22 sołectwa otrzymały granty z Urzędu Marszałkowskiego

  • 25.07.2019, 21:21
  • Joanna Sztymelska
22 sołectwa otrzymały granty z Urzędu Marszałkowskiego
W czwartek, 25 lipca 2019 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się spotkanie, w czasie którego wręczone zostały granty przyznane przez Urząd Marszałkowski sołectwom z naszego powiatu.

W tym roku zwiększona 2 razy została kwota, jaką uzyskały sołectwa. W ubiegłym było to 5, a w tym roku 10 tysięcy złotych. Wszystkim sołectwom, jakie napisały projekt i wysłały do Urzędu Marszałkowskiego, pieniądze zostały przyznane. 

Granty otrzymały 22 sołectwa z powiatu tomaszowskiego :  z gminy Będków: Będków i Brzustów, z gminy Czerniewice: Czerniewice i Strzemeszna, z gminy Inowłódz: Konewka, Zakościele i Żądłowice, z gminy Lubochnia: Kochanów, Nowy Olszowiec i Tarnowska Wola, z gminy Rokiciny: Popielawy, Rokiciny i Stare Chrusty, z gminy Rzeczyca: Jeziorzec, Lubocz i Rzeczyca Nowa, z gminy Tomaszów Mazowiecki: Niebrów, Twarda i Smardzewice i z gminy Żelechlinek: Czerwonka, Naropna i Żelechlin.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


- Idea grantów sołeckich nie jest nowa, ale tegoroczna edycja została udoskonalona ze względu na fakt, że udało się skutecznie zdiagnozować potrzeby mieszkańców. Ta diagnoza nie byłaby możliwa, gdyby nie informacje od sołectw. To przedstawiciele sołectw: sołtysi, członkowie Rad Sołeckich, wiedzą najlepiej, jakie są ich potrzeby. O tych potrzebach potrafią powiedzieć, podzielić się nimi z miejscowym wójtem, burmistrzem i również patrząc w kierunku grona obecnych na sali wójtów powiatu tomaszowskiego, dziękuję Wam, szanowni Państwo, że pomogliście te granty sołeckie uzyskać - powiedział Zbigniew Ziemba - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego. 

 
- 22 sołectwa na terenie naszego powiatu otrzymały  ponad 200 tysięcy złotych. Będzie można za te pieniądze realizować cele, o które wnioskowali mieszkańcy poszczególnych sołectw. Bardzo się cieszymy, że takie pieniądze spłyną do naszego powiatu. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wnioskowali. To cenne inicjatywy, które budują lokalną społeczność, integrują środowisko  - powiedział Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego.  
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tylko PO
Tylko PO 29.07.2019, 17:05
I teraz tak: są narzekania, że miasto się wyludnia. Na fotografii masa kobiet i tylko jedna na którą ma się ochotę spojrzeć.

Statystycznie babek w TM jest więcej, ale 2/3 to takie przed którymi ratujemy się ucieczką. By chociaż nogi myły te PiSiary.

Pozostałe