Święto Ciebłowic z Antonim Macierewiczem

  • 22.07.2019, 20:30
  • Joanna Sztymelska
Święto Ciebłowic z Antonim Macierewiczem
W sobotę, 20 lipca 2019 roku, na boisku w Ciebłowicach Dużych odbył się kolejny już festyn zorganizowany z okazji Święta Ciebłowic. Wśród zaproszonych gości znalazł się także poseł Antoni Macierewicz

Spotkanie poprowadzili: sołtys wsi Ciebłowice Duże - Stefan Bosiek i radny Czesław Milczarek. Powitali zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Antoni Macierewicz - wiceprezes partii PiS, Anna Milczanowska - poseł na Sejm RP, Zbigniew Ziemba - wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Elżbieta Łojszczyk - członek Zarządu Powiatu  Tomaszowskiego, Krzysztof Kuchta - przewodniczący Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, Maria Robak - inspektor Kultury i Sportu Gminy Tomaszów Mazowiecki, Franciszek Szmigiel - wójt gminy Tomaszów Mazowiecki, Marek Kociubiński - wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tomaszowskiego oraz Adam Iwanicki - radny Rady Powiatu Tomaszowskiego. 

Organizatorzy przygotowali program artystyczny. Jako pierwszy wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Ciebłowianie", który pracuje pod kierunkiem Katarzyny Małek. Zaprezentowali na scenie widowisko obrzędowe "Hej Sobótka, Sobótka". W zespole występują artyści w różnym wieku. Są osoby dorosłe, ale też dzieci, które dzięki temu, że należą do zespołu poznają polskie tradycje.  

loadingŁaduję odtwarzacz...


Następnie wystąpili uczestnicy zajęć wokalnych z Powiatowego Centrum Animacji Społecznej: Wiktoria Bocianowska, Zuzanna i Konrad Ignasiak.  Po wokalistach zaprezentowała się Senioralna Grupa Kabaretowa "Dzierlatki" działająca przy Powiatowym Centrum Animacji Społecznej.

Święto Ciebłowic po raz pierwszy zorganizowane zostało w 2005 roku i od tego czasu odbywa się ono cyklicznie. W czasie ipmrezy każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie dużo atrakcji jest dla najmłodszych.Było malowanie twarzy, słodycze, lody, zamki do skakania i wiele innych. 

Po występach przyszedł czas na poczęstunek, który przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich i tańce pod gołym niebem do późnych godzin wieczornych. 
 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

oko
oko 18.08.2019, 18:32
O i marszałek Ziemba ze starostą wzięli się pod boki.
Karygodne
Karygodne 27.07.2019, 17:35
Piekne slowa.Wszystko to RUDE LISY.Ale to jest poj.......e.Szkoda nerwow normalni ludzie.Tomaszow po prostu umiera.Juz tego miasteczka nie ma.
Socjotechnika PiS
Socjotechnika PiS 25.07.2019, 10:28
https://energia.rp.pl/surowce-…
Tu poważny portal podaje szacunki Eurostatu.
To prawda PiS zamiast inwestować w polski węgiel po cichu kupuję go u Putina.
Ciężko wam w to uwierzyć?
Wstańcie z kolan! Ratujcie Rzeczpospolitą przez ruską agenturą!
Niech Bóg Ojciec nas uratuje przed tą patologią!
K
K 26.07.2019, 01:13
RP nie jest poważnym portalem. Proszę rzucić okiem na biografie redaktora naczelnego i właściciel dzennika. Obecnie to jest poziom Wprost. Choć kto nie zagląda regularnie ten nadal myśli o Rzeczpospolitej ja zaczasow Lisickiego. No nie. To jest bulwarowka udajac gazetę opiniotworczą
Katolik myślący
Katolik myślący 26.07.2019, 09:19
Gdyby gazeta tego formatu podała nieprawdziwe dane Eurostatu to miałaby nakaz publikacji sprostowania. Dane o rekordowym imporcie węgla z Rosji były od otowane przez wiele mediów a rząd milczy. Dla mnie to niezrozumiałe dlaczego akurat za rządów PiS Putina ma tu otwarty rynek zbytu. Problem ten dotyczy węgla, ropy, gazu i wielu innych surowców.
Warto myśleć. Pozdrawiam
Ajdejano
Ajdejano 24.07.2019, 10:48
Ta prawdziwa dusza jednak w Panu tkwi.
I dlatego usunął Pan mój ostatni wpis.
Ten Pański zmysł dobrego ustawiania się funkcjonuje świetnie. Dużo Pan zdziała.
Pożałowania godne.
always coca~cola!
always coca~cola! 24.07.2019, 15:04
Ja zgłosiłem, usunął pewnie algorytm, który wyuczył się już Twojego nicka na pamięć, bo kojarzy się z wulgarnością, czasem tępactwem. Kropki już nic nie dają.
Historia Bartłomieja Misiewicz - czyli jak łatwo zdemonizować człowiaka.…
Historia Bartłomieja Misiewicz - czyli jak łatwo zdemonizować człowiaka. Właściwie kazdego z nas. 23.07.2019, 16:43
Szanowni Państwo,

