Małe jest piękne...

  • 04.08.2019, 12:25
  • Joanna Sztymelska
Małe jest piękne...
W sobotę, 3 sierpnia 2019 roku, na parkingu przed Domem Handlowym "Niedźwiedź" w Tomaszowie Mazowieckim odbył się I Zlot Samochodów marki Daewoo Matiz. Daewoo Matiz – model samochodu osobowego, zaliczanego do klasy samochodów małych, produkowany od 1998 do 2007 roku. Nazwa „matiz” w dosłownym tłumaczeniu oznacza „przyjaciel".

Organizatorką Zlotu była Małgorzata Chrobot. 

- Pierwszy raz zorganizowałam Zlot Samochodów Marki MATIZ. Skąd pomysł? Kiedyś był tutaj w Tomaszowie Zlot Klasyków, a że należę do Automobilklubu i zawsze matizem przyjeżdżałam, znam tych ludzi i ktoś rzucił pomysł, żeby Zlot matizów zrobić. I w zasadzie pomysł został zrealizowany. Informacje o imprezie wysyłałam trochę internetowo, trochę pantoflowo, zrobiłam ulotki, które włożyliśmy za wycieraczki. Przez ludzi w pracy, przez znajomych - powiedziała Małgorzata Chrobot o pomyśle i organizacji spotkania, właścicielka złotego matiza, rocznik 2001. 


Na godzinę 19.00 na parking przyjechało siedem samochodów, z czego 5 Matizów  produkcji Daewoo i dwa samochody Chevrolet. Samochody przejechały przez całe miasto: ulicami: Mościckiego, Mireckiego, PCK, św. Antoniego. 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Właściciele aut wymieniali pomiędzy sobą uwagi na temat eksploatacji samochodów. Nazwa "przyjaciel" jest bardzo odpowiednia, jeśli chodzi o osoby, które wzięły udział w Zlocie. Każdy naprawdę lubi swój samochód i dba o niego. Auta nie sprawiają problemów, nie psują się. Każdy swoje uważa za wyjątkowe. 

Małgorzata Chrobot ma nadzieje, że  w przyszłym roku uda się zorganizować kolejną, druga edycję Zlotu Matizów i że weźmie w nim udział więcej samochodów. 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pawel
Pawel 05.08.2019, 22:09
Super pomysł....pamiętam Panią ze spotkań TK ten Matiz mial naklejkę "jak dorosnę będę tirem" czy jakos tak😉😉
naprawdę
naprawdę 05.08.2019, 02:16
Bardzo fajna relacja wideo
Krzysztof
Krzysztof 04.08.2019, 17:44
Super... Czyli nie trzeba mieć samochodu za setki tysięcy aby zrobić coś fajnego... innego niż epatowanie ceną.... miałem kiedyś matiza... fajne małe oszczędne autko
Dramat mniejszych miast - ludzie. Kres deomokracji? Rozwój znowu zaprowadzany…
Dramat mniejszych miast - ludzie. Kres deomokracji? Rozwój znowu zaprowadzany odgórnie? Wydaje się, że to jedyne wyjście 05.08.2019, 01:59
W takich miastach jak Tomaszów, no niestety trzeba się liczyć, że ulice będą zapełniały się autami Chucka Norrisa z prerii.

Coraz większymi, coraz bardziej paliwożernymi, coraz mocniej smrodzącymi. Dziś SUV wydaje się już dla takich ludzi przeciętniactwem, zaczynają się pojawiać pickup'y, które projektowane były przecież jako auta dla farmerów.

Na przodzie olbrzymie rury, co by przeciwnik z drogi czasem nie uszedł z życiem. Białego pickupa widziałem ostatnio przy szkole 11, ledwo ledwo mieścił się w ulicę pomiędzy wysepką a krawężnikiem.

Szersze, coraz szersze ulice. Transport zbiorowy, rowery, chodniki czy małe auta są dla nieudaczników (ergo leni)
Matiz to nie auto
Matiz to nie auto 04.08.2019, 20:22
to blaszana konserwa z ludzkim nadzieniem w środku. Wystarczy mała stłuczka i składa się w harmonijkę.
@konserwa
@konserwa 05.08.2019, 01:49
Dla szaleńców, drogowych bandziorów a la Durczok, na pewno nie. Dla zwykłych ludzi, bez kompleksów - bardzo dobre auto.
?
? 04.08.2019, 19:38
Sprawny, ekonomiczny bardzo funkcjonalny.

Taki był Matiz produkowany również w polskiej fabryce FSO na Żeraniu po której dziś hula wiatr a weekendy patologia urządza nielegalne wyścigi bo równego placu jest tam sporo.

Kto wykończył FSO? Ktoś we? Nie rudy Kaszuba?
Pablo
Pablo 06.08.2019, 15:17
Daewoo to miało przez banksterów dane pieniądze na elektr-osprzęt AGD, natomiast gałąź przemysłu motoryzacyjnego upadała a FSO weszła z nią we współpracę i efekt był taki jaki mamy obecnie, że nie ma już polskiej motoryzacji. PS. DEWOO MATIZ rudą szmatę masz już gratis ;)
?
? 05.08.2019, 02:06
Nie do końca rozkminiłem czy to jest prywatna inwencja właścicieli, ale widziałem sporo tych autek z logiem FSO na przodzie. Produkowane tak były na Żeraniu? Jeśli tak to super!

Gdyby Daewoo nie wycofało się z tego już wtedy, PiS wykupiłby licencje od Koreańczyków, udoskonalaliby i mielibyśmy dziś własną markę samochodów.

Po wpisaniu w Google: Matiz z logiem FSO, pojawiają się zdjęcia. Polecam!
czyli jednak!
czyli jednak! 05.08.2019, 02:08
„2004 - zmiana nazwy z Daewoo FSO Matiz na FSO Matiz”

Za Motofakty
Team_IKM
Team_IKM 04.08.2019, 13:20
Po pierwsze to co najwyzej spotkanie lokalnych użytkowników. Zloty Matizow odbywały sie pare ladnych lat temu w calej Poslce. W Tomaszowie tez byl jeden jednodniowy wraz z uzytkownikami z Lodzi.
Do tej pory po mieście jeździ moj stary Matiz z naklejakmi klubu :)

Pozostałe