Nowy market na Niebrowie

  • 18.07.2019, 19:12 (aktualizacja 18.07.2019, 19:22)
  • Brunon Zwarra
Nowy market na Niebrowie
Dużo więcej osób niż podczas listopadowego otwarcia niemieckiego Aldi przy Rondzie Tomaszowskich Olimpijczyków, przyszło dziś na otwarcie nowego marketu u zbiegu Kwiatowej i Szerokiej. Lokal zajmowany do niedawna przez sklep z tym samym asortymentem – „Mila”, zajęła „Stokrotka” należąca do polskiej sieci sklepów z Lublina. To pierwszy ich obiekt w Tomaszowie i trzydziesty trzeci w naszym województwie. Co ciekawe są obecni już w dużo mniejszych od Tomaszowa miastach jak Rawa, Przedbórz czy Koluszki. Czy to oznacza, że w naszym mieście jest jeszcze rynek na obiekty tego typu?

Przeczytaj o otwarciu pierwszego dyskontu niemieckiej sieci Aldi tutajttps://www.nasztomaszow.pl/wiadomosci/28095,weryfikacja-stereotypow

Natknąwszy jakoś tydzień temu na informacje, że pierwsza tomaszowska„Stokrotka” będzie tego dnia otwierana o 6.30 byłem na miejscu już pół godziny wcześniej. To żadne wzywanie, bo jazda po Tomaszowie w tych godzinach w lipcu należy do przyjemności. Jest jeszcze w miarę cicho i spokojnie nawet na największych ulicach. Przede wszystkim nie natykam się na olbrzymie i śmierdzące TIRy. Uważam, że każdy komu zależy na udanym dniu, powinien o poranku wsiadać właśnie na rower i ruszać w miasto przynajmniej na godzinę . Nie w las, nie w dzicz, ale właśnie w przestrzeń na której najbardziej nam zależy, czyli nasz ukochany Tomaszów. Na miejscu dowiedziałem się, że otwarcie nastąpi jednak o 9, więc wróciłem do domu by wysłuchać ulubionej audycji w Polskim Radio 24 czyli komentarzy o poranku, które rozpoczynają się o siódmej. A że PR24 dostępny jest w kablówce Multimediów, w każdym pakiecie, więc nie musiałem długo dłubać w smartfonie by odpalić radio internetowe przez aplikacje TuneIn.

Przyjeżdżawszy przed „Stokrotkę” o szóstej, trochę liczyłem, że uda mi się porównać zainteresowanie tego typu imprezami wśród mieszkańców osiedla „Hubala”, „Wyzwolenia” i trochę „Śródmieścia” podczas otwarcia niemieckiego Aldi, z tym co zobaczę na największym tomaszowskim osiedlu, czyli „Niebrowie” „Stokrotkę” z tego punktu widzenia otwierano w innym czasie - nieco poźniej - ludzie nie musieli się zrywać by wpaść na imprezę, no i są przede wszystkim wakacje. Można było przyjść przy okazji, czy nawet ad hoc widząc tłum przed sklepem. Trudno ocenić, kto przyszedł skuszony tańszym zakupem, kto z ciekawości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Dane socjologiczne na temat Tomaszowa są skąpe, właściwie jedynie miarodajne pochodzą z ogólnopolskich spisów powszechnych, a te organizowane są bardzo rzadko, no i te umieszczane raportach Urzędu Miasta. Co do ostatnich – mówiąc oględnie są bardzo powierzchowne i sprowadzają się jedynie do analizy danych zastanych, przede wszystkim dotyczących infrastruktury w mieście i finansowanych przez miasto instytucji. O zamożności tomaszowian – prawdziwej, nie demonstrowanej, wiemy nadal niewiele.

A jednak społeczeństwo polskie podlega dynamicznym zmianom, a badań na temat miast wielkości Tomaszowa jest nadal bardzo mało, co widać po wielkim zdziwieniu wśród wielu publicystów po opublikowaniu przez socjologa Macieja Gduli książki „Miastko”, w której próbuje zrozumieć zwycięstwo wyborcze PiSu w 2014 roku. Dlatego tak jak - w miarę regularne - wizyty w kościołach podczas niedzielnych mszy, w różnych częściach miasta, tak otwarcie nowego dyskontu jest dla mnie niezwykłą gratką.

Oczywiście jak wielu obecnych dzisiaj na Kwiatowej zgarnąłem też i gadżety promocyjne (bo czemu nie?), najbardziej cieszą mnie paski odblaskowe rozdawane przez piękne tomaszowianki przed sklepem. Zaraz założyłem je na nogi, mimo że miałem już parę swoich ;). Widoczność dla kierowców aut, jest bardzo ważna. Ale również osłodziłem sobie poranek smacznymi krówkami w opakowaniach z logiem sklepu.

Brunon Zwarra
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krysia
Krysia 26.07.2019, 22:19
Za czym kolejka ta stoi ? Co kupi ?
sprawa honorowa
sprawa honorowa 05.08.2019, 02:59
Ciociulu, czy zamierzasz dotrzymać słowa i spłacić swojego Brata, któremu obiecałaś z właściwą sobie wylewnością , że „nie spoczniesz, zanim nie spłacisz, uff, uff, uff” i nadęcie.

Tatulo, w końcu odpisał się (czego ja bym nie zrobił nigdy), nie bardzo nawet pewnie wierząc w deklaracje. A sprawa wisi.

Dziś możesz to zrobić bezgotówkowo. Jest skraweczek ziemi na Kaczce, który w porównaniu do mieszkania na Niebrowie jest niczym. Skrawczek ziemi na Kaczce tak jak się obiecało, a nie na OLX i sprawa jest zamknięta.

Nie inspiruje mnie Matka, wręcz przeciwnie. Sam z siebie.

Nie zostawiaj konfilktu następnym pokoleniom.
Płodny jestem do końca życia.
Karol
Karol 22.07.2019, 09:20
Uff, mały ten mini markecik, ech kiedy Tomaszów doczeka się wielkopowierzchniowego normalnego Marketu???
Monia
Monia 22.07.2019, 18:44
Gdyby w końcu wzięto się za parterową zabudowę Warszawskiej, gdzie te budy stoją od ponad stu lat. Pierzeje Warszawskiej czekają na rewitalizację Panowie Włodarze Tomaszowa. Może już czas doprowadzić do estetyki zabudowę naszej głównej arterii miasta.
To prawda
To prawda 22.07.2019, 13:18
Mało i by kupic byle kostkę masła czekać trzeba 10-15 minut. Uff, ale się wnerwilem!

Co do nowych marketów marzy się wreszcie porządny budowlany. Póki co w Mrówce, byle kluczyk 20-30 zł. Ludzie budują domy, dzięki najmniejsze u w historii bezrobociu, remintuja mieszkania i po byle karnisz muszą jeździć do Łodzi.

Jakiś mniejszy Leroy Merlin w Tomaszowie spokojnie by na siebie zarobił, choć marzeniem jest Brico Marche (ten sam właściciel co spożywczak w galerii, ale budowlany sklep) To jest najtańszy sklep budowlany z tych sieciowych.
Otwórzcie Bricomarche w Tomaszowie! Ileż można czekać na puszkę farby…
Otwórzcie Bricomarche w Tomaszowie! Ileż można czekać na puszkę farby poniżej 10 zeta? 22.07.2019, 13:29
Bricomarche jest nawet w dużo mniejszym Radomsku! Ten sklep - zdaje się - można otworzyć na zasadzie franczyzy. Sieć muszkoeterow czy jakoś tak to się nazywa.
Brico to nie jest duży market, ale wszystko jest. Serio - zobaczycie gdzieś, wejdzcie oceńcie sami. Szczypce do rur kupiłem kiedy za 5 zł... Rzy Jagiellonskoej w Wawie.

Hej lokalne byznesmeny! Weźcie się za to! Na to nie jest potrzebny duo większy plac od tego co jest pod Stokrotka czy Netto!

Kto pierwszy to odpali, będzie z tego żył przez najbliższe 30 lat. Tak jak wcześniej napisałem - stosunkowo niskie ceny artykułów, czyli ci dostawcy też muszą stawiać nie za wysokie warunki.

Myślę że plac 500 m2 z drugie tyle na parking. Bańkę trzeba zainwestować na start tak jak w McDonalda. Ale potem biznes łatwiejszy, warunki franczyzodawcy dużo lepsze.

Ja nie mam tej kasy, ale po Tomaszowie już jeżdżą auta na lokalnych blachach, za 400-500 tys. Za Biedronka na Panfil dwa tygodnie temu widzalem... Maserati(!) z rejestracją ETM.

Zróbcie coś dla ludzi i zarazem dla siebie!
Budowlany Bricomarche dla Tomaszowa!
Znawca
Znawca 29.07.2019, 17:07
Maserati nie są drogie jako używane :)
To dobry czas by otworzyć market budowlany w Tomaszowie. Niepotrzebny…
To dobry czas by otworzyć market budowlany w Tomaszowie. Niepotrzebny duży plac. Biznesmeni z TM zainteresujcie się! 23.07.2019, 12:09
Google: Właściciel Bricomarche zwiększa obroty. Planuje kolejne otwarcia
fan Bricomarche
fan Bricomarche 23.07.2019, 13:02
Trzeba by inwestora zaprosić do Tomaszowa ale kto to zrobi???
@fan Bricomarche
@fan Bricomarche 23.07.2019, 13:33
Milion złotych mają i nasi. Zresztą, to najczęściej odbywa się na takiej zasadzie jak ze Stokrotką / Mrówką przy Kwiatowej.
Kto inny jest właścicielem budynku i terenu, kto inny wynajmuje i prowadzi sklep.

Najlepiej oczywiście prowadzić na swoim terenie, ale też ziemię można wynająć. Taki Bricomarche jaki jest przy Jagiellońskiej w Warszawie (wolnostojący, bo są i takie będące częścią większego centrum handlowego), ale ten z Jagiellońskiej w Wawie, to jest blaszak typu Bodzio u nas przy szpitalu. Żadna zaawansowana technologia.

Dobrze by to powstało. Naprawdę wielu ludziom by ulżyło, bo również w Tomaszowie i w okolicach buduje się sporo, a ceny materiałów budowlanych / wykończeniowych są u nas wyższe niż w miastach gdzie jest właśnie Bricomarche, Leroy Merlin, Castorama czy inne tego typu obiekty. Jest też francuska Panorama (to jest chyba nawet ten sam właściciel co Leroy Merlin, ale strategia biznesowa zupełnie inna. Baradzo drogo)

Pod Bricomarche myślę, że wystarczy teren wielkości tego jaki zajmuje Biedronka przy Frabiarskiej.

Część budynku Bricomache przy Jagiellońskiej w Warszawie, to jest hala bez ogrzewania, bo trzymają tam płyty i inne drewno, które wymaga jedynie osłonięcia przed deszczem.

Przejedźcie się na Jagiellońską w Warszawie, bo to jest naprawdę prosty market - modelowy dla kogoś kto chciałby zbudować  to w Tomaszowie,a istniejący w bliskim sąsiedztwie dużego Leroy Merlin przy Modlińskiej. Utrzymuje się bo ma świetne ceny.

Natomiast te tomaszowskie składy czy minimarkety budowlane, jawią się przy tym jak jakieś salony. Byle wiertełko 10 zł.
Szmatę na szyję, taką antypyłową z odblaskiem z dwóch stron (ja to chciałem na rower, ale dedykowana jest na budowy), dziś ogłądałem - 15 zł. W Auchan w Warszawie (na Modlińskiej i na Okęciu - wszystko do sprawdzenia, bywacie tam przecież), jest po ...złotówce. No kurcze... :(

Na Jagiellońską do Bricomarche dojechać z Tomaszowa można nie zjeżdżając z S8, przed samym marketem wystarczy jedynie zjechać ślimiakiem z S8 w kierunku Pragi na węźle Żerań, właśnie na ulicę Jagiellońską. Godzina jazdy. Co prawda ja tam będąc z dwa czy trzy razy autem próbowałem zjechać z 10 razy :)) i lądowałem nie tam gdzie chciałem, ale dla kogoś jeżdżącego na codzień samochodem, wprawionego w znakach to będzie proste. Nie ominąć zjazdu na Pragę Północ po prostu. Z Tomaszowa w sobotę rano, godzina jazdy.

Piankę do okien kupiłem tam za ...9 zł (duża tuba), szczypce do rur za 5 zł, farbę olejną (tę najpopularniejszą puszkę - litr?), też poniżej 10 zł Oprócz szczypiec do rur, to wszystko było w regularnej cenie, nie że promocja. To samo z bejcą do drewna.

Dla majsterkowiczów i drobnych budowlańców jakich w Tomaszowie jest wielu, to jest raj. Na elektronarzędzia co tydzień promocja. Młot do ścian w blokach, za 100-150 zł.
.
. 23.07.2019, 13:41
Firma nazywa się Brico Depot Jagiellońska 82 Warszawa. W Google wyświetla się jako zamknieta w tje lokalizacji na stałe.

Byłem tam rok temu ostatni raz.

Brico Depot nie Bricomarche
.
. 23.07.2019, 13:43
szkoda :( bardzo szkoda :(
Aldona
Aldona 21.07.2019, 08:44
Autor widać ma alergie do marketu Aldi. A jest to jedyny market w mieście w dużej części z innym towarem niż cała reszta sieciówek. Czas podjąć jakąś kurację drogi pismaku. Poza tym Stokrotka to nie polska sieć. Lecz czy to ma takie znaczenie? W marketach sprzedawany jest towar głównie wyprodukowany w Polsce. Pracownicy też pracują głównie z Polski. I podatki też w dużej części idą do polskiego US. Dinozaurów umysłowych jednak widać nie brakuje. Komentarze też widać są puszczane tylko te przychylne właścicielowi portalu, jednocześnie mającemu dużo wspólnego z drobnymi sklepikarzami. eh.....
xl
xl 20.07.2019, 22:44
Widać zwolenników otwarcia stodół w tym mieście nie brakuje
/
/ 21.07.2019, 05:59
1. Stabilna praca 2. Niezłe jak na Tomaszów zarobki. Utyskiwanie rzeczywistości nie zmieni. Jest teren, Burian kupuje, buduje, wynajmuje.

Uzupełnienie:
Z punktu widzienia osoby która przez 19 lat żyła w większym mieście, to i tak w Tomaszowie jest mały wybór. Przez 3 tygodnie szukałem najtańszej możliwości zakupu mniejszego klucza nastawnego. Takiego który w większości zastosowań zastępuje płaskie i oczkowe.

No i i skończyło się na ...rynku za 10 zł. Carrefour: 14 czy nawet 14,99 Mrówka chyba ponad 20, wszędzie indziej też.

I teraz: Carrefour Market (czyli taki mały market po pawilonach PSS na osiedlach - jak u nas Biedronka przy Panfil. Carrefour Market na Julianowskiej w Warszawie - 6,99 zł. Rok? Półtora roku temu?

W ogóle wszystko jest jest tańsze jeśli chodzi o zakupy. Nawet te sklepy „wszystko za złotówkę” w Tomaszowie są za 1,5 zł Idźcie sobie na bazarki przy Julianowskiej w Warszawie, przy Namysłowskiej - wszyztkich tego typu. A tam się kupuje wszystko do sprzątania, jakąś małą przemysłowkę. Złotówka za sztukę. W Tomaszowie? 1,5 - 2 zł i więcej. Ta sama chińszczyzna.

Buraki które wstydzą się na takie tematy rozmawiać, a sami kombinują by zaspokoić podstawowe potrzeby tego nie powiedzą, ale fakty są takie, że handluje się w Tomaszowie dużo drożej, w krótszych godzinach (sklepy czynne do 17??? WTF?? Pfff To te 20 lat temu nawet tu tak nie było), niż w Warszawie
Ja nie kręcę nosem, że nie można już kupić jedzenia w markecie w nocy, nie o to mi chodzi. Ale sklep czynny do 17 - rękawiczki te typu wampirki tylko, że czarne na rowwer za 2,50 ??? Gdzie w Warszawie kupuję za 1 zł?
Kupują tę chińszczyznę w tych samych hurtowniach w Rzgowie, część pewnie na Marywiliskiej w Wawie, część na Wólce Kosowskiej, ten sam towar cena 150 % wyższa.

:( chce już do domu
:( chce już do domu 21.07.2019, 06:07
Pompkę teraz trzymam do roweru, która kupiłem w Tesco na Stalowej za 1,99 zł (jak Boga kocham, przeleżała sezon, nikt jej nie kupił bo chyba opakowanie było naruszone, no nie wiem. Ja na pewno dałem 2 zeta), w Biedrze przy Panfil identyczną widziałem jakoś tydzień temu za ? ...9,99 zł

Dramaty prowincji: przemoc na codzień, drożyzna, niska jakość spotykanych ludzi.
Hanka
Hanka 20.07.2019, 09:55
Napięcie w artykule...majstersztyk
:P
:P 20.07.2019, 11:52
:)) thx
Ajdejano
Ajdejano 19.07.2019, 13:25
Jak czytam te wszystkie wpisy, to zastanawiam się: jacy durnowaci są ci wszyscy ludzie, którzy takie bzdety piszą.
W Polsce, jednak musi być dobrobyt, jeżeli ludzie zajmują sobie czas takimi wpisami-***relami.

Ale, za chwilę będą bluzgać na rząd i ten cholerny PiS. Paranoja.
Delciu
Delciu 19.07.2019, 09:48
Duże i śmierdzące TIRy ? Brawo dla autora tego posta, gdyby nie te „śmierdzące TIRy” nie miałbyś co jeść, w aptekach nie byłoby leków potrzebnych dla Ciebie, Twojej rodziny czy przyjaciół, ludzie poświęcają życie dla pracy na rzecz innych, a Ty obrażasz ich pomimo, że ten zawód jest nie bez powodu nazywany najtrudniejszym zawodem świata. Wielki minus dla autora za te wypowiedź i jedyna śmierdząca rzecz jaką tu widzę to ten artykuł.
e
e 19.07.2019, 09:54
noo rzeczywiście, oddychać bym nie mógł, pajacu.
Wyjedź chociaż gdzieś do roboty na zachód i poobserwuj jak to jest organizowane. Dwutygodniowe wakacje nie bardzo na to pozwalają, a w czasie studiów (jeśli jakieś w ogóle ukończyłeś), nie kwalifikowałeś się nigdy na stypendium. Zatem jedyna możliwość potyrać tam.
Czytelniczka
Czytelniczka 19.07.2019, 07:58
Szczerze? Ciężko stwierdzić o czym konkretnie jest artykuł. Zamiast konkretnie zgodnie z tytułem, nie potrzebne krążenie wokół tematu. Widząc tytuł chciałabym przeczytać o tym co jest w tytule, a nie koniecznie o tym, że autor artykułu uwielbia jakąś audycje w radiu...
Kierowca
Kierowca 18.07.2019, 23:30
Śmierdzące Tir-y ... haha ... po pierwsze pismaku zapoznaj się z definicją co oznacza skrót "TIR", Po drugie to co druga osobówka śmierdzi gorzej niż ciężarówka... Po trzecie gdyby nie te śmierdzące Tir-y, to byś nie miał o czym pisać bo ten sklep by nie był otwarty, no chyba że takie pismaki jak Ty przynieśliby towar do magazynu na plecach
BZ
BZ 19.07.2019, 05:32
Z perspektywy mieszkańców miasta degradujecie przestrzeń, prowadzicie do nowotworów, udarów chociażby nie pozwalając zasnąć ludziom mieszkających przy ulicach przez które przejeżdżacie.
Większość dróg nie jest przystosowana do takich obciążeń, więc rozsypuje się po 5 latach od pobudowania.
Czytelniczka
Czytelniczka 19.07.2019, 08:13
Z perspektywy jakich mieszkańców? Idąc za Pana tokiem myślenia, to tylko hybrydy po Tomaszowie jeżdżą i żadne inne pojazdy nie zanieczyszczaja powietrza... Zresztą co kierowca ma z tym wspólnego? Taka jest jego praca. Często z góry ma wyznaczoną trasę i godzinę dostawy. Jeżeli jest to taki problem dla "mieszkańców" to pisać pisma i brać się za firmy transportowe, które mogą ewentualnie coś poprawić. Jednakże na ten moment nie istnieje zastępstwo dla transportu samochodowego. Jest on najtańszy i najszybszy z obecnych możliwości. Dlatego też łatwo narzekać, ale jak chce się mieć w marketach dobre i świeże produkty to ktoś je dostarczyć musi. Pozdrawiam.
?
? 19.07.2019, 08:27
Ktoś wcześniej już napisał - kolej.