proszę o przesłuchanie dwóch audycji z udziałem Bartłomieja Misiewicza i wyciągnięcie swoich wniosków.
Dla mnie to całkiem inteligentny człowiek.

1. Wczoraj był gościem programu Bogdana Rymanowskiego w Polsacie - do obejrzenia na stronach Polsat News po wygooglowaniu frazy:

"
Po pięciu miesiącach wyszedł z aresztu. Schudł 25 kg, pozywa Vegę
"

2. Druga audycja to debata radiowa z Agnieszką Łuczak, którą właściwie w każdej poruszanej kwestii rozjeżdża.
Należy wgooglować frazę:

"

DEBATA WYBORCZA W RADIU STREFA FM. 22-10-2015 Agnieszka Łuczak (.Nowoczesna)
Bartłomiej Misiewicz (PiS)

"
Piłsudski
Piłsudski 23.07.2019, 11:54
Znowu szkodnik na łonie Matki Rzeczpospolitej omamia Polaków. Wracaj do Putina.
@Piłsudski
@Piłsudski 23.07.2019, 12:29
Pomówienia, pomówienia, pomówienia.

Już narkoman Piątek (on jeszcze z Hanną Gill jest? Publicznie zarzekała się, że postawiła mu ultimatum - powrót do heroiny i koniec. A luter Tomaszek z heroiny nie zrezygnował. Ona o tym mówiłą publicznie, on też - niczego tu nie ujawniam. Pogooglujcie. Są wywiady w postkomunistycznych mediach. On nawet robił z tego zaletę. Że jak ćpa to jest bardziej kreatywny, bardiej niżby porządnie się uczył w szkołach. Ze szkół przeważnie drwi. A ukończył jedno z lepszych liceów w Polsce czyli II LO im Batorego w Warszawie. Kto otarł się o ludzi stamtąd - szczególnie takich dzisiaj 40-50 letnich, dostrzega jak to wszystko ustawiane czasem było. Są mądrzy absolwenci tej szkoły oczywiście, ale są i czerwone bananki, które niczym poza wpływowymi rodzicami pochwalić się nie mogą. Uważajcie podczas wyborów w Łodzi bo ona Gill-Piątek- mimo, że studiów nie skończyła, nawet tych bylejakich jakie rozpoczęła, ona gdzieś tam co wybory próbuje się dostać. Ludzie bez kompetencji z gębami pełnymi aktualnie modnymi frazesami. Zmiany klimatyczne, uchodźcy z Syrii itd).
zatem już narkoman Piątek ma tysiące pozwów w sprawie pomówień w tej książce ws Macierewicza.

