Znów się działo w Inowłodzu

  • 23.07.2019, 22:18
  • Mariusz Strzepek
Znów się działo w Inowłodzu
Sobota, 20 lipca 2019 r. upłynęła pod znakiem muzyki i sztuki.

Do Inowłodza zawitał, bowiem 20, jubileuszowy Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” pod hasłem „Zabawa Po Sąsiedzku”. Na scenie plenerowej przy zamku wystąpiły dwa zespoły muzyki folkowej. Pierwszy z nich, to węgierski Babra Band, który zaprezentował tradycyjne melodie węgierskie we własnych opracowaniach, wprowadzając w zachwyt licznie zgromadzoną publiczność na podzamczu.

Drugi, to polska Kapela Timingeriu. Żywiołowy koncert łączący w sobie melodie cygańskie, bałkańskie i żydowskie porwał do tańca publiczność, która energicznie bawiła się pod gwiaździstym, zamkowym niebem.

Z okazji 20, jubileuszowego Festiwalu, Bogdan Kącki Wójt Gminy Inowłódz wręczył okolicznościową statuetkę dla Dyrektora Filharmonii Łódzkiej, Tomasza Bębna. Warto też wspomnieć o wydarzeniach towarzyszących festiwalowi. W piękne, ciepłe popołudnie przyciągnęły one wielu miłośników sztuki.

Nie mogło być inaczej, gdyż na zamku odbył się wernisaż Trzy Spojrzenia. Zaprezentowane zostały trzy wystawy. Pierwsza z nich to wystawa prac Pani Anny Luterackiej, która zaprezentowała swoje rzeźby krucho miękkie. Można było również podziwiać wystawę malarstwa Pana Jarosława Luterackiego. Wystawę fotografii „Bajdy Bajki Baje” zaprezentował Pan Tadeusz Czarnecki.

W trakcie Wernisażu jak i koncertów wszyscy odwiedzający zamek mogli również udać się na stoiska i skosztować Inowłodzkich Przysmaków przygotowanych przez Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Inowłodzu. Wiejskimi przysmakami naszych gości uraczyły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzustowie. Pani Anna Bednarczyk i Ewa Nagórska zaprezentował swoje wyroby rękodzieła. W zamkowej baszcie natomiast usytuowana została wystawa pt. „Inowłodzkie sny” autorstwa Pana Tomasza Roguza.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe