NAJWIĘKSZA W EUROPIE LETNIA ŚLIZGAWKA

  • 01.08.2019, 21:58 (aktualizacja 07.08.2019, 20:55)
  • Mariusz Strzepek
NAJWIĘKSZA W EUROPIE LETNIA ŚLIZGAWKA
Po raz pierwszy w historii tor długi w Arenie Lodowej będzie dostępny dla łyżwiarzy szybkich latem w Polsce. 400-metrowy tor do jazdy szybkiej będzie gotowy 3 sierpnia, otwierając możliwości treningowe Kadrze Narodowej Polski jak i kadrom zagranicznym oraz klubom.

Z toru będą mogli korzystać nie tylko zawodnicy łyżwiarstwa szybkiego. Od 3 sierpnia ruszają rekreacyjne  ślizgawki, dostępne codziennie w stałych godzinach od 18:00 do 19:00 i od 19:30 – 20:30. Uruchomienie toru krótkiego i długiego w sierpniu czyni Arenę Lodową największą w Europie letnią ślizgawką. 

Na pierwszych 20 uczestników ślizgawek odbywających się w ten weekend (3-4 sierpnia) w godzinach 18:00 i 19:30 czekają niespodzianki!

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cudze chwalicię, swego nie znacie
Cudze chwalicię, swego nie znacie 05.08.2019, 04:15
Wietnamczykom się podoba.

Google: Đấu trường băng Tomaszów Mazowiecki
do polaczków-czereśniaków
do polaczków-czereśniaków 05.08.2019, 03:34
Drodzy polaczkowie, malkontenci, ci sami, którzy ze wysoką cenę czereśni obwiniają Rząd. Po temperaturach w maju - w jednym tygodniu -10 w następnym + 30,
szanowni tomaszowianie, z saszetami przy boku, dla których gwarancja lepszej fury jest wystarczającym powodem do zmiany obywatelstwa (gdyby tylko szybko się dało i gdyby gwarancja dobrobytu była wiarygodna :) ),

Szanowni Państwo,

jestem pewien, że gdyby latem nie urządzano a Arenie nic. Po prostu zamkniętoby ją do zimy, jęczlibyście w drugą stronę.

”Że pobudowano stodołę która stoi teraz ciemna, a umorusane dzieciaki z nudów zaczynają wdychać butapren pod blokiem”

”Że miasto nie realizuje żadnego programu zapewniającego ludziom rozrywkę  bez dy.mania autem 50 km w jedną stronę”

”Że jedyne inwestycje jakie w mieście powstają to markety dla hołoty, którą wabiona 50 groszową promocją, odblaskami na rower i krówkami dyma na otwarcie”

”Że miasto się wyludnia, a powinno się zaludniać bo kto by nie chciał pracować za 1300 zł w małym sklepie spożywczym mając do opłacenia wynajmowane od prywaciarza mieszkanie 2 tysie _ media”

Witko dostał propozycje z Ministerstwa taką, skorzystał z niej, władze obiektu coś na okrągło organizują jaką propozycje dostał Zagozdon i wcześniejsi?

Na co mogliśmy liczyć?
do polaczków-czereśniaków
do polaczków-czereśniaków 05.08.2019, 03:45
Poza tym, że tam nikt nie chodzi to nie jest prawda.

Paliłem ostatnio papierosa na ławce przy przedszkolu na Strzeleckiej. Jedną fajkę wypaliłem, minęło mnie z pięć par, nawet bez dzieci z rolkami.

Myślicie, że jeździli za Biedronką?

Także pluć w gniazdo ile wlezie, dla was bez różnicy czy coś tu będzie powstawać czy nie. Żadne zaskoczenie.
hehe
hehe 05.08.2019, 13:09
Podziwiam cię Grażyński. Powinni cię zatrudnić w Wiadomościach. Pewnie jeszcze jak paliłeś tego papierosa myślałeś, że dzięki akcyzie z niego dołożysz się Kuchcińskiemu do lotu, żeby nie musiał rozstawać się z rodziną.
Wszystko co zrealizowane przez PiS potrafisz wytłumaczyć jako potrzebne. Co innego taka ścieżka do Spały, codziennie nią jeździsz i jeszcze nikogo na niej nie spotkałeś.
Wg mnie tor lodowy jest potrzebny, ale inna sprawa, że nie jest wykorzystywany tak jak miał być i koszty jego funkcjonowania zatopią miasto. Gdzie koncerty na 10 tys. osób, mecze siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej.
Fryderyku! Zaczekaj, wejdę po serek grecki. ĘĄ
Fryderyku! Zaczekaj, wejdę po serek grecki. ĘĄ 05.08.2019, 15:51
1. Tor? Czy kryta Arena? Bo to istotne.

