Wciąż nie ma chętnych na Borki

  • 11.11.2017, 10:30
Wciąż nie ma chętnych na Borki
Na ubiegły czwartek wyznaczono termin negocjacji na zbycie tego, co pozostało po Ośrodku Wypoczynkowym w Borkach. Niestety nie znalazł się żaden chętny do nabycia nieruchomości. Żadna osoba nie wpłaciła wymaganego w ogłoszeniu wadium. Tym samym Zarząd Powiatu po raz kolejny będzie podejmował decyzję o tym, co dalej zrobić z tym mało chodliwym obecnie towarem. W ciągu trzech ostatnich lat wartość terenu znacząco spadła i wszystko wskazuje na to, że będzie spadać nadal, jeśli nie zostaną wreszcie podjęte konkretne decyzje. Trzy lata temu radni powiatowi wnioskowali, aby całość gruntów podzielić na mniejsze działki budowlane i sprzedawać je mniejszym inwestorom, poszukującym atrakcyjnych miejsc pod budownictwo jednorodzinne. Wniosek jednak nie znalazł przychylność Zarządu Powiatu. Wyznaczano kolejne terminy przetargów na zbycie ośrodka w całości. Zmarnowano w ten sposób kilka lat i wygenerowano niepotrzebne koszty związane z dozorem tego miejsca.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

m&m
m&m 15.11.2017, 20:28
Teoretyczne taka operacja jest wykonalna. Ale w praktyce, to cofanie eutrofizacji w zbiornikach zawodowych raczej jest tematem mało przecwiczonym...
.
tak
tak 11.11.2017, 21:52
Ja bym postawił spory hotel z basenem i odnowił parking. mamy arenę lodową i przyjezdnych przydało by się gdzieś zakwaterować. a za 2 lata mistrzostwa świata u nas
♥
12.11.2017, 11:45
Puknijże ty się w głowę. Basen nad Zalewem? No tego jeszcze nie grali. Może jeszcze urządzić piaskownicę obok plaży?
Maniek
Maniek 12.11.2017, 23:42
No dziwy nie z tej ziemi, wyobraz sobie ze nie kazy chce sie kompac w ogorkowej, poza tym w hotelach nad morzem sa baseny i piaskownice dla dzieci tez, tuz przy plazy.
3x tak
3x tak 12.11.2017, 11:23
Świetny pomysł - stawiaj ten hotel z basenem.
ja
ja 11.11.2017, 16:31
Gdyby oczyścili zalew, myślę ze znalazła by się osoba do inwestycji :)
m&m
m&m 13.11.2017, 17:52
w dzisiejszych czasach duży ośrodek tego typu ma baseny, zjeżdżalnie itd, itp. zalew moglby być jako dopelnienie- zagłówki, rowerki itd. itp. tylko jak komuś wytłumaczyć że ma tam zbudować taki ośrodek? bo to, co tam zostało, to tylko kłopot do utylizacji a nie jakaś baza do do inwestowania.. zbudować w takim pięknym miejscu osiedle i opiwrdzieloc mieszkania, to o wiele lepszy biznes niż wpakować miliony w budowę ośrodka z prawdziwego zdarzenia i potem walczyć o klientele w sezonie. gadanie o ośrodku na borkch to chyba tylko sentymentalna gadka dla tych co pamiętają czym te Borki kiedyś były
hydrozagadka
hydrozagadka 15.11.2017, 11:49
dokładnie jak piszesz w Lublinie nie udało się oczyścić Zalewu Zembrzyckiego (taka operacja jest niewykonalna) więc zbudowano duży kompleks odkrytych basenów, zjeżdżalni i masę innej infrastruktury obok, jest nadal zalew dla wędkarzy, żeglarzy, kajakarzy i rowerów wodnych, przy nim plaże z miejscami piknikowymi, ścieżki rowerowe a obok kompleks odkrytych basenów (raptem trochę drewna i pojemniki z tworzywa), fast foody, scena na koncerty, place zabaw i latem nie ma gdzie szpilki wcisnąć, kasa leci dla miasta
jaja
jaja 12.11.2017, 13:21
haha wiesz ze to bylby kosmiczny koszt? xDDDDDDDDDDD
Emigrant
Emigrant 11.11.2017, 14:32
A może wyremontować i sprowadzić uchodźców. Podobno UE nieźle płaci za "głowę". Powiat by trochę zarobił.
♥
11.11.2017, 15:57
To sobie sprowadź ich do własnego domu, a nie obarczaj tym "dobrem" nas wszystkich.
Gdy przyjmiesz taką rodzinkę http://www.rp.pl/Uchodzcy/1709...3-zon.html
to pomyśl ile zarobisz kasy.
Obywatel
Obywatel 11.11.2017, 13:34
Cena spada ,pomysłu nie ma...Wstyd...za chwilę ktoś kupi to za bezcen.A potem... Przecież to wyłącznie zmierza w tą stronę i chyba nikt nie ma obiekcji. A potem powstanie osiedle fajnych domków o pow. 500 m2...i wszyscy zaponą o Borkach...
kiki
kiki 11.11.2017, 14:33
Nazywa się to złodziejstwem zgodnie z literą prawa.
Karolina
Karolina 11.11.2017, 13:27
Zdjęcie troszkę nieaktualne, już ok. roku nie ma tego baneru RECEPCJA, na własne oczy widziałam jak dwóch osiłków ładowało go do swojego samochodu :-(
Tomaszowianin
Tomaszowianin 11.11.2017, 12:04
czy ktoś kiedykolwiek odpowie prawnie za marnotrawstwo tego ośrodka
Wstydzę się za nasze władze te poprzednie i te obecne
kiki
kiki 11.11.2017, 11:20
Jakiż to program z Borkami ?....zabudować ten teren wg. założeń programu M+ dla młodych i ubogich...
- takie to proste a jak że ciężkie w myśleniu !
???No to co???
???No to co??? 11.11.2017, 10:57
w Łodzi jest nowy biszkopt trzeba przed nim błysnąć panie Kuklinowski... podaruj mu Borki... może przyjedzie i pogłaszcze cię po główce jak grzecznego chłoptasia...!

Pozostałe