Wstąpili do wojska na jeden dzień

  • 23.07.2019, 12:43
  • Joanna Sztymelska
Event "Wojskowe wyzwanie czyli wstąp do wojska na jeden dzień" w Jednostce…
loadingŁaduję odtwarzacz...
W sobotę, 20 lipca 2019 roku, na terenie Jednostki Wojskowej w Nowym Glinniku w godzinach 9:45-19:00, zorganizowany został event zatytułowany "Wojskowe Wyzwanie, czyli wstąp do wojska na jeden dzień".

Organizatorzy spośród zgłaszających się do udziału w zajęciach ochotników, zakwalifikowali około pięćdziesięciu osób (mniej więcej połowa, to były kobiety). Uczestnicy wzięli  udział w różnych ćwiczeniach: podstawy musztry wojskowej, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, rzut granatem ćwiczebnym, nauka celowania i strzelanie przy użyciu urządzenia szkolno-treningowego, orientowanie się w terenie bez mapy, zajęcia dotyczące bezpieczeństwa podczas wykonywania zadań z wykorzystaniem śmigłowców, zajęcia z podstaw ratownictwa wysokościowego z wykorzystaniem prezentowanego sprzętu, budowa środków łączności i podstawowe przepisy korespondencji radiowej, teoretyczne i praktyczne przygotowanie do desantowania z wykorzystaniem Ośrodka Szkolenia Naziemnego, survival przetrwanie w warunkach środowiska naturalnego,  elementy walki wręcz- KRAV MAGA (walka w bliskim kontakcie), posługiwanie się ISOPS,  pojęcia z taktyki. 

- Realizujemy kampanię pod hasłem "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej", organizowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Włączyliśmy się  w tę akcję pierwszy raz. Jest to dla nas naprawdę duże wyzwanie i zaszczyt, że minister obrony narodowej wybrał właśnie naszą jednostkę do organizacji tego przedsięwzięcia. Dzisiaj zgłosiło się do nas 50 młodych ludzi z powiatu tomaszowskiego. Są to zarówno mężczyźni, jak i kobiety, potencjalni kandydaci do wstąpienia w szeregi sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Staramy się przedstawić młodzieży wszystkie rodzaje wojsk, jakie mamy w strukturach 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Są również  z nami przedstawiciele 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz osoby z Wojskowej Komendy Uzupełnień z Tomaszowa Mazowieckiego, które zachęcają młodzież do wstąpienia w szereg WOT  - mówi płk Sławomir Rutowicz - zastępca dowódcy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

.
. 23.07.2019, 16:04
Świetne materiał wideo, w Tomaszowie, ale i w regionie, żadna gazeta, żaden portal nie może się tym pochwalić.

Większości nas tam nie było, a za sprawą obiektywu reporterki jakbyśmy przenieśli się tam. Świetnie.

Pozostałe