Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 kwietnia 2024 17:21
Reklama
Reklama

Małe jest piękne...

W sobotę, 3 sierpnia 2019 roku, na parkingu przed Domem Handlowym "Niedźwiedź" w Tomaszowie Mazowieckim odbył się I Zlot Samochodów marki Daewoo Matiz. Daewoo Matiz – model samochodu osobowego, zaliczanego do klasy samochodów małych, produkowany od 1998 do 2007 roku. Nazwa „matiz” w dosłownym tłumaczeniu oznacza „przyjaciel".

Organizatorką Zlotu była Małgorzata Chrobot. 

- Pierwszy raz zorganizowałam Zlot Samochodów Marki MATIZ. Skąd pomysł? Kiedyś był tutaj w Tomaszowie Zlot Klasyków, a że należę do Automobilklubu i zawsze matizem przyjeżdżałam, znam tych ludzi i ktoś rzucił pomysł, żeby Zlot matizów zrobić. I w zasadzie pomysł został zrealizowany. Informacje o imprezie wysyłałam trochę internetowo, trochę pantoflowo, zrobiłam ulotki, które włożyliśmy za wycieraczki. Przez ludzi w pracy, przez znajomych - powiedziała Małgorzata Chrobot o pomyśle i organizacji spotkania, właścicielka złotego matiza, rocznik 2001. 


Na godzinę 19.00 na parking przyjechało siedem samochodów, z czego 5 Matizów  produkcji Daewoo i dwa samochody Chevrolet. Samochody przejechały przez całe miasto: ulicami: Mościckiego, Mireckiego, PCK, św. Antoniego. 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


Właściciele aut wymieniali pomiędzy sobą uwagi na temat eksploatacji samochodów. Nazwa "przyjaciel" jest bardzo odpowiednia, jeśli chodzi o osoby, które wzięły udział w Zlocie. Każdy naprawdę lubi swój samochód i dba o niego. Auta nie sprawiają problemów, nie psują się. Każdy swoje uważa za wyjątkowe. 

Małgorzata Chrobot ma nadzieje, że  w przyszłym roku uda się zorganizować kolejną, druga edycję Zlotu Matizów i że weźmie w nim udział więcej samochodów. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Pawel 05.08.2019 22:09
Super pomysł....pamiętam Panią ze spotkań TK ten Matiz mial naklejkę "jak dorosnę będę tirem" czy jakos tak??

naprawdę 05.08.2019 02:16
Bardzo fajna relacja wideo

Krzysztof 04.08.2019 17:44
Super... Czyli nie trzeba mieć samochodu za setki tysięcy aby zrobić coś fajnego... innego niż epatowanie ceną.... miałem kiedyś matiza... fajne małe oszczędne autko

? 04.08.2019 19:38
Sprawny, ekonomiczny bardzo funkcjonalny. Taki był Matiz produkowany również w polskiej fabryce FSO na Żeraniu po której dziś hula wiatr a weekendy patologia urządza nielegalne wyścigi bo równego placu jest tam sporo. Kto wykończył FSO? Ktoś we? Nie rudy Kaszuba?

? 05.08.2019 02:06
Nie do końca rozkminiłem czy to jest prywatna inwencja właścicieli, ale widziałem sporo tych autek z logiem FSO na przodzie. Produkowane tak były na Żeraniu? Jeśli tak to super! Gdyby Daewoo nie wycofało się z tego już wtedy, PiS wykupiłby licencje od Koreańczyków, udoskonalaliby i mielibyśmy dziś własną markę samochodów. Po wpisaniu w Google: Matiz z logiem FSO, pojawiają się zdjęcia. Polecam!

czyli jednak! 05.08.2019 02:08
„2004 - zmiana nazwy z Daewoo FSO Matiz na FSO Matiz” Za Motofakty

Pablo 06.08.2019 15:17
Daewoo to miało przez banksterów dane pieniądze na elektr-osprzęt AGD, natomiast gałąź przemysłu motoryzacyjnego upadała a FSO weszła z nią we współpracę i efekt był taki jaki mamy obecnie, że nie ma już polskiej motoryzacji. PS. DEWOO MATIZ rudą szmatę masz już gratis ;)

Matiz to nie auto 04.08.2019 20:22
to blaszana konserwa z ludzkim nadzieniem w środku. Wystarczy mała stłuczka i składa się w harmonijkę.

@konserwa 05.08.2019 01:49
Dla szaleńców, drogowych bandziorów a la Durczok, na pewno nie. Dla zwykłych ludzi, bez kompleksów - bardzo dobre auto.

Dramat mniejszych miast - ludzie. Kres deomokracji? Rozwój znowu zaprowadzany odgórnie? Wydaje się, że to jedyne wyjście 05.08.2019 01:59
W takich miastach jak Tomaszów, no niestety trzeba się liczyć, że ulice będą zapełniały się autami Chucka Norrisa z prerii. Coraz większymi, coraz bardziej paliwożernymi, coraz mocniej smrodzącymi. Dziś SUV wydaje się już dla takich ludzi przeciętniactwem, zaczynają się pojawiać pickup'y, które projektowane były przecież jako auta dla farmerów. Na przodzie olbrzymie rury, co by przeciwnik z drogi czasem nie uszedł z życiem. Białego pickupa widziałem ostatnio przy szkole 11, ledwo ledwo mieścił się w ulicę pomiędzy wysepką a krawężnikiem. Szersze, coraz szersze ulice. Transport zbiorowy, rowery, chodniki czy małe auta są dla nieudaczników (ergo leni)

Team_IKM 04.08.2019 13:20
Po pierwsze to co najwyzej spotkanie lokalnych użytkowników. Zloty Matizow odbywały sie pare ladnych lat temu w calej Poslce. W Tomaszowie tez byl jeden jednodniowy wraz z uzytkownikami z Lodzi. Do tej pory po mieście jeździ moj stary Matiz z naklejakmi klubu :)

Reklama
Polecane
Dzień Otwarty na Nadrzecznej 2024Zmiany w ProkuraturachJak rozwijać umiejętności miękkie i dlaczego są tak istotne dla kariery?O bezpieczeństwie Za PilicąKolejna impreza Automobilklubu przed namiPierwszy raz w naszym szpitaluZbrodnia w lesie w okolicach Smardzewic40 lat minęłoŚredniowiecze w SkansenieTHOMAS ANDERS WYSTĄPI W ARENIE LODOWEJLechia Tomaszów Mazowiecki - Bogdanka Arka Chełm 2:3Wśród najlepszych z biologii
Reklama
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 11°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: OpóźnionyTreść komentarza: Dlaczego był walkower w Pucharze Polski z Moszczenica?Źródło komentarza: 3 punkty zostają w TomaszowieAutor komentarza: Anna B.Treść komentarza: Jak będziesz głodny to dołącz w ten dzień do pielgrzymów zmierzających do Świętej Anny w Smardzewicach. Tutaj gospodarz Ludwikowa pewnie nic nie przygotuje na ząb. A na Odpuście pojesz do syta.Źródło komentarza: Średniowiecze w SkansenieAutor komentarza: ZbychuTreść komentarza: Chociaż Żabka by się przydała gdzie w niedzielę i w święto mają otwarte a tak wałówę trzeba szykować.Źródło komentarza: Średniowiecze w SkansenieAutor komentarza: AtenTreść komentarza: Radnymi beda jak zloza slubowanie i dostana zaswiadczenia o wyborzeŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Jak ty jesteś normalny, to ja jestem biskupem. Zdejmij berecik z antenką z główki, poluzuj "gumkie" w swoich majtach, uwal się na wersalce i podziwiaj twojego idola - ryżego donka. PS. Ćwoku: zacytowane przeze mnie przysłowiowe powiedzenie z tym gów... i twarogiem, to nic innego, jak określenie tego, że nie można porównywać dwóch: sytuacji, ludzi, rzeczy, które do siebie zupełnie nie pasują. Jeżeli to do ciebie - ćwoku to dotrze, to nie będziesz nikogo po chamsku wyzywał. Pozdrowienia od starego czekisty.Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Zaczął wiać silny wiatr od strony ryżego donka. Dotychczasowi prokuratorzy, którzy dotychczas nie podpadli służbowo i merytoryczne, raptem stali się "be"!!! A miała być, kur..., ta nowa uśmiechnięta Polska. Polska, zupełnie inna od tej smutnej, pisowskiej Polski. Refleksja ogólna: głupków nie sieją, sami się rodzą.Źródło komentarza: Zmiany w Prokuraturach
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama