Niechciana droga

  • 25.07.2019, 21:03 (aktualizacja 05.08.2019, 16:17)
  • marek_olczak
Niechciana droga
Od jakiegoś czasu przy ulicy Barlickiego powstał nowy obiekt "budowlany"

Foto (1) - Obiekty usytuowanie są tuż przy kratce studni wsiąkliwej, gdzie po większym deszczu stoi woda. W efekcie lokalizacji w tym miejscu będą one stały w wodzie. W zestawieniu z oznaczonym na niej napięciem 15 kV nie trzeba być specjalistą by dostrzec zagrożenia.

Foto (2) - Na skręcie potężny słup, w pasie drogi energetyczne budowle. Pachołki z boku, a z tyłu szlaban. Tak wygląda przyjazna droga dla mieszkańców wspólnoty, włascicieli 24 garaży i dla firmy działającej tu od ponad 20 lat.

Foto (3) - Pozostawiona szerokość, to szerokość drogi rowerowej.

Foto (4) - Sugerowany wyjazd przez Zakład Energetyczny - tyłem.

Takie są fakty i tylko niektórym mieści się to w głowie, bo ogromnej wiekszości ludzi to się nie mieści.

marek_olczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Alojzy M
Alojzy M 06.08.2019, 09:45
"a gdyby tu było pana dziecko w przyszłości?"
Hencik
Hencik 31.07.2019, 13:07
Ciekawy jestem co na to straż pożarna. Czy tam również pracują tacy " Eugieniusze"(nie ublizajac oczywiście Eugieniuszom). Rozumiem że to droga pożarówa również do osiedla.
M
M 31.07.2019, 22:08
taa... geniusze /./
Marek Olczak
Marek Olczak 31.07.2019, 05:59
Mogę tylko powielić, że podobne pisma wysłaliśmy do wszystkich zajmujących się tą sprawą. Jak dotąd są kłopoty z odpowiedzią.
___________________

Urząd Miasta
Wydział Architektury

ul. P.O.W. 10/16
97-200 Tomaszów Mazowiecki

Zwracam się a prośbą o informację w sprawie budowy stacji transformatorowej w pasie drogi dojazdowej do budynków usytuowanych przy ulicy Barlickiego 10/12 i 10/14.
Moje pytanie postawione w dniu 19.07.2019 w Biurze Architektury brzmi:

Dlaczego o zamiarze budowy stacji transformatorowej w pasie drogi dojazdowej i to na samym jej wjeździe nie zostały powiadomione wszystkie zainteresowane sprawą podmioty?
Dlaczego je pominięto, jeśli postawienie takiego obiektu ewidentnie ograniczy swobodę ruchu i funkcjonowanie w tym miejscu.
Postawiona budowla uniemożliwia wjazd, przejazd, oraz swobodę manewru nawet małymi pojazdami. Jak to się ma z bezpieczeństwem w ruchu drogowym w tym miejscu?

Trzeba wyjaśnić, że droga ta służy mieszkańcom osiedla, właścicielom 24 garaży i wszystkim pojazdom dojeżdżającym do naszej firmy. Na trzech działkach (424, 425, 230/3) będących naszą własnością i przyległych do działki 230/4 stoją budynki, które służą w prowadzonej działalności jako obiekty handlowe. Są one widoczne, oznaczone i figurują w księgach miejskich jako obiekty handlowe (są opodatkowane według stawek dla działalności gospodarczej).

Dlaczego my prowadząc w bieżącym roku drobną inwestycję i to tylko w obrysie budynku musieliśmy z powodu braku Planu Zagospodarowania Miasta w tym miejscu zwracać się do Wydziału Architektury o pozwolenie. Wiązało się to z koniecznością zasięgania opinii i stwierdzeniem braku sprzeciwu przyległych podmiotów.
Jak się to ma obecnie do tej konkretnej inwestycji zrealizowanej w pasie drogi przyległej do naszych trzech zabudowanych działek?
Obecnie sytuacja wygląda następująco, nasza działka 230/2 w konsekwencji zawęża wjazd i w praktycznie bez naszej zgody uniemożliwia przejazd innym użytkownikom.

Nie byliśmy o całej sprawie informowani, nikt się nas nie pytał o zdanie i nikt się do nas nie zwracał o udostępnienie przejazdu.
Sprawa ta odbyła się po cichu, jakieś biuro z Opoczna, ktoś zatwierdził, ktoś wydał zgodę. Celowo nas pominięto wietrząc nasz sprzeciw.
Prawo obowiązuje wszystkich, projektantów, inwestorów jak również instytucje wydające opinie i zgody. Powstała przy ulicy Barlickiego budowla nie jest żadnym ważnym obiektem dla obronności kraju i nie musiała stanąć właśnie w tym miejscu.

Miasto posiada przecież instrumenty by zwaśnione strony, w tym przypadku Zakład Energetyczny i Wspólnotę pogodzić. Powinno stać na straży właściwych rozwiązań, bez naruszania praw innych.
Wybudowany obiekt jest w zasadzie przesyłką prądu do galerii, obok której jest przecież wystarczająco dużo wolnego miejsca na jego postawienie.

Obiekt jednak wybudowano tutaj bo:
-tak było komuś wygodniej
-tak było najtaniej
-zrobiono to na złość Wspólnocie

Osobną sprawą jest usytuowanie stacji przesyłowej tuż przy kratce studni wsiąkliwej, gdzie po większym deszczu przez jakiś czas stoi tam woda. W efekcie lokalizacji w tym miejscu będzie ona de facto stała w wodzie. W zestawieniu z oznaczonym na niej napięciem 15 kV zaistniał tu duży problem i nie trzeba być specjalistą by widzieć zagrożenia.
Obecny stan rzeczy jest nie do przyjęcia.


Marek Olczak

x
x 30.07.2019, 22:31
Dlaczego pojazd na zdjęciu jeździ po chodniku? Bo nie da się inaczej?
m
m 31.07.2019, 05:46
Właśnie innaczej się nie da. Panowie inżynierowie z PGE, Dróg, Miasta i Starostwa mieli taką wizję.
Anna W.
Anna W. 30.07.2019, 21:03
Jak widać przedstawiona w obu artykułach budowla zawadza WSZYSTKIM, nie podoba się WSZYSTKIM, przeszkadza MIESZKAŃCOM, utrudnia funkcjonowanie pobliskiej FIRMIE, a do tego stwarza poważne ZAGROŻENIE to władze powinny jak najszybciej wziąć się do roboty. Tak nie może być! Ludzie, którzy mają w swoich rękach odpowiednie narzędzia i kompetencje i którzy przecież zostali wybrani po to by dbać o nasze dobro powinni zrobić co do nich należy. To jest sprawa na podstawie której będziemy mogli WSZYSCY zobaczyć czy tak się stanie.
Joanna
Joanna 29.07.2019, 15:44
Aż nie mogę uwierzyć w to co widzę! Wydawałoby się, że ludzie którzy planują gdzie mają powstać takie rozdzielnie to osoby wykształcone... Czy naprawdę nikomu z inwestorów i wykonawców nie zapaliła się czerwona lampka, że coś jest nie tak?
Ada
Ada 29.07.2019, 19:43
Pewnie brak lampek :(
Anna
Anna 29.07.2019, 11:17
COŚ NIEPRAWDOPODOBNEGO! Osoba która dała pozwolenie na taki bubel powinna za to beknąć
jk
jk 29.07.2019, 12:25
3 x bubel
Marek Olczak
Marek Olczak 28.07.2019, 06:58
Pytania, pytania, pytania

Urząd Miasta
Wydział Architektury

ul. P.O.W. 10/16
97-200 Tomaszów Mazowiecki

Zwracam się a prośbą o informację w sprawie budowy stacji transformatorowej w pasie drogi dojazdowej do budynków usytuowanych przy ulicy Barlickiego 10/12 i 10/14.
Moje pytanie postawione w dniu 19.07.2019 w Biurze Architektury brzmi:

Dlaczego o zamiarze budowy stacji transformatorowej w pasie drogi dojazdowej i to na samym jej wjeździe nie zostały powiadomione wszystkie zainteresowane sprawą podmioty?
Dlaczego je pominięto, jeśli postawienie takiego obiektu ewidentnie ograniczy swobodę ruchu i funkcjonowanie w tym miejscu.
Postawiona budowla uniemożliwia wjazd, przejazd, oraz swobodę manewru nawet małymi pojazdami. Jak to się ma z bezpieczeństwem w ruchu drogowym w tym miejscu?

Trzeba wyjaśnić, że droga ta służy mieszkańcom osiedla, właścicielom 24 garaży i wszystkim pojazdom dojeżdżającym do naszej firmy. Na trzech działkach (424, 425, 230/3) będących naszą własnością i przyległych do działki 230/4 stoją budynki, które służą w prowadzonej działalności jako obiekty handlowe. Są one widoczne, oznaczone i figurują w księgach miejskich jako obiekty handlowe (są opodatkowane według stawek dla działalności gospodarczej).

Dlaczego my prowadząc w bieżącym roku drobną inwestycję i to tylko w obrysie budynku musieliśmy z powodu braku Planu Zagospodarowania Miasta w tym miejscu zwracać się do Wydziału Architektury o pozwolenie. Wiązało się to z koniecznością zasięgania opinii i stwierdzeniem braku sprzeciwu przyległych podmiotów.
Jak się to ma obecnie do tej konkretnej inwestycji zrealizowanej w pasie drogi przyległej do naszych trzech zabudowanych działek?
Obecnie sytuacja wygląda następująco, nasza działka 230/2 w konsekwencji zawęża wjazd i w praktycznie bez naszej zgody uniemożliwia przejazd innym użytkownikom.

Nie byliśmy o całej sprawie informowani, nikt się nas nie pytał o zdanie i nikt się do nas nie zwracał o udostępnienie przejazdu.
Sprawa ta odbyła się po cichu, jakieś biuro z Opoczna, ktoś zatwierdził, ktoś wydał zgodę. Celowo nas pominięto wietrząc nasz sprzeciw.
Prawo obowiązuje wszystkich, projektantów, inwestorów jak również instytucje wydające opinie i zgody. Powstała przy ulicy Barlickiego budowla nie jest żadnym ważnym obiektem dla obronności kraju i nie musiała stanąć właśnie w tym miejscu.

Miasto posiada przecież instrumenty by zwaśnione strony, w tym przypadku Zakład Energetyczny i Wspólnotę pogodzić. Powinno stać na straży właściwych rozwiązań, bez naruszania praw innych.
Wybudowany obiekt jest w zasadzie przesyłką prądu do galerii, obok której jest przecież wystarczająco dużo wolnego miejsca na jego postawienie.

Obiekt jednak wybudowano tutaj bo:
-tak było komuś wygodniej
-tak było najtaniej
-zrobiono to na złość Wspólnocie

Osobną sprawą jest usytuowanie stacji przesyłowej tuż przy kratce studni wsiąkliwej, gdzie po większym deszczu przez jakiś czas stoi tam woda. W efekcie lokalizacji w tym miejscu będzie ona de facto stała w wodzie. W zestawieniu z oznaczonym na niej napięciem 15 kV zaistniał tu duży problem i nie trzeba być specjalistą by widzieć zagrożenia.
Obecny stan rzeczy jest nie do przyjęcia.


Marek Olczak

Obserwator
Obserwator 29.07.2019, 06:18
Tylko sąd.
M
M 28.07.2019, 06:32
Tak po prawdzie to moc, ilość i siła instytucji:
(urzędy miast-urzędnicy-prezydenci-zarządy-sztrostwa-urzędnicy-starości-powiaty-redy powiatów-zarządy dróg-wydziały nieruchomoścI-wydziały utrzymania miast-wydziały architektury i budownictwa-wydziały dróg-wydziały transportu)
Za pewnie to jeszcze nie wszystko, trochę dużo, można się zagubić...
Obserwator
Obserwator 29.07.2019, 06:15
ARMIA LUDZI I NIKT ZA NIC NIE ODPOWIADA. PO CO SĄ CO RADNI?
Renata
Renata 27.07.2019, 13:49
Nieprawdopodobna sprawa dzisiaj tam byłam kto się pod tym podpisał? Kto na to pozwolił?
edek
edek 26.07.2019, 14:15
Wygląda na samowolę budowlaną, lecz pewnie nią nie jest. Nie za dobrze to świadczy o osobach odpowiadających za miejskie drogi.
Jak w filmie: Panie Dyrektorze to są punktowce. A to nie, to nie, przesuniemy jezioro :)
Reksio
Reksio 26.07.2019, 13:31
No wreszcie coś wesołego się pokazało. Potrzeba matką wynalazców. Była potrzeba budowy stacji transformatorowej to i miejsce się znalazło. Mieszkańcy muszą podziękować Pani Prezes i Prezydentowi. MA BYĆ I JEST. PGE ma dostarczać tylko energię żeby zaspokoić nasze potrzeby nie winił bym ich za to.
Marek
Marek 26.07.2019, 11:30
a ja uwazam ze zbyt czesto zajmujemy sie tym adresem, mieszka tak kotoś kto zajmuje sie konfidenctwem włącznie z robieniem zdjec samochodom parkujacym na Krzywej i donosi do Policji na kierowcow, Policja z urzedu musi sie zajmowac ***relami, nie majac czasu na wieksze sprawy, bo mieszkaniec jest tak upierdliwy ,że sprawdza jaki jest tok sprawy.Wyjątkowy paskudna postac. Myslę ze to pozostałość po komunizmie i ORMO. Ludzie mieszkający pod tym adresem uwazaja sie za wyjatkowych?, podobnych kwiatkow w miescie jest bez liku........
Kontrola społeczna, najczęściej pozytywne zjawisko. Nie tworzyć w mieście…
Kontrola społeczna, najczęściej pozytywne zjawisko. Nie tworzyć w mieście prywatnych zagród 26.07.2019, 12:14
To nie jest nic złego, że ktoś się interesuje najbliższym otoczeniem.

W Wawie jest koleś (były kontroler NIKu, teraz na emeryturze, nie że go zwolnili za coś i dlatego teraz mści się na świecie, tylko doSŁUŻYŁ <ważne rozróżnienie doSŁUŻYŁ do końca i przeszed na emetyturę, ale jescze na tyle dobrze sie czuje, że kontroluje dalej), który załatwia mandaty rowerzystom którzy nie schodzą z rowerów przejeżdżając przez przejścia. I to nie na jakiejś osiedlowej uliczce na Mokotowie, gdzie wszyscy się znają, ale w centrum gdzie jeździ masa ludzi często na rowerach miejskich i mieszkają poza Wawą. Gdzieś tam czytałem, że w sprawie takich sam ustalał tożsamość. Setki spraw.

Google: Samozwańczy szeryf poluje na warszawiaków. Co miesiąc wysyła policji tysiące zdjęć.

Jednoznacznie tego negatywnie nie ocenia. Kontrola społeczna. A, że w tych blokach oprócz porządnych rodzin mieszka sporo plebsu, to jest co zgłaszać.
NIK
NIK 26.07.2019, 11:58
Wydaje mi się, że Krzywa to inny adres. Widać konfidenttowi-trolowi naciśnięto na odcisk, spokojnie. Co ma piernik do wiatraka?
.
. 26.07.2019, 12:21
Nie ja pisałem o tej Krzyzowej, ale to jest ulica tuz obok., wiec chyba jednak ma racje. I nie konfident, tylko po prostu gosc ktory czuje, ze powiniken zglaszac. Zyjemy demokratycznym kraju. Istnieja procedury, korzysta z nich.
JAK SZYBKO ODRÓŻNIĆ KRZYŻOWĄ OD KRZYWEJ. Dwie stare Tomaszowskie ulice.…
JAK SZYBKO ODRÓŻNIĆ KRZYŻOWĄ OD KRZYWEJ. Dwie stare Tomaszowskie ulice. 26.07.2019, 12:49
Krzywa prostopadała do Barlickiego. KRZYŻowa prostopadła do Piłsudskiego.


Propozycje pamięciowe, jak zapamiętać sobie i rozróżniać te ulicę. (proste, fajne, trochę śmieszne, nie jak u innych nudne, dęte czasem nawet groźnie brzmiące)

1. KRZYŻowa od krzyża: kościoł Salskiego. W moich czasach, bo przez kilka lat ulica przy której się wychowywałem należała do tej parafii, wołało się „Do Kościoła ped.ał woła!"

2. KRZYŻowa też chyba nie jest krzywa tak jak Krzywa przy galerii.

Taka moja propozycja by się nie myliło, bo mi też się myliło co chwila. Przy Krzywej nie ma chyba żadnych obiektów użytecznośći publicznej. Przy KRZYŻowej, są piękne hale przemysłowe, park Tuwimów, a wcześniej przy rynku agencja pocztowa Poczy Polskiej. Nie ma w Tomaszowie ich też tak wielu więc, może też z tym kojarzyć.

Przy Krzyżowej w XIX wieku było sporo redakcji gazet. A Tomaszów niby taki robotniczy ma w historii do 1939 roku kilkadziesiąt tyułów. Ludzie mieli aspiracje, również Ci z klas ludowych.
NIK
NIK 26.07.2019, 10:58
Kto na to pozwolił? Autor, autor! (w tle brawa)
.
. 26.07.2019, 10:53
Szczerze powiedziawszy nie widzę problemu. Jakby stał samohód nikomu by nic nie przeszkadzało.
Anka
Anka 26.07.2019, 08:30
To się do telewizji :(
M.TM
M.TM 26.07.2019, 07:35
GDZIE ZARZĄD DRÓG, ARCHITEKTURA,. GDZIE WŁODARZE MIASTA?
k78
k78 26.07.2019, 06:53
Czyli remont tej drogi i likwidacja jeziora to było przygotowanie terenu dla energetyki ? BRAWO WY!!!
mieszkaniec
mieszkaniec 26.07.2019, 06:33
Wygląda jakby na chwilę, ale to cudo ma fundament, Paranoja!!!
.
. 26.07.2019, 01:08
Weterynarz przy "minibarze" przy sw. Antoniego / Głowackiego zabudowuje właśnie cala ulice i SM Przodownik nie widzi problemu. W ogóle byznes ma się tu bardzo dobrze, właśnie zikwidował też nam sale gimnastyczna i świetlice, która jeszcze nawet po PRLu służyła do nauki angielskiego czy karate za symboliczną opłatę. Chodziło mnóstwo dzieci, w tym ja. Ale po co takie bzdury? Jest agencja "pracy" skoligacona z wydawcą TITu, która wywozi ludzi gorszej kategoriibladym switem hen za Tomaszów. No i biuro ogłoszeń, bo TIT nadal nie do końca ogarnia internet, więc musza mieć naziemne. Płacą równe symbolicznie co nasi rodzice za ten angielski czy karate w świetlicy Przodownika. Niech żyje pseudolewicowosc! Niech żyje czerwony byznes!

Pozostałe