacji pociągi {jakiś absurd}). Czekaliśmy w przejściu podziemnym pomiędzy peronami, w nadziei że zostanie podana informacja o pociągu przez radiowęzeł lub zostanie wyświetlona na tablicach świetlnych, niestety ani nic się nie wyświetliło, ani nie przeczytano komunikatu. Po bez mała półtoragodzinnym oczekiwaniu, wróciłem z rodziną do domu. Szczerze nie polecam. Chyba że ktoś dojedzie np na stację Bedoń gdzie jest tylko jeden peron.
O
O 19.07.2019, 10:02
A ja na to wszystko Ch.....posel poslowi i oslowi nie zaszkodzi.Polityka to G........Widza i patrza tylko w swoja strone.Taka prawda.
?
? 18.07.2019, 01:41
Świetny pomysł, sam bym się wybrał. Byłeś Mariuszu? Jeśli tak, to zazdroszczę Ci.

Jako starszy mądrzejszy Kolega, pokusiłbyś się o jakaś hipotezę, dlaczego taki pociąg dla ludzi - właśnie na przykład starszych, nie jeździł w przed 2014 roku? Pieniądze z Unii już były, tory chyba też (?)

Co się zmieniło? Twoim zdaniem?
maniek
maniek 18.07.2019, 09:56
Wcześniej nie było przede wszystkim tych spalinowych pociągów w Przewozach Regionalnych. Ale widzę, że zainteresowanie trochę słabe, tydzień temu jechał ten dłuższy skład, a teraz widzę, że dali mniejszy.
?
? 18.07.2019, 12:53
„Maniek” kiedy zmieniłeś płeć z Kamili S.?

Na ścieżce którą za dwie bańki (dobrze pamiętam?), pobudowaliście przed 2014, jest zainteresowanie. Drugi tydzień już jeżdżę i spotykałem 1 (słownie: jednego), rowerzystę.

Są wakacje, ludzie stamtąd do roboty też powinni jeździć. ZERO. Ja i dziki. Nate ostatnie z 5-6 razy już się nadziałem. Stoi locha, dwie i się patrzy. Tupiesz, patrzy się. Krzykniesz, patrzy się i stoi sobie na ścieżce.

Gdy już ostatecznie zabronicie polowań będzie poza radami rowerowymi, ochranianymi przez panów z bronią palną, strach będzie jeździć.

Liberalne mody. Dziki, ważki, kleszcze jeszcze niedługo weźnie pod ochronę.

W drugą stroną ze Spały, już zazwyczaj lasem, albo przez Brzustów wolę jechać, przynajmniej na coś nowego człowiek się natyka. Ta ścieżka jest tak nudna :( A po szóstej jak tam do grot - samochód za samochód, tir za tirem. Smród jak w mieście.

Kowalewski jako główny punkt kampanii obrał tomaszowską turystykę :))) Fachowiec z kilkunastoletnim stażem w samorządzie. Nadęty buc. Bez wyczucia, z jakimś tam rozeznaniem - które można nabyć w ciągu roku, i bez jakiejkolwiek wizji na rozwój społeczności którą chce reprezetnować. A buc! Jak chol.era. Typoway łodziak na prownicji.
!
! 19.07.2019, 10:46
Jak rozumiem - między Spałą a Inowłodzem tłumy na ścieżce?
Mariusz Strzępek
Mariusz Strzępek 18.07.2019, 07:24
Pociągi jeżdżą od wielu lat. Nie jest to żadna zasługa Rządu. Ani tego ani też poprzedniego, a raczej wójta Kąckiego (PSL), który załatwił kasę w samorządzie województwa (PO-PSL) z RPO i dogadał się z Przewozami Regionalnymi. To tak, jeśli chodzi o ścisłość. Skoro pytasz, to odpowiadam. Nie można wszędzie i do wszystkiego mieszać tego partyjniackiego, ohydnego fetyszyszmu. Ludziom w tym kraju zaczyna odbijać. Oceniają wszystkich przez pryzmat znaczka w klapie marynarki. A ja mam nadzieję, że kiedyś Polacy się obudzą, wezmą do ręki kije i pogonią z Wiejskiej i jednych i drugich
/
/ 18.07.2019, 08:18
Dziękuję za szybką odpowiedź.

Odpisałem aaa z dwie strony maszynopisu i wyskoczyło, mimo że okienka captcha nie wyświetliło

”type "error"
message "Pole \"Nie jestem robotem\" jest wymagane."

Jestem na swoim IP
Więcej notesów!
Więcej notesów! 18.07.2019, 01:47
Ale można i postawić i przy tej okazji zarzuty PiSowi.

Bo dlaczego nie wyprodukowali więcej tych toreb na ramę i notesów z długopisami z ekotektury?! Widać przecież na pierwszym zdjęciu, że pasażerowie wyskoczyli po gadżety jak korek z szampana po wstrząśnięciu.

Hę?

Pozostałe