Jak nas widzą, tak o nas piszą

  • 06.08.2019, 09:14 (aktualizacja 06.08.2019, 09:28)
  • Imię i nazwisko do wiadomości redakcji
Jak nas widzą, tak o nas piszą
Ulica Warszawska, czyli główny ciąg komunikacyjny miasta, od czasu swej przebudowy budzi wiele kontrowersji. Słowa krytyki dotyczą przede wszystkim małej ilości miejsc parkingowych, braku wyłączonego pasa ruchu dla rowerzystów, oraz jej znacznego zwężenia. O wszystkich tych mankamentach można długo dyskutować. Za każdym z nich można znaleźć sporo argumentów. Zwężenie wymusza spowolnienie ruchu i przez to czyni ulicę bezpieczniejszą, a mniejsza liczba miejsc parkingowych jest zgodna z polityką ogranniczania ruchu pojazdów mechanicznych (niezbyt dużym przecież) mieście. Rozwiązania ktoś projektował, ktoś je także uzgadniał. Proces planistyczny trwał zapewne kilkanaście miesięcy. Jednak nie to jest na ten moment chyba najwazniejsze. Nie jesteśmy w stanie już teraz stworzyć nowych zatok parkingowych, poszerzyć pasa jezdni, czy zlikwidować pasy zieleni i zastąpić je... no właśnie czym je zastąpić? Dzisiaj po każdym deszczu pasy te w wielu miejscach przypominają rozjeżdżone kołami ciężarówek błotniste bajora. Czy naprawdę nie ma kto o nie zadbać? Czy jest możliwe, by zarząd nad drogą przejęło od samorządu województwa miasto i o tę ulice w sposób odpowiedni zadbało? Na pokazanych poniżej fotografiach widzimy, że aż się prosi o ustawienie słupków uniemożliwiających wjazd. Posianie trawy czy nasadzenie jakiejś roslinności nie jest zbyt wielkim kosztem. Jak dbamy, tak mamy i jak nas widzą tak o nas piszą.

.

Imię i nazwisko do wiadomości redakcji
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (6)

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

One
One 09.08.2019, 00:58
Roboty zostały wykonanne bardzo nie starannie. Żaden sznujący się budwlaniec nie powinien tych robót odebrać. Ochydny wygląd. Króluje szarość. Brak kolorowej kostki. Wystarczy popatrzeć po mniejszych miejscowościach. Jest tam barwna kostka. A uzasadnienie zmniejszenia szerokości jezdni to debilizm.
Marek
Marek 09.08.2019, 09:39
Roboty zostały wykonane bardzo niestarannie ale też projekt przebudowy Warszawskiej jest HITEM NIEKOMPETENCJI, mam tylko pytanko czy Pan Prezydent Miasta który na to się zgodził był świadomy jak oszpecił miasto?
Basia
Basia 07.08.2019, 16:54
Wycięto wszystkie drzewa, pozostał beton, beton. Okropna, można nagrywać filmy katastroficzne.
Dzidek
Dzidek 07.08.2019, 11:42
Po co rowerem jezdzić lepiej starym dislem smrodzić i w korkach stać
.
. 07.08.2019, 16:36
no tak robole myślą.
Wieśniak
Wieśniak 07.08.2019, 08:05
A dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich nie jest czasem poprzedni starosta Mirosław Kukliński - tomaszowianin?!!!
.
. 07.08.2019, 14:53
Od niedawna
Adam N
Adam N 06.08.2019, 22:39
Jakieś ponad 2 mu rozmawiałem z urzędniczką z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi który "opiekuje" się naszą drogą wojewódzką .Była komisja i stwierdziła to co widać na zdjęciach i jeszcze więcej zaniedbań i obiecała mi wstawić słupku w trybie natychmiastowym ale jak widać na najwyższym szczeblu też mają moje sugestie i prośby.
Szkoda by my na to patrzymy a inni mają to w d... nawet nasi włodarze.
niebrowiak
niebrowiak 07.08.2019, 07:03
Czy osłupkowana w trybie natychmiastowym, będzie cała 4 kilometrowa ul. Warszawska po obu stronach?
Kasia
Kasia 07.08.2019, 12:40
Raczej to byłoby niewykonalne, licząc słupki co dwa metry daje nam liczbę 4 tysięcy słupków a do tego taka sama ilość łączących je łańcuchów.
Tomaszów Mazowiecki. Miasto ludzi o wąskich horyzontach.
Tomaszów Mazowiecki. Miasto ludzi o wąskich horyzontach. 07.08.2019, 15:30
raczej byłoby wykonalne. Ścieżka rowerowa z Bródna do Marek ma dużo mniejsze znaczenie, jest dłuższa od Warszawskiej z trzy razy, popołudniami jeżdżę nią tylko ja, a jest zrobiona tak. I to nawet gdy jest częścią osiedlowej uliczki.

Motłoch dziś nie korzysta, ale za 5 lat będzie.

Zmiany kulturowe to nie jest sprawa demokratyczna.

PROSIMY O SŁUPKI NA WARSZAWSKIEJ JAK NAJSZYBCIEJ!
Pastwo Polakow a nie Lidla, CBRE czy Biedronki. Czas egzekwowac swoje…
Pastwo Polakow a nie Lidla, CBRE czy Biedronki. Czas egzekwowac swoje prawa! 07.08.2019, 07:36
Dobrze by bylo.

Parkingi sa przy marketach, wystarczy poszczegolnych ich koerownikow "prxzekomac" by nie stosowali szykan dla nieklientow. Pozabowrac koncesje mna wòdę, pozamykac wjazdy jak w Lidlu od Warszawskiej, spokojnoe beda udostepnoac parkingi.
T.J.
T.J. 07.08.2019, 07:58
Wystarczy wyburzyć pierzeję tych parterowych baraków od Tesco w kierunku Niebrowa aby wybudować tam obszerne parkingi dla spragnionych miejsc parkingowych klientów ekstra sklepów na Warszawskiej.
.
. 07.08.2019, 15:39
W wiekszości prywatne posesje.
d
d 07.08.2019, 16:18
poza tym to jest tez takie gadanie: mało miejsca na parkowanie dlatego firmy padają.

Ci przy Tesco - te małe interesiki które co chwila się zmieniają, co? Nie mają parkingu pod nosem? Tesco nikogo tam nie gania, bo samo ledwo zipie.

Dla małego sklepu, Warszawska ma nadal - ssanie wewnętrzene - mieszkają tutaj nadal ludzie, którzy coś konsumują, ale przepływ PIESZYCH!

Potarzam PIESZYCH!

Ale to nie jest tak, że ktoś ma problemy z interesem, bo nie ma się gdzie się zatrzymać. To był ułamek klientów.

J.P.
J.P. 06.08.2019, 18:29
Ulica Warszawska, jeden z głównych traktów miasta, swoim wyglądem jest niepowtarzalna ... ewenementem w skali kraju w swojej brzydocie. Nie chodzi tylko o samą nawierzchnię, trawniki czy chodniki ale także o zaniedbane kamienice, obskurne domki, nieuporządkowane posesje ... wstyd dla miasta. Rzadko przyjeżdżam do Tomaszowa ale jest to bardzo negatywny wizerunek miasta.
Turystka
Turystka 06.08.2019, 15:32
Bylam dzis w Tomaszowie (mieszkam daleko stąd) i bylam zaszokowana.Wjeżdżając ulicą Spalską wita nas "syf,kiła i mogiła" .Brudno, zarośnięte krzaki...okropnie wręcz.Wstyd Panie Prezydencie
Marek
Marek 06.08.2019, 14:59
W normalnym mieście jezdnie są dużo szersze i mają wydzielony na jezdni pas dla rowerzystów, nie wymaga to dodatkowych inwestycji aby budować ścieżkę rowerową.
varan
varan 06.08.2019, 19:39
A od skrzyżowania z Szeroką i Roweckiego do Ujezdzkiej mógł powstać ciąg pieszo-rowerowy, wystarczyło tylko ułożyć "gładką, rowerową" kostkę.
masz rację
masz rację 07.08.2019, 15:42
to co jest by wystarczyło nawet.

Tylko na chodniku biała linia namalowana farbą i od czasu do czasu znak, ten niebieski okrągły, że mogą się poruszać rowery. Szerokim na 4 metry chodnikiem, zwykle idzie 1 osoba.
a
a 06.08.2019, 20:00
Tę kostkę Varan to chyba Ty w Tomaszowie wymysliłeś. To znaczy inspirowali się Tobą.

Taniej jest wylać asfalt, to kładą to dziadostwo wszędzie, które pęka po najechaniu większą osobówką.
kierowca
kierowca 06.08.2019, 18:50
Tubylcom to nie przeszkadza a powinni zareagować STOP! DALSZYM ZWĘŻENIOM JEZDNI W TOMASZOWIE.
konsumentka
konsumentka 07.08.2019, 16:41
Tubylcy mają Biedronki pod nosami a do Kauflanda na promocje jeżdzą mzkami.
love
love 07.08.2019, 16:53
@konsumentka, dokładnie i tak jest dobrze
e
e 06.08.2019, 20:01
no wlasnie nie. Start! Dalszym zwężeniom jezdni.
To mnej wypadków, a na pewno mniej śmiertelnych wypadków. Po prostu nie będziecie się rozpędzać. Nie ma co liczyć, że ktoś was jeszcze wychowa, więc muszą być krawężnikowe zapory.
niebrowiak
niebrowiak 06.08.2019, 14:24
bardzo śliczne trawniczki bywają tylko w naszym mieście
Ola
Ola 06.08.2019, 14:21
Ulica Warszawska w Tomaszowie to najbrzydsza główna ulica wśród miast w Polsce. Tak usłyszałam od turystów...
andrew
andrew 06.08.2019, 13:18
A może Straż Miejska powinna zacząć karać tych co rozjeżdżają trawniki czy wystawiają kubły ze śmieciami dwa dni przed czasem...
tom
tom 06.08.2019, 21:48
Gdzie ty tam widzisz czy widziałaś trawniki - to sralnia dla psów a auta muszą gdzieś parkować aby tamtejsi inwestorzy z czegoś żyli
N
N 06.08.2019, 22:44
Bzdury. Sa sklepy przy ktorych nie ma jak zaparkowac i dzialaja. 300 metrow poechptarzejdzie kazdy.
tom
tom 06.08.2019, 10:25
To nie wina wykonawcy, robi tak jak mu kazano - uzgodniono. Wina jest po stronie inwestora i komórki nadzorującej. Zrobić takie świństwo miastu. Tu powinny paść nazwiska aby ostrzegać innych przed takimi partaczami i winni powinni być pociągnięci do odpowiedzialności, choćby moralnej...
rwd
rwd 06.08.2019, 09:54
Tak, słupki, a może drut kolczasty pod napięciem. Ktoś wymyślił głupotę, drugi ją zatwierdził, trzeci wykonał(wykonał co było w projekcie - nie jego wina) i kolejny zatwierdził przy aprobacie wszystkich co byli za to odpowiedzialny. I nie są to środki unijne, tylko nasze, również Polaków. Unia to zakład przynoszący zyski ? Nie. To grupa ludzi, która znalazła sposób na wspaniałe życie za pieniądze mieszkańców europy. Proszę tylko policzyć ile kosztuje utrzymanie tej machiny.
Chlew, że aż rozpacz = PO
Chlew, że aż rozpacz = PO 06.08.2019, 10:24
Ale ma racje. Przeciez to jest Bangladesz jakis. Najlepiej drzewa. Przy Warszawskiej rosly jeszcze niedawno, ale by dorosly to powinny byc czyms niskim ogrodzone.

Spory parking jest przy Tesco, wystarczy.
.
. 06.08.2019, 09:51
I te kosze powyciągane w sobotę, w niedziele po nocnym powrocie młodocianych pijaczków z Niebrowa, często powywarcane na środku ulicy którą widzi każdy kto jedzie w weekend na Zalew. Zgroza. Zaciskam powieki.
Mikołaj
Mikołaj 06.08.2019, 14:12
Jeżeli tak bardzo to przeszkadza, zapraszam w poniedziałek o 5.30 na Warszawską aby powystawiać kosze. Śmieciarki przyjeżdzają przed 6.00.
<
< 06.08.2019, 16:19
no nie, nie przeszkadza. Od sobotniego popołudnia, przez całą niedziele, często rząd pootwieranych, w niedziele rano powywracanych, brudnych metrowych koszy na - chciał nie chciał -reprezentacyjnej ulicy.

Jakoś na Piłsudskiego jest więcej kamienic i tego nie ma...

Na Warszawskiej też dopiero od kilku lat nam taki syf fundujecie. Weekend w weekend :(

Bo firemka - monopolista zażądała by kosze wyciagać, by jej pracownicy nie tracili czasu na wchodzenie w podworka.,

Dobrze, że to zostało na NT wreszcie poruszone.
<
< 06.08.2019, 16:20
no ale tak wygląda pseudonowoczesna zarządzanie. Pokasować maksymalnie usługi publiczne, bo prywaciarz na pewno będzie wykonywał robotę taniej, efektywniej, skuteczniej :(
.
. 06.08.2019, 09:47
Pozostaje jeszcze jak zwykle - przy tych inwestycjach Platformy sprawa
- wykonawców i podwykonawców.

Jeden z robotników pracujących przy Warszawskiej popełnił samobójstwo. Jestem pewien, że wiem o tym nie tylko ja.

XXI wiek a warunki pracy jak przy piramidach w Gizie.
ta
ta 06.08.2019, 09:41
Odpowiedzią na to pytanie jest trwałość projektu. Ulica z środków unijnych i woj. nie moze jej przekazać, aż trwałość nie wygaśnie.

Pozostałe