Gdyby to wymuszono odgórnie to i musiałby powstać w Tomaszowie i porządniejsza platforma cargo, do jej obsługi powstały by dodatkowe etaty, a każda z takich Biedronek musiałaby mieć swoją furgonetkę do obsługi tego.
Przychodzi transport koleją, podjeżdżają furgony, zapakowują dowożą do sklepów.

Dlaczego cierpieć muszą mieszkańcy takich - jednak niezamożnych - miasteczek, bo portugalski, niemiecki, czy inny właściciel dyskontów ma taki a nie inny model dystrybucji? Co to jest jakiś dogmat?

Kto ma komu robić dobrze?
Z Polski przez coś takiego nie wyjdą.

Osobnym tematem są TIRy rozwożące piasek z Białej Góry. Ulicę niszczą na maksa, są bardzo uciążliwe dla mieszkańców, w kosztach naprawy miejskiej infrastruktury firma nie uczestniczy w ogóle. Nawet w odpiaszczaniu zapiaszczonego przez nich miasta. Zero. Nawet gestu.

 mieszkaniec
mieszkaniec 19.07.2019, 10:17
>tematem są TIRy rozwożące piasek z Białej Góry< narazie tych wielotonowców jest umiarkowana ilość na ulicach Tomaszowa. Za kilka lat ilość TIR-ów z drogocennym piaskiem może wzrosnąć dziesięciokrotnie i miasto będzie zakorkowane.
Szwaby dorzucajcie się do sprzątania miasta!
Szwaby dorzucajcie się do sprzątania miasta! 19.07.2019, 10:27
i jeszcze mocniej zabrudzone piaskiem. Przecież to jest jakaś masakra, zwały piachu przy krawężniku co kwartał :(
Kierowca
Kierowca 18.07.2019, 19:48
``Przede wszystkim nie natykam się na olbrzymie i śmierdzące TIRy,, Drogi dziennikarzu gdyby nie te tiry (ciężarówki) to byś nie miał gdzie mieszkać i byś z głodu zmar, bo bez ciężarówki niema nic.
TIR-y na tory
TIR-y na tory 18.07.2019, 21:26
Nie ma też zasad ortografii. Co do zasady kierowcy ciężarówek, to ludzie o niskim poziomie kultury i intelektu
Alinka
Alinka 18.07.2019, 19:37
Hitem otwarcia były przepyszne poczęstunki. Super sklep w tym miejscu!
Misia
Misia 18.07.2019, 19:36
Niestety Stokrotka nie jest już polską siecią marketów. Została sprzedana litewskiej firmie Maxima Grupe spółki Emperia :)
BZ
BZ 19.07.2019, 05:01
Ma Pani rację, nie sprawdziłem, przepraszam.

Pozostałe