To co było bez dachu, prowadziło do zamknięcia obiektu w przeciągu aaa z 10 lat. Bo przestało już spełniać jakiekolwiek normy, a przebieralnie z płyty pilśnowej dla uczestników zawodów międzynarodowych to był po prostu wstyd dla każdego Polaka.

Tak jak, wy majacy wpływ na politykę miasta przed 2014 rokiem, doprowadziliście do upadku jedyną w mieście mykwę, która namacalnym dziedzictwem wielokulturowej, pięknej historii miasta. Mogła być perełką turystyczną a stała się najpierw targiem chabaniną, w końcu ubitym z gruzu pustym placem. Prezydent Witko odziedziczył ją już jako rozpadający się, zagrażającą przechodniom, ruinę. No co? Nie było tak? Było.

Ale od końca XX wieku od kiedy była już własnością miasta miała się całkiem nieźle. Tam handlowano jeszcze - zdaje się - do połowy pierwszej dekady XXI wieku.

Gdyby zanimować to w jakieś lokalne centrum, chasydzkie, znaleźć może ślady po jakimś cadyku, który w niej się moczył, po całodziennych mistycznych doświadczeniach na miejscu dzisiejszego parkingu przy Berka Joselewicza - moczył się choćby przez rok - a który teraz ma na świecie tysiące fanatyków, to zjeżdżali by się tutaj co weekend, na modły, tańce itd. Z Hajfy na łódzki lublinek, tomaszowskim PKSem do mykwy. Spanie w hotelu Mazowieckim i jeszcze jakimś, który w międzyczasie by powstał.

A w ciągu roku - biblioteka, jakaś mała klimatyczna knajpka, gry planszowe, muzyka klezmerska, pogadanki o tym jak zgodnie mieszkało się tu wszystkim pod koniec XIX wieku :) Ok. Ale niech to niesie jakieś namacalne korzyści dla miasta. A namacalną korzyścią jest niezrujnowana nieruchomość. Z nowymi mediami, kiblami na forokomórki itd.
Ksiuuunżnki z MBP z Mościckiego spokojnie by się tam zmieściły. A MBP jako miejsckie centrum konferencyjno-wystawiennicze. A nie do prywatnego, żydowskiego Heliosa.

Wybrukowaliby potem Tkacką, zaagnażowali co żywszych emerytów na umowę zlecenie - by nie tracili ZUSowskiego świadczenia i panowie pomykaliby po mieście stylizowanymi dorożkami. Podobnymi do tych, które woziły Landsbergów czy Pieschów. Też możnaby sie przyczepić, że konie walą kupska na ulicach, ale większość mieszkańców by się cieszyła. Dzisiaj nie ma niczego.

Mentalność drobnokapitalistyczna drąży Tomaszów jak próchnica zęby dzieci, łase na łakocie, a zapominajace o wieczronym szczotkowaniu. Łakocie które dają chwilową przyjemność, a szkodzą na lata. Potem 14-latek z ajfonem którego matka wzieła na 36 miesięcy z abonamentem za 141 zł miesięcznie, z czarnymi czy brązowymi jedynkami :( W Teso na Stalowej spotykam co wieczór takich, a i tu na Bulwarach widuje nierzadko. Te abonamenty czasem są płacone przez 2-3 miesiące, potem zapomnane, komornik i tak nie ma z czego ściągnąć.

A tak? Spisuje się te filosemickie bajki w celach reprywatyzacji co bardziej odnowionych kamienic TTBSu, gdy tylko nadejdzie klimat na takie przejęcia i to wszystko.

Dla licealistki zainteresowanej historią, która od września zaczyna naukę, jej miasto to plastikowy obciach. Tkliwe, sztuczne, sentymentalne, niezrozumiałe opowiastki o miłości w gettcie, miłości do inflanckiej Żydówki, która nigdy w Tomaszowie nie była, a sam kochaś - Lutek, przebywał tu czasowo, z lokalną rzeczywistością zupełnie się nie utożsamiając.

No sorry, tożsamość mojej rodziny to ciężka praca w polu. W najlepszych latach była zatrudniana pomoc najemna (1-2 osoby. Nie byliśmy obszarnikami, ale też samemu bez kombajnu trudno to było ogarnąć), ale nigdy nie było tak, by dziad czy pradziad tylko zarządzał. Zawsze stykaliśmy się z ziemią. Do dziś to czuję bo gdy wkładam dłonie w zimną bruzdę ziemi na polu czuje ukojenie. Dziwne ale tak jest. Nieraz pod Ciebłowicami, gdzieś na Pilicą często to też robię, gdzieś w miękkim nabrzeżu rzeki. Nie w wodę, a w ziemię. Coś wspaniałego!
A gdy się położę cały na ziemi - oczywiście nie w szkodzie, a gdzieś na nieużytku czy na łące, to po chwili czuje się jakoś podładowany. 20 km na rowerze bez picia, kładę się na polu i nic nie muszę pić, jadę w drogę powrotną. Gdy się nie położę wlewam w siebię 4 butelki po powerrade wypełnione minerałami i nadal czuje się zmęczony. Dziwne, ale psychika w tym wypadku jest decydująca.

Teraz już coraz rzadziej jeżdżę ścieżką do Spały, bo natykałem się tam na dziki, a już wożę siekirę w plecaku, wiec nie chcę cudować jeszcze bardziej. Na tych drogach asfaltowych bez chodników np.: przez Ciebłowice do Spały, jakoś dziki się nie pojawiają. Kapitalizm je wynaturzył. Już nie ryją po lesie za żołędziami, tylko do śmietnika by nażreć się resztek konsumpcyjnego życia ludzi. Stoi Ci na ścieżce 10-15 dzików, z 4-5 dużych (120-150 kg masy), reszta warchlaków.

I nic. Tupiesz - nic. Krzykniesz - nic. Czekasz.

2. Arena jest obiektem który Tomaszów stawia na poziomie takich miejsc znanych na całym świecie jak Arbertville we Francji. 20 tysięczna mieścinka którą zna cały sportowy świat.
Ale etatystyczne Państwo Francuskie tam inwestowało przez lata. My musimy się tłumaczyć z obiektu za 40 milionówm, z czego zapłaciliśmy połowę.

3. Nie zatopi niczego. Powiedzmy ludziom wprost: chodzi maksymalnie o 5 baniek. A Arena jest nowa, stała się obiektem walki politycznej - chłopcem do bicia opozycji, która własnego programu nie ma żadnego. Gdy to opadnie i będzie odrobina dobrej woli, przepisze się to na COS. Ale budnynek stoi w mieście. To jest osiągniecie.

Teraz Witko nie może o to prosić Warszawy, bo powiedzą: Marcin, dostałeś palec, a ciągniesz całą rękę. Czy coś w tym stylu. Tym bardziej po tym swoim komitecie, którym sam się zdystansował. Gdyby został, może wyciągnałby przepisanie kosztów COS podczas swojej kadencji. Kto wie. No ale zdecydowały - jak to często na sczeblu lokalnym często - personalne amibicje.

a) ale sprawa jeszcze przez nikogo nie podjęta.
Dlaczego za Arenę nie mógłby płacić, chociaż w części Sejmik Wojewódzki? To jest dla ludzi z całego regionu.
uuuu
uuuu 05.08.2019, 10:32
To na tych rolkach po lodzie jeździli? Prawdziwi desperaci
a
a 05.08.2019, 16:08
jest tor rolkowy w Arenie
WuPe
WuPe 04.08.2019, 09:25
Dobra reklama by się przydała...
@WuPe
@WuPe 05.08.2019, 03:42
Jakieś konkretne propozycje? Zrobiłeś coś pro bono? A przestrzeń do działań oddolnych, wbrew pozorom jest.

Masz jakieś pojęcie o tym sporcie pozowalające dyskutować na forach związanych z łyżwiarstwem na świecie? Ja nie mam. Robiłem to co jako tako potrafię. Grosza nie otrzymałem, nie oczekiwałem i nie wezmę.

Pierwsi do krytyki, do łopaty żaden.
pewu
pewu 05.08.2019, 08:59
a co nieprawdę napisał ? nie ma prawa uważać , że jeśli coś robi się to promocja powinna byc lepsza ?
?
? 05.08.2019, 16:15
a sam coś zrobiłeś? Czy tylko za piniądze?

Z błędami przynajmniej frazeologicznymy pińć zadań napiszesz, zawołasz 5 tysięcy, które chociaż byś przeznaczył na nowego laptopa jakiejś funkcjonalnej marki - Dell, HP coś w ten deseń. Ale przeżresz.

Ja już was wyczuwam przez łącza. Lokalni profesjonaliści. Do południa montujący bojlery, po południu przyjeżdzający jako monterzy kablówki (do niedawna jedynej. dziś jest - choć raczkuje światłowód od Orange i niedługo T-Mobile), w weekendy kelenrujący po weselach.

I nic mi do tego by nie było, pracuj sobie. Ale bez agresji! Nie wmuszaj zbędnych usług, babce przed 70tką, kolesiowi który za 3 dychy miesięcznie spokojnie pracuje w wymiarze, którego potrzeby ty szacujesz na 100-150 zł miesięcznie. Na drzewo! Po wsiach jeździć ciemnoty szukać. Chociaż dzisiaj gdy ktos ma nawet pół giga limitu, to to co potrzebuje sobie sam znajdzie.
Mariola
Mariola 03.08.2019, 23:47
Świetny pomysł! Dziękuję Panie Mariuszu za tę informację, nie mieliśmy gdzie wybrać się z dziećmi, na pewno skorzystamy
Frank
Frank 02.08.2019, 15:35
29 lipca 2019 po godz 19. użytkownik facebooka dodał filmik z Areny. Lód zamrożony, wszystkie światła się świecą , a na lodzie .........2 dorosłe osoby i małe dziecko . Gratulacje , relaks i rekreacja w znakomitych warunkach , wspaniała promocja - tylko czego ? Czy to oznacza , że opłaci się sprzedać 3 bilety na największą letnią ślizgawkę w Europie, utrzymywać lód i pełne oświetlenie, a ekonomia się będzie zgadzać ?
Jestem blisko prawdy, co? :)) Żyjemy obok Was i wszystko widzimy
Jestem blisko prawdy, co? :)) Żyjemy obok Was i wszystko widzimy 04.08.2019, 00:31
Taka gadka zwykle jest też gdy ktoś chce zdyskredytować bezpłatną komunikacje miejską, czy dodatkowe kursy pociągów. Że wożą powietrze. Kim jesteś? Ano jesteś nażartym (często czyimś kosztem), masz po pięć samochodów, na wczasy latasz zagranicą, a jedyne co Cię boli to częstsze kontrole skarbówki, która sprawdza czy wydajesz paragony.

Ludzie nie są przyzwyczajeni, bo obiekt jest nowy. Większość nawet nie wie o takiej możliwości.
Frank
Frank 04.08.2019, 09:00
prawda czasu i prawda ekranu :) filmik wyraźnie pokazuje zadowolonych ludzi , którzy slizgają się sami w Arenie. Prawdy nie zakrzyczysz nawet epitatami i osobistymi wycieczkami. Jeśli uważasz , że obiekt tak ma działać , to OK. Nie będę Ci tłumaczyć , każdy ma prawo do swojego zdania . Szanuje je, natomiast porównanie do komunikacji zupelnie nietrafione . Sam z niej korzystam i widziałem w EU puste autobusy . Tak to działa. Zadałem pytanie o ekonomiczny rachunek , a Ty mnie potraktowałeś jak chciałeś. Przecież sprawne zarządzanie i promocja to nic innego jak gwarancja sukcesu tej inwestycji . Trzy bilety wstępu w żaden sposób nie rónoważa kosztów mrożenia i oświetlenia , nie mówiąc już o kosztach osobowych personelu.
Jestem blisko prawdy, co? :))
Jestem blisko prawdy, co? :)) 05.08.2019, 03:20
Gdyby liczono się z każdym groszem tor łyżwiarski w Tomaszowie w ogóle nie miał racji bytu... tak jak masa obiektów reprezentacyjnych w Polsce.

A jednak racją stanu 36 milionowego Kraju, pomiędzy imperiami (gospodarczymi i militarnym), jest ...właśnie między innymi sport.
Chociażby by zasygnalizować na świecie swoją podmiotowość.

Za kilka lat przepisze się to na koszt COSu i będzie utrzymywał budżet centralny. A gdyby nie decyzja - owszem - stricte polityczna, ale słuszna, tor łyżwiarski w Tomaszowie po corocznym urządzaniu na nim parkingu latem, w końcu zostałby zamknięty.

Proszę Pana, nie mam zamiaru Pana za nic przepraszać, jedyne co mogę Panu zaproponować to wyjazd na Słowację. Kraju monterów i rzemieślników. Tam odnajdzie Pan spokój duszy drobnomieszczańskiej racjonalności.
Frank
Frank 05.08.2019, 09:31
To oczywiste , że koszty musza być i nie na wszystkim da się zarobić. Znane są mi przypadki budowy obiektów sportowych - Grecja, Portugalia czy nawet w Polsce gdzie po ważnych imprezach - ME, Olimpiada - zamykano je lub rozbierano. Tak to prawda obiekty te byly niezbędne do zorganizowania imprez a teraz trzeba do nich dopłacać . Koszty są wysokie , ale uwierz , że na świecie są rozwiązania , które powodują , że obiekt może żyć. Widziałem to i korzystałem . Nie czuję wewnetrznej potrzeby byś mnie miał przperaszać, natomiast zastanawiam się nad dalszą dyskusją. Czuję się Polakiem , ale do głowy mi nie przychodzą określenia lub sformułowania względem innych narodów. W czym gorsi są Słowacy ? Chce rozmawiać o wydawaniu publicznych pieniędzy, natomiast mogę Ci powiedzieć , że obserwowałem w UE godne nasladowania rozwiązania w zakresie sektora usług społecznych, służby zdrowia, zaspakajania potrzeb spoleczeństwa wzgl najpilniejszych spraw . Arena Lodowa - TAK,natomiast rozmawiajmy o rozwiązaniach , które spowoduja , że obiekt będzie funkcjonował w zgodzie z zasadami ekonomii. Czy wiesz jak np są finansowane i jak funkcjinuja całkiem miejskie lub rejonowe ( Kreis ) spore centra rekreacji w Niemczech lub Austrii ?
wlodek
wlodek 02.08.2019, 14:51
Największa i chyba najdroższa w utrzymaniu!!!!!!!
@
@ 05.08.2019, 03:58
Jedna z mniejszych na świecie. Przejrzyj chociaż Wikipedię i ogarnij jakie obiekty mają Holendrzy. Że to powinien finansować budżet centralny - to oczywiste. Ale warunki przy inwestycji postawiono takie a nie inne.

Gdy Tomaszów będzie miał wreszcie porządną reprezentacje dzisiejszej opozycji, a nie majtków, których nikt nie zna w Warszawie, to wylobbuje przejęcie obiektu przez COS.

Swoją drogą, a zadajecie sobie pytanie dlaczego w poprzedniej kadencji Pan Gajewski nie załatwił partycypacji w kosztach Sejmiku Wojewódzkiego? No co?
uuuuuu
uuuuuu 05.08.2019, 10:35
To opozycja ma za czymś lobbować? Dlaczego Sejmik miałby do czegoś dopłacać? Nagrodę na idiotę roku zdobyłeś. Teraz wręczy ją Starosta po weryfikacji zaświadczenia o przystąpieniu do spowiedzi i odbytej pokucie.
Aśka i Kamila
Aśka i Kamila 02.08.2019, 13:25
Uwielbiamy się ślizgać i tu codziennie. Aaa kiedy powstaną termy???
Pas
Pas 02.08.2019, 10:18
A mieli wybudować tor w Warszawie... Tyle kręcenia lodów ich ominęło...
bdk
bdk 02.08.2019, 12:33
Tyle lodów i takie koszty...
@bdk
@bdk 05.08.2019, 04:07
Zacznij wreszcie płacić uczciwie podatki, to starczy na wszystko.
uuuuuuuuuu
uuuuuuuuuu 05.08.2019, 10:36
Na szczęście ty podatki płacisz. Po 30 latach uda się uzbierać na jeden dzień mrożenia tafli.

Pozostałe