Sprawy są w toku. Co ciekawe większość pozwów nie od Macierewicza czy jego przybocznych, a jakichś pseudobiznemenów, dawniejszych działaczy PO, bo tam im też poprzypisywał rożne rzeczy. Misiak? Masiak? Jak ma ten od tej agencji zatrudnienia. Postkomuniści lubią teraz otwierać agencje zatrudnienia. Zatrudnią Cię w magazynie 100 km od miasta, z busem o 4:30 z Szerokiej. Wszystko oczywiście na umowę o działo, albo samozatrudnienie. Tak! To są „profesjonalne” usługi w Polsce dzisiaj.

Także mimo mocnej i długiej promocji w mediach Agory (Gazeta Wyborcza, radio Tok FM), i w Newsweeku Lisa, ani ta książka, ani wydawnictwo w której została wydana, jakoś popularności nie zyskali.

To o Macierewiczu i jego domniemanych związkach z Rosją wisi w sieci za darmo. Ja przejrzałem tę książkę - zero poważnych przypisów.

Zarzucić osobie tak gorącej jak Pan Antoni można wszystko.

Rządy Prawa i Sprawiedliwości podważyły system rywinowski w Polsce, trudno by media nie wywoływały co chwila awantur na temat tych ludzi.
taka prawda
taka prawda 27.07.2019, 18:27
A możesz wskazać chociaż jedno postępowanie przeciwko Piątkowi, jakie się toczy? Raz Macierewicz próbował wykorzystać prokuraturę do ścigania Piątka, ale ona odmówiła prowadzenia śledztwa. Najważniejsz ejednak jest to, że nic nie słychać o pozwach cywilnych. Nie ma też wniosku o wycofanie publikacji z dystrybucji.
Piłsudski
Piłsudski 23.07.2019, 14:24
Gdy Polski Górnik nie może sprzedać węgla padają haniebne rekordy importu czarnego złota z Rosji. Za rządów jego kolesi ruscy wciskają nam rekordowe ilości gazu, ropy i węgla. Jeszcze nigdy w historii Rzeczpospolitej ruscy nie dostawali od nas takich pieniędzy! NIGDY! Nawet za rządów tych niemcofilów! Agentura Putina rządzi Polską w tym czasie Polski Rolnik ma problemy ze zbytem plonów a sadownicy wyrzucają jabłka. Nie o taką Polskę walczyliśmy!
:(
:( 23.07.2019, 15:23
I żadnych danych. Tylko wodolejstwo podniesionym głosem.
Masz dane
Masz dane 23.07.2019, 19:18
https://www.parkiet.com/Surowc…
To żadne dane
To żadne dane 23.07.2019, 21:57
To żadne dane. Paszkwilanckie fake newsy, fabryowane przez gazecine wnuka czerwinoarmisty. Każdy może napisać, że GUS coś tam.

Google: Bogusław Chrabota, historia mojego dziadka.

Jak to mówią? Niedaleko pada jabłko od jabłoni?
Google: Krowa na dachu. Strażacy trzy godziny ściągali ją na ziemię
Google: Krowa na dachu. Strażacy trzy godziny ściągali ją na ziemię 23.07.2019, 22:07
To są fakty! Jest zdjęcie, wszystko czarne na białym! A nie jakiś nudne bzdury.
Animal Liberation Front
Animal Liberation Front 23.07.2019, 22:12
Rodzisz się jako kopytny i ktoś Ci rozkazuje że do końca życia nie zobaczysz świata z odległości dalszej niż długość zardzewiałego łańcucha. Tylko dlatego, że chodzi na dwóch kopytach a nie jak Ty na czterech.
Jaśnie Państwo Oświeceni wyjeżdżają na wakacje
Jaśnie Państwo Oświeceni wyjeżdżają na wakacje 23.07.2019, 22:19
Google: Smutny rekord w krakowskim schronisku. 41 psów oddanych jednego dnia.

