Krok za "Krokiem po Tomaszowie"

  • 03.08.2019, 12:29
  • Joanna Sztymelska
Gra miejska "Krokiem po Tomaszowie"
loadingŁaduję odtwarzacz...
W piątek, 2 sierpnia 2019 roku, w cyklu "Kulturalne piątki", na placu Kościuszki przed siedzibą Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, rozpoczęła się gra miejska zatytułowana "Krokiem po Tomaszowie". Udział w grze wzięli uczestnicy indywidualni, ale też grupy. Różny też był wiek uczestników, od małych dzieci po seniorów.

Imprezę przygotowali pracownicy Miejskiego Centrum Kultury, szczególnie z filii MOK i Tkacz. Trasa wynosiła ok. 5,5 kilometrów. Uczestnicy wyruszyli z placu Kościuszki. Najpierw udali się pod pomnik poległych Legionistów Piłsudskiego. Następnie trasa prowadziła przez parki: Rodego, Solidarności i Bulwary. Po drodze w różnych miejscach umieszczone były kolejne zadania i pytania dotyczące naszego miasta.

Celem gry było zwrócenie uwagi na detale nas otaczające, których nie dostrzegamy na co dzień. Uczestnicy świetnie bawili się. Niektórzy samodzielnie pokonywali trasę gry, a inni szli w grupie pod opieką organizatorów. Pogratulować pomysłu pracownikom MCK-u. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał upominek za udział w imprezie.

W kolejny piątek, 9 sierpnia 2019 roku, Miejskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w spotkaniu z grami planszowymi tomaszowskiego oddziału Stowarzyszenia Topory.
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bardzo dziękuję.
Bardzo dziękuję. 03.08.2019, 17:20
Świetny pomysł. 21 lat życia w Tomaszowie i do 2014 roku nie pamiętam imprez na tym poziomie związku z lokalną rzeczywistością! Bardzo dziękuję.

Pozostałe