Ta mentalność zresztą nie dotyczy jedynie zwierząt. Starsi rodzice, dzeci nienarodzne. Wygoda, przygoda, każdej chwili szkoda.
dzieciak z Wrześni: warum?
dzieciak z Wrześni: warum? 23.07.2019, 10:20
Mimo, że tekst ma 23 komentarze nie wszedł do boxu „Najczęściej czytane” Są tam za to teksty które mają po 8 komentarzy i parę lajków :( Przez 12 godzin system już z dwanaście razy się odświeżył.
Mam to gdzieś
Mam to gdzieś 22.07.2019, 21:57
Macierewicz sobie przypomniał o Tomaszowie a kur a gdzie był przez cztery lata ten pajacyk brzoze montował wybuchło mu we łbie trotylowy pisowski trotyl a wy ciemnoty daliście się wkręcić teraz możecie pisać te wasze pisowskie paszkwile mam to w ***
.
. 23.07.2019, 10:13
Przyjeżdża - źle, nie przyjeżdża - źle. Wszystko źle.

Samo to, że 3 tysiące tomaszowskich rodzin które do tej pory brało chwilówki, zadłużając się na całe życie, samo to, że dziś mają trochę lżej, powoduje, że jest kandydatem który dla Tomaszowa zrobił bardzo dużo.

tom
tom 22.07.2019, 20:56
Wstyd dla Ciebłowic. Taki gość to potwarz...
J.P.
J.P. 22.07.2019, 18:41
Gratuluję zacnego gościa ... największego szkodnika Rzeczypospolitej Polskiej. Brawo.
amator węgrzyna
amator węgrzyna 22.07.2019, 18:10
Ach, ile bym dał, aby swą obecnością na meczu piłki nożnej czy siatkowej w wydaniu Lechii zaszczycił miłościwie nam panujący starosta Węgrzynowski! Żeby taki cud się ziścił, Lechia musiałaby grać na obiektach sportowych usytuowanych na terenie którejś z tomaszowskich parafii. I na dodatek mecz musiałby stanowić część liturgii mszalnej. Ech, ci kościółkowi politycy... Troki od kaleson, a nie chłopy.
Witek
Witek 22.07.2019, 17:51
Hitem imprezy był zespół Ciebłowiczanie a Tomaszów czym może zainteresować tak zacnego Gościa?
Bartuś
Bartuś 22.07.2019, 17:21
No to teraz pomnik powinni tam postawić. Dzieci w szkołach uczyć się będą, że ten wielki polityk zaszczycił swoją obecnością mieszkańców. No i może kiełbaskę z grilla zjadł. Można założyć stronę na Wikipedii.
Myszka Miki
Myszka Miki 22.07.2019, 13:21
Pan Wegrzynowski i Maciarewicz razem. Przypadek? Nie. Koligacje? Tak. Uroczystości... Ręce opadają.
wiesniara
wiesniara 22.07.2019, 20:52
KAMPANIA ... MACIAREWICZ PIERWSZY NA LISCIE. POJECHAl NA WIEŚ TAM lATWIEJ LUDZI OMOTAC
LL
LL 22.07.2019, 16:46
Co w tym złego, że samorząd tomaszowski ma wreszcie silne oparcie we władzy centralnej?
Gość
Gość 25.07.2019, 10:02
A co z tego podparcia wynika? Miasto na prawach powiatu?... drogi?...itp
Czy ktoś wie?
Czy ktoś wie? 22.07.2019, 13:04
Czy Pan Sołtys - Stefan Bosiek to rodzina najmłodszej polskiej Olmpijki - panczenistki Karolinki Bosiek, której Arena Lodowa umożliwia szkolenie na najwyższym poziomie i rozslawianie ziemi tomaszowskiej na całym świecie (w Wikipedii, ktoś właśnie stworzył haslo na temat naszej Areny... po wietnamsku, sama Karolina ma również w kilku językach, których autorami są ludzie stamtąd)? Tak? To jest rodzina?
Kolo
Kolo 23.07.2019, 00:49
To jej ojciec.
?
? 22.07.2019, 12:57
Brawo! Władza wreszcie blisko ludzi.

Ciebłowice - stara słowiańska wieś dużo starsza od samego Tomaszowa, była do tej pory doceniona przez kogoś tej rangi co Pan Antoni?
N.J.
N.J. 22.07.2019, 18:01
Ciebłowice w gminie Tomaszów to miejsce niezwykłe. Życie ludzkie toczyło się tam już w I wieku! Podczas drugiej wojny światowej we wsi utworzono zaś obóz hitlerowski pracy.
Na północny wschód od zabudowań w Ciebłowicach Dużych i ok. 500 m od prawego brzegu Pilicy. - Ziemia kryła 149 grobów popielnicowych i jamowych kultury przeworskiej z okresu wpływów rzymskich z I - III wieku. Ciebłowice to niedoceniona perełka!
Kris
Kris 22.07.2019, 21:21
to napiszcie to pani dyrektor muzeum, myślę że o tym nie wie
!
! 22.07.2019, 16:59
A cóż to za ranga...
ana taka
ana taka 22.07.2019, 18:19
Działacz opozycji demokratycznej w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w latach 1968–1989, współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej „KOR”. W latach 1991–1992 minister spraw wewnętrznych, w 2006 i w 2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, w latach 2006–2007 szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, w latach 2015–2018 minister obrony narodowej. Poseł na Sejm RP I, III, IV, VI, VII i VIII kadencji.
!!
!! 22.07.2019, 19:36
Oraz promotor p. Misiewicza.
Polska broni się
Polska broni się 22.07.2019, 19:55
Misiewicz był chyba najskuteczniejszym urzędnikiem MONu po 1989 roku. Masz problem bo Państwo Polskie zaczęło być skuteczne, co?
>
> 22.07.2019, 20:03
A na czym polegała jego skuteczność?
Na przykład na tym. Wyciąganie postkomunistycznych puczystów za wsiarz…
Na przykład na tym. Wyciąganie postkomunistycznych puczystów za wsiarz przez legalnie wybrany Rząd RP 22.07.2019, 20:17
Google: Nocna akcja urzędników Antoniego Macierewicza. MON i SKW w Centrum Kontrwywiadu NATO
klawisz z Wroniej
klawisz z Wroniej 22.07.2019, 21:20
W podziękowaniu za zasługi mateczka partia wsadziła go do pierdla.
@klawisz
@klawisz 23.07.2019, 10:09
Sprawa jest w toku, wpłacił kaucje, a prowokacji jest masa. Nawet jeśli został wmanewrowany w coś, to i tak nie zmienia faktu, że jako urzędnik MONu wykazał się niezwykłą skutecznością. Cywil przeciwko uzbrojonym po zęby (bo i prywatną broń na pewno mają), trepom o szemranej przeszłości, część tych starszych jeszcze szkolona w Moskwie.

Oko
Oko 23.07.2019, 15:16
Rzeczywiście wybitna postać, może wkrótce będą pisać o nim książki, na równi z Lechem chyba nie był?
.
. 23.07.2019, 15:28
Historia presji jaka wywerala na jego ojcu SB doprowadzając w knu do samobójstwa naukowca, już samo to wystarczyłoby na książkę czy film.
.
. 23.07.2019, 15:58
UB powinno być. W 1948 był Urząd Bezpieczeństwa (z duża nadreprezentacją Żydów w strukturach) Trudno od gościa oczekiwać by był teraz do nich przychylnie nastawiony.
Hoho
Hoho 24.07.2019, 11:10
Jakie to ma znacznie wobec syna, będziemy teraz modlić się do jego ojca? Co mnie obchodzi UB z 48 skoro gość robi wałki 2018? Człowiek który 10 lat studiuje, w tym wieku już dawno miałem magistra, rodzinę...

Pozostałe